Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem vagyok tagja a szciento...

Ha nem vagyok tagja a szcientológia egyháznak, árhatnak nekem valahogy?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ember életeket tesznek tönkre, én szeretnék egy-két helyen véleményt nyilvánítani róluk, tehetnek velem valamit?
2014. ápr. 14. 19:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
46%

:DDD

Ne haragudj, hogy szabályosan kiröhögtem a kérdésedet.

Most példát hagy ne írjak, hogy mire hasonlít.

De a lényeg az, hogy senki sem támogatja, hogy ártson neked bárki. Ettől véd a törvény vagy a barátaid vagy akárki.

De attól még bárki árthat neked. Akkor is, ha a szektája nem támogatja. Egyén függő, hogy ki fogja azt gondolni, hogy te más helyen jó lennél-e.


Vagy az a kérdés, hogy mekkora hatalmuk van?

Mint békának a pattanás a valagán.

2014. ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha befolyásolható vagy, akkor igen. A szcientológiai "egyház" anyagilag meg tudja károsítani az embereket az áltudományos kiadványaikkal. Ők ugye még mindig az agy 10%-os kihasználásának a mítoszát hirdetik, amit a természettudomány már megcáfolt:


[link]


Én azt javaslom, ne foglalkozz velük.

2014. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 acelsziv ***** válasza:
17%
Tehát semmit nem tudsz róluk,de véleményt akarsz nyilvánítani. Egyáltalán ember vagy, vagy csak egy kis patkány? Mert hogy elmeroggyant az biztos.
2014. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Elég sokat tudok az egyházról, és ha ennyire érdekel titeket, egy nagyon jó barátom belépett, és őt akarom róla lebeszélni. Csupán a hatáskörüket nem tudom, hogy meddig terjed ki, és az érdekelt volna, hogy lehet-e valami bajom abból, ha esetleg kikotyogja valamelyik főpapnak, hogy megpróbáltam rábeszélni, hogy lépjen ki ebből a szektából.
2014. ápr. 15. 14:58
 5/25 T. Zoltán ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Azt írod, hogy sokat tudsz a Szcientológiáról. Utána meg főpapokról írsz. Valószínűsítem, hogy összekevered valamelyik másik egyházzal.


Azt azért megjegyezném, hogy ha a barátod tagja a Szcientológia egyháznak akkor valószínű, hogy többet tud nálad róla és mégis te akarod neki megmondani, hogy mi a Szcientológia. Ez olyan mintha nekem akarná megmondani valaki, aki csak egyszer hallott valakitől valamit a barátnőmről, hogy milyen is ő valójában. Én nap mint nap vele vagyok, de mégis valaki aki még csak nem is találkozott vele megmondaná nekem ,hogy milyen ő.


Nos ha lenne egy ilyen barátom, aki a saját érdekében megpróbálna nekem beadni valamit amiről semmit nem tud, akkor gyorsan megszabadulnék tőle, mert valójában nem a barátom az illető. Ha tényleg a barátom lenne, engem kérdezne a dologról, hogy én hogy látom és nem az interneten idegenektől kérdezgetne.


A Szcientológia nem árthat neked, hogy a kérdésedre válaszoljak itt a végén. De ahogy az írásodat olvasom, ártasz te magadnak eleget, hogy bajba kerülj, mert ha az összes barátodnak megpróbálod megmondani, hogy mit gondoljon, vagy higgyen, akkor egy idő után tök egyedül fogsz maradni, vagy hülyékkel leszel körülvéve és majd ők fognak kikészíteni.


Üdvözlettel, T. Zoltán

2014. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Na megjelent az ős-szcientológus... Én nem megmondani akarom a barátomnak, hogy mit csináljon, hanem meg akarom védeni ettől a mocskos szektától. Egyébként Xenu reinkarnációja vagyok, úgyhogy jobb ha megválogatod a szavaidat.
2014. ápr. 17. 21:12
 7/25 T. Zoltán ***** válasza:
13%

Komoly hozzáértésről árulkodik a hozzászólásod! :D

Azzal, hogy le akarod beszélni valamiről aminek olvasható mennyire "szakértője" vagy, azzal nem megpróbálod megmondani neki, hogy mit gondoljon a dologról? A Xenu vagy mi a csoda nevet gondolom a teljesen hiteles South Parkból vetted.

2014. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
T. Zoltán, te clear vagy?
2014. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

[link]


Elég szomorú, hogy a saját "vallásodat" sem ismered.

2014. ápr. 18. 12:54
 10/25 T. Zoltán ***** válasza:
13%

Nos lehet, hogy jobban ismerem mint te. Ahogy látom te az internetről igyekszel megismerni egy gyakorlati módszereken alapuló vallást. Ez olyan mintha autószerelést tanulnál az internetről és egy olyan autószerelőnek magyaráznád, hogy mit hogyan kell csinálni aki több éve napi tíz órában autókat szerel. Te magad, még egy villáskulcsot sem fogtál a kezedbe, de megmondod a frankót, hogy hogyan kell egy autót megjavítani.


Én nap mint nap gyakorlom a Szcientológiát. Akinek van egy kis sütnivalója, az láthatja, hogy kettőnk közül melyikünk a hozzáértőbb.


Megoszthatsz különböző linkeket, amivel meg akarod győzni az embereket, hogy értesz valamihez. Ezek a linkek más emberek véleményei, nem a tieid. Amíg valamiről nincs saját tapasztalatot, addig saját véleményes is nehezen. Kiválaszthatsz a sok vélemény közül egyet amivel egyet tudsz érteni, attól még nem a sajátod lesz. Ehhez még hozzátenném, hogy ha nem olyan ember véleményét választod ki, aki maga is kipróbálta a dolgot, akkor még hiteltelenebbé válhatsz.

2014. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!