Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valóban szereti az...

Isten valóban szereti az embereket? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha isten annyira szereti az embert akkor miért akarta neki megmondani hogy mit tegyen és ha ő az isten akkor neki ugye tudnia kellett volna előre hogy enni fogunk a fáról tehát a véleményem szerint Lucifer volt a jó mert ő legalább adott szabad akaratot. Mi a véleményetek erről?

2014. ápr. 23. 19:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
egy nem létező lény nem szerethet senkit
2014. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
63%

Ez nagyon bonyolult :)

Mihez is vezet a szabad akaratunk?Jelenleg szennyezzük a levegőt a tengert,írtjuk az állatokat és saját testvéreinket is mert ezt a szabad akarat teszi lehetővé.Tehát Lucikánk a szabad akarattal csak káoszt idézett elő a földi paradicsomban(gondolj bele...Te most abban élsz? )

Ha létezi Isten akkor biztos hogy szeret minket ,mert ha nem szeretne akkor miért alkotott volna minket?

Mellesleg még annyit hozzátennék hogy a mi világunkban van jó és rossz,ennek van egy egyensúlya és ennek van is értelme mert rossz dolgok nélkül nem vagy képes értékelni a jó dolgokat.Ha csak jó dolog történne velünk lehet megunnánk az életünket...

Én amondó vagyok hogy mindennek oka van!

2014. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
48%
Isten létezik. Különben hogy magyarázod az ember keletkezését? Én nem vagyok majomból. A kérdésre a válasz pedig, hogy gyerekkorba a szülők is megmondják, hogy mit csinálhatsz és mit nem. Értem a gondolatmenetedet, de nem értek egyet vele. Az emberek sokszor sajnos csak azt látják meg, hogy mi mi miatt történt. (Isten miatt). De azt nem nézik, hogy Isten odaadta a Fiát. Vagy ez egy természetes dolog? Te is engednéd a gyermekedet megölni, hogy ne azoknak kelljen meghalnia, akik gyalázzák őt? Gondolkozz el ezen. :)
2014. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem is úgy magyarázom, hogy a felhők felett lakó, szakállas, hálóinges férfi teremtett.
2014. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
0%
Szabad akaratot ad,de ha keresztény vagy tudod mi a helyes és mi nem.A sok rosszt az emberek okkozzák! Most gondold végig ha olyan lenne pl. a szüleink, mindig mondják mi a jó meg minden...Isten nem ilyen.! Ha mindig mondaná hogy mi a helyes akkor mi lenne a véleményed?!
2014. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 titak ***** válasza:
56%

#5

"Szabad akaratot ad,de ha keresztény vagy tudod mi a helyes és mi nem."


Elmagyarázná mit jelent ez a mondat? Mi az "Istentől kapott" szabad akarat, ami lényegét csak az igaz keresztények ismerik? Aki nem keresztény az egy bunkó csürhe?

Ön szerint csak egy keresztény tudja, hogy mi a helyes. Tapasztalatból állíthatom, hogy éppen a keresztények azok akik magasról sz@rnak az egészre! Nézzen körül, és ne csak nézzen - lásson is.

2014. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A valódi vakbuzgó keresztények a vallásuk hibáival teljesen elnézőek.Értelmetlen rávezetgetned Titak.Erre csak Hofi mestert lehet idézni:


"Látja?Nem látja!Na látja!"

2014. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Higgyétek el, nem trollkodni akarok, csak azt akarom megmutatni, mi van akkor, ha kijelentések mindenféle igazolások nélkül, csak úgy lógnak a levegőben, mint a vallásos kijelentések általában.


"Isten létezik. Különben hogy magyarázod az ember keletkezését? Én nem vagyok majomból. A kérdésre a válasz pedig, hogy gyerekkorba a szülők is megmondják, hogy mit csinálhatsz és mit nem. Értem a gondolatmenetedet, de nem értek egyet vele. Az emberek sokszor sajnos csak azt látják meg, hogy mi mi miatt történt. (Isten miatt). De azt nem nézik, hogy Isten odaadta a Fiát. Vagy ez egy természetes dolog? Te is engednéd a gyermekedet megölni, hogy ne azoknak kelljen meghalnia, akik gyalázzák őt? Gondolkozz el ezen. :)"


Isten nem létezik. Az ember keletkezése bizonyítékokon alapszik, melynek csakis az állatvilághoz van köze, nem kitalált világrendezőkhöz. Az emberiségnek és néhány majom fajnak egykor közös őse volt. A szülők általában tapasztalatuk révén megmondják, mit szabad, mit nem. De az ember még felnőtt korában sem tudja mindig, mit szabad és mit nem. Sajnos sok családban elvesznek a gyermekek, átvitt értelemben és mire felnőnek elhiszik a társadalom hazugságait, féligazságait, de a legnagyobbat azok tévednek, akik az élet nehézségeivel való szembenállás és önmaguk

megismerése helyett különböző vallásokba menekülnek. Szerinted ez természetes? A gyermekedet így akarod nevelni? Tedd szabaddá azáltal, hogy a velük való foglalkozást sosem hanyagolod el, hogy ne meneküljenek lélekölő pótcselekvésekbe.

2014. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Lemaradt, de a 3-ast szabadon plagizáltam...:-)
2014. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Az én véleményeim a következő:


-Vajon milyen szülő az, amelyik megengedi a gyermekének, hogy azt csináljon amit akar? Rossz. Isten lényegében nem sokat kért az embertől, a kert összes fái az övé volt mindegyik, pusztán egyet kért vissza, de azt sem maga miatt, hanem az ember miatt, hogy hálás tudjon lenni, és önzésbe ne essen.

-Isten pontosan tudta előre, hogy enni fogunk a fáról, éppen ezért készült el a megváltási terv már a bűneset előtt, hogy életbe tudjon lépni abban az esetben, amikor megtörténik a bűneset (Jel 13,8/b)

-Lucifer nem szabad akaratot adott az embernek, hanem éppen rabszolgaságba döntötte. A bűneset előtt az embert az elvek irányították, a bűneset után azonban az ember érzelemközpontú lett, és saját kívánságainak, vágyainak lett a rabja.

-Véleményem szerint Isten valóban szereti az embereket.

2014. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!