Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valóban van és igazságos...

Ha valóban van és igazságos az Isten, miért küld egyes lelkeket szörnyű hátránnyal és esélytelenül a világba:szellemileg-értelmileg sérült embereket. Tehát ha Isten minden embert valami küldetéssel teremt, akkor velük mi a célja-értelme?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 10:40
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sok ilyen sérülten született embertől csak tanulhatnánk, ahogy viselik a sorsukat, sokszor ledöbbentő. Anyukámnak volt egy szellemileg sérült diákja, nem volt egy nagy ész, de hatalmas szíve volt, egy kórusversenyen pedig láttam egy tolókocsist az egyik kórusban, hát az is példaértékű, ahogy ő viselkedett, és ahogy vele viselkedtek a társai.
2009. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem a részben fogyatékosokra vonatkozik a kérdésem, hanem az ápolásra szoruló magatehetetlen, felépülésre eséjtelen gyerekekre, akik azt sem fogják fel hogy nekik van egy anyukájuk aki szereti őket.
2009. ápr. 26. 10:54
 3/42 anonim ***** válasza:
94%

Az ő küldetésük az lehet, hogy szüleikből, gondozóikból kihozzák a legtöbbet.

Gondolom.

2009. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a lepontozást, csak írtam egy lehetséges példát :-( Ennyit ért... Legyetek a helyükben... Még azoknak is nehéz, akik részben fogyatékosok, sokan még azt is képtelenek lennének elviselni, ha belekerülnének. Szerintem aki részben fogyatékos, annak nehezebb, mint aki nem tud magáról, mert aki tud magáról, az tudja, milyen lehetne az élete egészségesként, és hogy ő azt ugyanúgy sose fogja tudni, mint az egészséges, és ha mégis akarja, akkor valami alternatívát ki kell találnia, aki nem tud magáról, az azt se tudja, hogy a világon van, neki nem is magával van dolga, hanem azoknak van feladatuk, akikhez születik, de nekik aztán kőkemény.
2009. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Nem tudtam h ekkora károkat okozok neked a lepontozással, csak őszinte visszajelzést szerettem volna adni. Viszont a 2. válaszod egész kielégítő volt.Inkább ezután nem pontozok ha hiányosnak ítélek meg egy választ. Mégegyszer bocs!
2009. ápr. 26. 11:48
 6/42 anonim ***** válasza:
96%

Részben az első válaszolóval értek egyet. Sok ilyen embertől csak tanulhatnánk. Sokan mondják, hogy nem szabad őket sajnálni, mert azt ők sem szeretik.

Tanulmányaim során sokat foglalkoztam a kérdéssel, hiszen pedagógusként nekem is kell tudnom hogyan viselkedni velük.

És sokszor hangzott el, hogy nekik az az élet a természetes. Azok, akik fogyatékkal születnek, nem tudják, milyen az élet teljesen egészségesen, a fogyatékosságot csak mi, ép egészségű emberek kezeljük ennyire negatívan, vagy nem is tudom, hogyan fejezzem ezt ki.

Mert mi nem tudjuk elképzelni, milyen úgy élni, és azt hisszük, nagyon rossz. Nyilván, ha most hirtelen lebénulnék, vagy lebénulnál te, Kérdező, összetörnél teljesen, azt nagyon rosszul élnénk meg mindketten...

De akik ezzel együtt élnek születésüktől fogva, nekik ez az "élet".

Ennyit az első válaszolóra reagálva.

Ami meg a kérdést illeti: szerintem nem tudjuk, nem tudhatjuk, hogy az ő fejükben, agyukban mi játszódik le, mire gondolhatnak, arról is csak sejtéseink vannak, hogy ők mennyit fognak föl a világból. Lehet, hogy te azt gondolod, hogy nem ismerik föl a saját édesanyjukat sem, én ebben nem vagyok ilyen biztos. Honnan tudnánk mi, hogy mire gondol, mit érez egy szellemi fogyatékos, ha még azt sem tudjuk kitalálni sokszor, hogy a párunk/szülőnk/barátunk/tanárunk/akármilyen embertársunk fejében mi jár. Érted ezt?

És miért ne lehetne egy ilyen sérült ember küldetése az, hogy rádöbbentsen bennünket arra, milyen hálásnak is kéne lennünk az egészségünkért? Miért nem lehet az a célja, hogy minket empátiára, és segítőkészségre neveljen? Miért ne lehetne az a célja, hogy hozzunk létre olyan intézményeket, ahol velük a lehető legkörültekintőbben foglalkoznak?

Isten gondolkodásába meg aztán főleg nem láthatunk bele.

Egy szellemileg fogyatékos, magatehetetlen ember épp úgy tud örülni egy érintésnek, egy kedves szónak, vagy egy szálló pillangónak, mint egy egészséges. Akkor miért gondolod, hogy nem lehet semmi céljuk?

Sőt, én azt hiszem, csak mi képzeljük, ők mennyire szenvednek... De ezt már fentebb kifejtettem.

Ne haragudj a hosszadalmas válaszért.

2009. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a terjedelmes választ, a jó érveket amik sokat segítettek!
2009. ápr. 26. 12:19
 8/42 anonim ***** válasza:
97%
Egy tökéletes rendszer lényege az egyensúly. Ha nem lennének fogyatékosok, nem lehetnének élsportolók, és zsenik sem. Sajnos szeritem ez így működik. Tudtátok, hogy pont annyi ember van 80-as IQ alatt, mint 140 fölött?
2009. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
51%
ja igen, és a legtöbb fogyatékosról nem Isten tehet, hanem mi magunk. A legtöbb fogyatékos egy bizonyos korosztályban a csernobili hullám után született. De közrejátszanak a fogamzásgátlók amiket elraktározhatnak a zsírsejtek (persze erről a gyártók hallgatnak) és ha szülés közben, után fogy a mama visszatérhetnek a szervezetbe. Ott van az alkoholizmus, a nikotin függőség. Ezeket nem isten csinálja. És persze a rengeteg rákkeltő, karcinogén anyag. Mobiltelefon, mikrohullám, urh ami most is a létező összes frekvencián kerepel a fejünkbe.
2009. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
19%
92-es válaszoló voltam, de nem bírtam megállni, hogy ne szóljam le a hülyén válaszolókat, és egy nagy hullámból lehúztak 58-ra..
2009. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!