Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez minden amit Istenről tudni...

Openyoureye kérdése:

Ez minden amit Istenről tudni érdemes?

Figyelt kérdés

Ha Isten teremtette a világot és még így Krisztus után 2014-ben is van bőven felfedezni való, akkor hogy gondolhoatja bárki is, hogy amit a hitről tudni kell, az mind le van írva egyetlen könyvben, a Bibliában? Csak a tudományos ismereteinkkel könyvtárat lehet megtölteni és még nem is említettük a szórakoztató irodalmat, a művészetet, vagy bármi mást...


Nyilvánvaló, hogy a vallás csak arra jó, hogy korlátozza az ember tudását, ne pedig tágítsa azt.



2014. máj. 6. 03:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Így van, én, mint hívő, csak hüjje búnkkó vagyok. Látod még írni se tuddok hejjesen magyarul. Föl kéne akasztani az összes magamfajtát, vagy keresztre feszíteni, de legalább leköpni kéne az összes olyat mint én. Én legszívesebben megetetném magammal a saját ürülékemet, mert annyira szánalmas, hogy olyan dolgokban hiszek, amik nyilvánvalóan nem igazak, nálam sokkal okosabb emberek már százszor megmondták. De persze nekem nem elég, én nem csak buta vagyok, mint a föld, még konok is, még azt is el tudom képzelni magamról, amekkora betonfejű nyominger vagyok, hogy direkt csinálom ezt az egészet. Ujjal kéne mutogatni rám az utcán, hogy "nézd már a parasztját, ez olyan dolgokban hisz, amikről már openyoureye pajtás milliószor megmondta, hogy valótlanságok." Vagy állatkertben kéne mutogatni engem a racionális népek okulására, hogy lássák meg hová vezet a felvilágosulatlan, atavisztikus, barbár istenhit. Már maga a létem önmagában aljas és orv támadás a modern civilizáció ellen.

És ezúton is szeretnék bocsánatért esedezni minden gyakoris ateistához, és kérem őket, hogy értsék meg, csupán az értelmi képességeim csökevényes voltának, gyávaságomnak, és megszámolhatatlan egyéb súlyos jellemhibámnak, - melynek aprólékos felsorolásától csak helyhiány miatt tekintek most el- az ártatlan áldozata vagyok én is.

2014. máj. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Félreértetted a kérdést kedves első, ne korbácsold önmagad.

Nem vagy semmivel sem több, se kevesebb a másiknál.


A kérdés azért írtam ki, mert szerintem egyetlen könyv nem lehet elég arra, hogy Istent megismerhesse az ember. Nem látod az iróniát? Azt, hogy Istent egyetlen könyvből kellene megismerni, melyet TILOS bővíteni, de a világról szerzett ismereteink, amit ugyancsak Istent teremtett több könyvtárat is simán megtöltene. Ez olyan ellentmondás hogy egy könyvből jobban megismerhetsz mondjuk engem, mint a velem való társalgás során. Ennek fényében kérlek fogalmazd újra a válaszodat. Szerinted nem lenne itt az ideje, hogy leporoljuk a régi könyvet és új információkkal egészítsük ki? Mármint a hivők, nem én.

2014. máj. 6. 04:43
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem tudhatom, mert én mérhetetlenül ostoba vagyok. Azt is tőled tudom, hogy mi hívők csak a Bibliát használjuk Isten megismerésére. Mert én a saját hülye fejem után azt gondoltam eddig, hogy ez nem így van, mert ugye adjunk egy Bibliát egy 5 évesnek a kezébe, hogy ismerje meg Istent. Meg fogja ismerni belőle? Nem valószínű. Először egy Ábécés könyvet kell adnunk a kezébe, és meg kell tanítanunk olvasni. És akkor hoppáré, már eleve két könyvet használt fel Isten megismeréséhez. De amikor olvassa a Noé történetét, és olvassa, hogy a tevék szállnak be a bárkába, és megkérdezi, hogy mi az a teve, akkor mi szaladunk a Biológiai albumért, és megmutatjuk a tevét és felolvassuk, mit írnak a tevéről, és hipphopp már három könyvet használtunk fel Isten megismerésére, ha csak közvetve is. Hogy közvetlenül Isten megismerésére azt az egy könyvet használjuk, amelyik Istenről szól, és nem a "Nagyi kedvenc főztjei" című receptkönyvet, vagy a Monte Cristo grófját, mindeddig nem tűnt szűklátókörűségnek számomra. Azt gondoltam eddig, hogy Istent nehezebb megismerni a Jókai bableves receptjéből, vagy a vörös rókák párzási szokásainak leírásából, mint egy könyvből, amit ő ihletett, és aminek középpontjában áll, és amit azért adott, hogy megismerjük Őt.

De hajlandó vagyok belátni tévedésemet, mondom, híján vagyok az értelem legapróbb szikrájának is.

2014. máj. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"És akkor hoppáré, már eleve két könyvet használt fel Isten megismeréséhez."


- Nem, azzal nem Istent ismerte meg csak a betűket, hogy elolvashassa a bibliát. De szavakban is el lehet mondani neki. Ha Istenről akar információt szerezni, leginkább a bibliát ajánlja mindenki, persze a WIKI-n is olvashat róla. Látom elég nehézre sikeredett ismét a kérdésem és oldalakat fogunk tölteni azzal, hogy elmagyarázzam neked és a hozzád hasonlóknak a lényegét... :(

A te logikádat követve a filozófiát ismerem meg mikor megtanulok olvasni az első könyvemből ugyebőr, mert ahhoz, hogy filozofikus könyvet olvassak, ahhoz el kell sajátítanom az olvasaás képességét. Ramaty logika, tőled, nekem. Kösz, de inkább tartsd meg.


"De hajlandó vagyok belátni tévedésemet, mondom, híján vagyok az értelem legapróbb szikrájának is."


- Ezt sem én írtam.

Egyébként szánalmasan silány előadást produkálsz szóval nem kell itt a mártírt játszanod és ne pazarold itt az értelmes/értékes kommentek helyét. Ahogy a jó öreg Feri bácsi mondta: Ha nem tetszik el lehet menni... :)

2014. máj. 6. 05:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak azt az elvetélt, hamvába holt, és elképesztően primitív elméletemet tártam föl, mely szerint a Biblia megértéséhez, azért valamelyest csak meg kell érteni és ismerni a világot, és ettől mi félbolond keresztények sosem zárkóztunk el.

Sajnálom, hogy a drága idődet pazaroltam mérhetetlen ostobaságaimmal drága barátom, megértem keserűségedet, tudom, hogy hatalmas erőfeszítés elviselni a magamfajtát, de te mindeddig példás emberségről és türelemről tettél tanúbizonyságot, melyért az utókor, méltán mint hőst fog egykoron ünnepelni.

2014. máj. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kukuri :)


Nem vedd kérlek a szívedre az Open stílusát.


Tudod Open eleinte engem is felbárított idönként "bocs" esetlen, támadó stílusod. De már megszoktam :) Ez vagy Te


kedves Open, keresel, kutatsz, a szíved mélyén keresed az igazságot, úgy mint sok-sok más normális ember.


A sok hamis vallás tényleg korlátozza ez embert. Tény hogy a középkorban a nagy vallasos képviselök még tüzben is elégették az embereket, holott ha figyelmesen olvasták volna a Bibliát, nem égették volna el a híres csillagászt sem.


Katy

2014. máj. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kiskakas!

Azért ennyire nem gondoltam volna, de ha ragaszkodsz hozzá és elfogadom a magyarázatod, bár szerintem kissé túlzásba viszed, de alapjában véve sok igazság van az érvelésedben, rendben meggyőztél.

:)

Látod az ateisták hajlamosak arra, hogy módosítsák elképzelésüket, ha alapos az indoklás és Te végre elég kimerítően érveltél és azt hiszem egyetértés kezd köztünk kialakulni, ami minden vitának a lényege.

Tanultam Tőled valamit és gratulálok az önkritikához, nagyszerű teljesítmény. Egészen elképedtem, hogy akad vallásos, aki tisztán érzékeli a saját helyzetét és meglepően jól látja a helyzetet.

Gratulálok, egészen remek volt a kommented!

2014. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A vita szórakoztató, csak nem arról szól, amire a kérdés vonatkozott.

Egyfelől adott a biblia a maga állításaival, amelynek egyike az a fontos kitétel, hogy a világot isten teremtette, és ebben hinni kell (pontosabban: ebben kell hinni és nem másban!)

Másfelől van a természet, van a világ, amelyet az ember ismer valamennyire, de egyre jobban.

E kettőt összehozni értelmetlen, mert két független dologról van szó, egyik a másikat nem helyettesítheti.

A biblia hitről és nem a világ megismeréséről beszél. A hit valakinél vagy van, vagy nincs. És soha nem úgy jön létre, hogy elemzünk, kutatunk, és arra jutunk, hinni kell. Nem, a hit egy belső igény. Sok oka van, hogy miért és hogyan alakul ki, de ez most nem számít. A biblia tesz egy állítást (van isten, és ő teremt), és azt kívánja, higgy ebben, mert ez neked jó. És valóban, sokaknál így van. Másoknál meg nem. Nekik nincs erre szükségük.

A világ megismerése egy másik dolog, a biblia soha nem mondta magáról, hogy ő leírja a világot. A biblia hitet kíván, és vannak emberek, akiket hajt a kíváncsiság a világmegismerésére. Egyesek közülük közben képesek hinni, mások meg nem.

De hogy ebben ellentmondás lenne? Nincs.

2014. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A vallás indította el az emberek életének értelmét.Nem egyszerű emberi lények vagyunk hanem maga a "Fény".Istentől valók vagyunk és ezt magyarázza el a Biblia is.Nem hiába vagyunk itt a Földön.A Szeretet megismerésére.Bonyolult kérdéseket teszünk fel önmagunknak,de egyszerű a magyarázat:fejlődünk mert gondolkodó és érző lények vagyunk.Szűk még a látókörünk ebben a világban ,de eljön majd a lehetőség hogy mindent megértsünk.Odaát.A tudás kicsiny kis részét érzékeljük itt.De mi nagyobb vagyunk ennél ....
2014. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Open! Mit tudsz Istenről?

2014. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!