Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásos Barátaink,...

Kedves vallásos Barátaink, számotokra a " halál " milyen formában létezik?

Figyelt kérdés
A " Halál ", mint valami entitás, általános,vagy személyes, a halál, mint fizikai folyamatok lezárása, mint visszavonhatatlan tény, vagy valami átmenet kapuja, útjelzője,...? Vannak még lehetőségek, lehet választani, ki-ki èrtelmezése szerint. De ez vajon a " Halált " érdekli?

2014. máj. 6. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erről a kérdésről egy idézet jutott eszembe kedves filoszmen.


"Egy ember halála tragédia, milliók halála statisztika"


Állítólag Sztálin mondotta ezt.

Sajnos manapság a hangsúly inkább a második részre fektetődik. Úgy értem, hogy lassan már minden csak üres szám ill. a mutatók sem a valóságot tükrözik. Az emberek számoknak akarnak megfelelni....


A másik ami eszembe jutott egy történt a Dániel 14. fejezetből:


"

A nagy kígyó elpusztítása.

23Volt egy nagy kígyó is, amelyet szintén tiszteletben részesítettek a bábeliek. 24A király azt mondta Dánielnek: „Erre már csak nem mondhatod, hogy nem élő isten. Imádd hát!” 25Dániel azt felelte: „Én az Urat, az én Istenemet imádom, mert ő az élő Isten. 26Adj nekem rá engedélyt, ó király, és én megölöm a kígyót kard és bot nélkül!” A király azt válaszolta: „Megadom.” 27Ekkor Dániel szurkot, hájat és szőrt vett, összefőzte őket, pogácsákat csinált belőlük és beadogatta őket a kígyó szájába. A kígyó megette és szétpukkadt. Erre azt mondta: „Nézzétek, mit imádtatok!”

"


Jól láthatod, hogy attól mert emberek mondanak vagy hisznek valamit, hiába fanatikusak, hiába hiszik magukról, hogy különlegesek a világ középpontjai, el fognak múlni mind. Lassabban vagy gyorsabban (és nem mindig úgy, ahogy szeretnék).


A halál tehát egyéni/lokális/globális probléma is. Csak mindenre és mindenkire más mértékben hat. És ez a hatás függ a többi körülménytől is. Tehát minden mindennel összefügg és nagy tételben mindennek erősebb lesz a hatása mindenre és mindenkire.


Egy dologban biztosak lehetünk, hogy a halál a testet lezárja és ezt az életed ami most van megszünteti.

A halálnak csak egy dolga van, elvegye az életet. De mondhatnánk úgyis, hogy az élet maga szűnik meg.


A halálnak mi az oka/folyamata és célja? Jó kérdés...

Erre mindenki mást szokott mondani.


Én csak azt tudom, hogy semmitől nem mondok le semmilyen vallás miatt, csak arról ami másnak árt. (de azt nem a vallás miatt és természetesen magamat is emgvédem).


Hát csak ilyen választ tudtam írni.

De most minek íjak olyanokat, hogy a halál csak a kezdet, ha nem vagyok benne biztos?

2014. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sandor76 ***** válasza:

A halal az elet ellentete.

A halalt Isten adta az embernek engedetlensege miatt,vagy azert mert az volt.

Elvette az elet lehetoseget.

A teste elporlad,ahogy Irja is a Biblia,visszater a foldbe ,mert abbol vetetett.

A "szelleme",az a resze az embernek,amitol vegul is ember,van tudata,gondolkodik,erez,aterez,jot cselekszik,visszatukrozi Isten tulajdonsagait,ez a resze visszajut az Istenhez aki ezt adta az embernek.

"Orraba lehelte az "elet"lehelletet,igy lett az ember elo lelekke".

Nem kapott egy kulonallo lelket,ami ha meghal az ember akkor kalandozik ide-oda,vagy masban,netan allatban ujraszuletik.

Predikator,12;7.Akkor a por visszater a foldbe,ahogy azelott volt,es a szellem visszater az igaz Istenhez,aki adta azt.

Mindenkinek az az enje ,resze,amitol egy adott tudatu ember volt,Istennel van.

Amikor eljon a feltamadas ideje,Armageddon utan,mindenki a tettei szerint lessz megitelve,es az embernek az a resze ami meg lessz itelve mar Istennel van.

[persze csak ha mar meghalt].

Azokon a tetteken mar nem tud valtoztatni,vagy helyes lessz ,vagy nem.

Ha nem,nincs szamara megadva az elet ujra.

Ha igen,ujra elni fog,es nem valaki mas emberkent,hanem aki a halala elott volt,kulonben nem az ove lenne a jutalom.

Ezt az eletet Igerte meg Isten,a regen elt de halott husegeseknek,hogy elhetnek majd egy paradicsomi foldon.

Tehat a halal szamomra a bun,zsoldja.

Ha meghalok ,lefizettem a bunomert jaro "jutalmat" "buntetest".

Ebbol adta meg Jezus valtsaga a szabaditast,aminek az eredmenyekent ujra elhetunk,es Isten igerete szerint,akar egy orok eleten at.

2014. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A hus-ver test a lelek hordozoja (a Szentlelek temploma). Testet 'leveti' az ember amikor meghal. A lelek, ami a testet elteti, halhatatlan, tovabb el. A termeszetben minden elhalast ujjaszuletes kovet.
2014. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Sándorhoz.


szervusz Filoszmen Barátom, régen hallottam felőled.

örülök, hogy újra itt vagy.


A halál a nem létezés állapota. Isten azt mondta, hogy vissza tér az élet oda ahonnan jött.

az élet erő megszűnik, a fizikai test pedig a föld alkotó elemeibe tér vissza az az az élet erő megszűnése a tets oszlásához vezet.


Katy Weaver

2014. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

:)


A halál az egy fogalom, és nem tud gondolkodni, ennélfogva nem érdekli mit gondolnak róla


a halál beálltával minden életben levő lehetőség megszűnik nincs tovább.

Nem érzel nem gondolkodol nem csinálsz semmit és nem is tudsz semmiről. Mintha soha nem is léteztél volna

2014. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A halál-élmény személyes érintettségű. Nincs halál, mert mindenki személyesen hal meg, az ő személye. Fel lehet-e függeszteni azt, ami nincs? Èrtitek mit akarok kihozni...Van egy általános Isten ígéret, de ez csak személyes lehet. Nagy csalódás lenne, e nélkül az ígéretben való hit nélkül hinni?
2014. máj. 7. 00:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Filoszmen


Tegnap láttam kérdésed, de nem volt idöm válaszolni


A halál az élet ellentéte, úgymint a nappal és éjszaka


Éppen a minap került a kezembe egy könyv "Ösnapkelet"


elkezdtem lapozgatni, olvasni. A halhatatlanságra vágyó királyról Gilgamesról is ír


Az emberiség legnagyobb ellensége a halál, a nemlétezés.


Tudod én hiszek a Biblia szavainak. Ez a könyv leírja, hogy a halál mint az élet ellentéte a tudatlanság a nemlétezés állapota


Prédikátor 9:12 ezt írja: "Valamit hatalmadban van cselekedni eröd szerint azt cselekedjed, mert semmi cselekedet , okoskodás, tudomány és bölcsesség nincs a Seolban, ahová menendö vagy"


Katy

2014. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az a véleményem, az embernek a saját halálához fűződő viszonya, félelme, feltevése nagyban meghatározza egész világnézetét.


Kedves Katy!


Szerintem az emberiségnek nem a halál a legnagyobb ellensége. Ilyen nem is létezik, csak egy egyszeri személyes érintettség. A halálhoz, mint olyanhoz nincs közük az élőknek. És viszont. Az embernek lehet sok problémája lehet az életben, siettetheti a saját halálát, késleltetheti, semmit nem csinálhat, de bármit csinál, a létezése megszűnését nem kerülheti el. Az ehhez való viszony teszi ezt félelmetessé, az ember maga, aki ezt elgondolja, holott csak visszafordíthatatlan kémiai folyamatok, de épp ez teszi sokaknak félelmetessé. Ezt a félelmet oldják fel a hitvilágok. De a tény bekövetkeztéhez ennek vajmi kevés köze van...

2014. máj. 7. 10:08
 9/13 mustafa33 ***** válasza:

Az ember is csak úgy múlik el mint más élő, minden előny nélkül, azokkal együt megy vissza a földbe. (Koholet 3,19-20.)

"Ott nincsen se étel, se ital, se nem, se foglalkozás, se gyűlölet, se irigység, se cívódás, hanem a kegyes lelkek ott ülnek koszorúban lebegve, Isten mindenhatóságának fényében". (Berach 17,1)

Az Éden úgy van beosztva, hogy az a lélek aki földi életében inkább rászolgált arra, közelebbről részesül az isteni fényben. ěs nem élnek henyélésben, hanem együtt tanulmányozzák jehovával a törvényt, s csak itt jönnek igazán tudatára az ő valóságos rendeltetésüknek. (Berach 18,2.)

2014. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

" Zeusz elküldte Hermèszt a parancsai közvetítésére...Hermész isten szárnyas sarukon repült..."


Kedves Mustafa33!

Szerintem ez igazabb, mint a te linked. Az, hogy abban, vagy amabban szeretnél hinni, azt te döntöd el. De attól az még nem igaz, bárhogy szeretnéd is.

A hit csak egy elgondolás, a cselekvésnek van tevékeny ereje, anélkül nincs semmi...

2014. máj. 9. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!