Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nagyon tapintatlan voltam?...

Nagyon tapintatlan voltam? Csak megkérdeztem keresztény katolikus vallású rokonaim, hogy Isten örül-e hogy levágták a csirkéket. Szerintem megharagudtak!

Figyelt kérdés

A bácsikámék folyton istenről Jézusról és a papról, templomról beszélnek. A Bibliáról, meg a hitről, és a parancsolatról mesélnek.

És ki vannak akadva ha valaki emberek ellen tesz rosszat, valami "fele barátodtól" beszélnek. Szereted meg megértés, együttérzés stb.

És náluk ettem családi evés, és csirkepörköltvolt. És nekik sok csirkéjük volt. És megkérdeztem úgy a közepén az ebédnek, hogy "ez házi csirke?

-Igen, tegnap vágtuk le őket!

-Értem. És szerintetek isten mit szól ahhoz, egy egy a keze által teremtetett szeretett élőlényét ti megöltétek, és elvettétek az esélyét, a további boldog élettől! Nem lesz mérges szerintetek?"


Erre nagy csönd lett.

Szerintem megharagudtak rám! De most ez bunkó kérdés volt? Arról beszélnek, hogy Isten teremtett mindent, és Isten MINDENKIT ugyan-úgy szeret, lehet az nő, férfi, fiatal,öreg, jó, rossz, bűnöző...

Akkor a csirkéket nem szeretné? Szerintem igen!


Most ez bunkóság volt? Szerintem Isten elszomorodik, hogy az élőlényt amit arra teremtett, hogy boldog életet éljen, azt megölik a vasárnapi ebédhez...

Jogosan fognak rám mérgesek lenni?

18/L



2014. máj. 19. 18:28
1 2
 1/20 Pendulum92 ***** válasza:
88%

A Bibliában benne van, hogy az össze állat az embernek lett teretmtve.


Többek között ezért sem tudok hinni benne.



„Szaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek meg a földet, és hódítsátok meg azt. S uralkodjatok a tenger halállományán, az ég madarán és mindenféle állaton, amely a földön mozog” (Mózes I. könyve, 1. fejezet 28. vers).

2014. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem maximum azért haragudhattak meg, ha egyáltalán megharagudtak, mert úgy érezték, hogy kötekedni akarsz. Ennek nem sok köze van az ő vallásukhoz, ők nem buddhisták vagy vegetáriánusok, hogy ne lehetne megenniük egy kis husit. :)
2014. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Válaszolók:

"Uralkodni valamin" nem azt jelenti, hogy megenni. Ebben az idézett bibliai rész nem tesz különbséget például csirkék és például kutyák között.


Kérdező:

Keress vegetariánus közösségeket, akik egyrészt megértenek téged, másrészt segítenek az ilyen kérdéseket a megfelelő módon kommunikálni a húst is evők felé.

2014. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2014. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok vallásos, de mielőtt olyan qrva okosakat kérdezel, olvasd el a bibliát.
2014. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A stílus pökhendi és kötekedő volt, nem pedig őszintén érdeklődő. Ez a baj.
2014. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha Isten elszomorodik egy levágott állattól, akkor már eléggé letargiában lehet, tekintve, hogy már Jézus is megölte a szegény halakat. :D
2014. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Én vallását gyakorló, római katolikus hívő vagyok.

Jó ideje vegetáriánus táplálkozást folytatok.

Indokom: a vérben élet van. A szem a lélek tükre.

Ezért ami mozog és szeme van, azt nem eszem meg. :)

(Jó, a szél által fújdogált és azért mozgó meggyszemet magam is megeszem, hiába hasonlít a vérre a piros leve :) )


Te vegetáriánus vagy? Gondolom nem, mivel csirkepörköltöt ebédeltél.


Mi volt a kérdéseddel a valódi szándékod?

2014. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Pendulum92 ***** válasza:
100%

#8


A növényekben nincs élet?

2014. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Pendulum92!


Jó étvágyat a levegőhöz!

(Ha már azzal jössz, hogy a növényekben is élet van!)


Azért összehasonlíthatsz egy állatot elpusztítását (csirke nyakának elvágása...) és egy sárgarépa elfogyasztását.


Aki nem látja a különbséget, az ostoba.

2014. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!