Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem zavaró ez a Vallásban?

Nem zavaró ez a Vallásban?

Figyelt kérdés

Nem zavaró ez a Vallásban?


Az hogy a Keresztény vallásban van mind filozófia és isten hit.


Azaz nem lehet eldönteni hogy melyik akart-e lenni de végül csak a vallásra a hitre koncentrál.


Tény hogy az egyik Pápa ... Azt hiszem talán 13.leo harmonizálta az egyház tanait a tudomány tanaival mert elkezdtek kiábrándulni az ipari forradalom következtében.


De a tudomány és a hitt ugyanolyan mint az ég és a föld az egyik tényekre alapoz a másik a hitre ...Ugyanolyan mint a tudom és azt hiszem......



Oké olvastam hogy a Keresztény hit az erkölcsöt akarja tanítani nem sok sikerrel, mivel még túl sok ostoba ember van hozzá hogy béke legyen.


Tanít erkölcsöt vallás köntösben mert abban tudott jól terjeszkedni az ókorban?



2014. febr. 7. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Igen, erkölcsi tanításnak indult, hogy a népet kordában tartják, és irányítani tudják. Isten olyan a népnek olyan volt, mint az ovisnak a mumus.
2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Eltudom képzelni hogy olyan alapította aki tényleg tenni akart a békéért csak ahogy telt az idő elment rossz irányba az ostoba emberek által :)


Meg ugye nem volt akkor még olyan eszközök amivel globálisan tudta volna hirdetni igéit :)

2014. febr. 7. 13:59
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


A keresztény hit nem egyenlő a Katolikus Egyházzal. Így egy protestáns számára teljesen mindegy ami a hitét illeti, hogy XIII. Leo mit harmonizált.


Nem hinném, hogy az Istenbe való hit és a filozófia megvan a kereszténységben, mert a zsidókhoz írt levél 11. fejezete kizárólag az Istenben való hitre (görögben bizalomra) teszi a hangsúlyt. Emberi filozófiának itt nincs helye (ezt megerősítik mind az Ó, mint az újszövetségi kijelentések).


A hit pedig nem mondd ellent az egyetemes tudománynak. Amikor ez a téma szóba kerül, akkor tudat alatt is a Genezis 1 és természettudomány (azon belül inkább az evolúcióbiológia) kapcsolatát hozzák fel példának. Az tény és való, hogy a modern természettudománnyal nem mindenben lehet összhangba hozni a Bibliát, de a nagybetűs TUDOMÁNY nem csak természettudományból áll. Korunkban már - tetszik, nem tetszik - hittudományról is beszélünk, van is ilyen egyetem. Aztán vannak például az absztrakt tudományok, vagy a történettudomány, ami épp az, hogy megerősíti a Biblia hitelességét.

2014. febr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem első körben lépj túl azon, hogy Vallás (miért nagybetű?)=katolikus egyház.

Utána azon, hogy vallás=kereszténység, majd azon, hogy vallás=ábrahámita vallások (zsidó+keresztény+muzulmán+ezek összes szektája).

2014. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Oké olvastam hogy a Keresztény hit az erkölcsöt akarja tanítani nem sok sikerrel, mivel még túl sok ostoba ember van hozzá hogy béke legyen."


Igen,és tegyük hozzá,hogy egyes tanítási módszerekkel is probléma van.És ezt nem kizárólagosan csak a katolikus egyházra értem.Szóval sokszor a tanítók sem éppen a legbölcsebbek.

2014. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Igen, erkölcsi tanításnak indult, hogy a népet kordában tartják, és irányítani tudják."


Ha ez tényleg így lenne akkor áruld már el nekem hogy miért volt bűn a Bibliát olvasni?

Hiszen azért írták hogy a népet kordában tartsák vele. De tilos volt olvasni és ha még is olvastad és lebuktál akkor könnyen a máglyán végezted.

Hol itt a logika. Nem akar ez össze állni. Mert úgy áll össze a kép hogy azért tiltották a Biblia olvasását mert nem az van leírva benne amit az embereknek tanítottak és ha olvassák akkor erre rájönnek.


Kérdező!


"Oké olvastam hogy a Keresztény hit az erkölcsöt akarja tanítani nem sok sikerrel, mivel még túl sok ostoba ember van hozzá hogy béke legyen.


Tanít erkölcsöt vallás köntösben mert abban tudott jól terjeszkedni az ókorban?"


Az erkölcs nem csak arról szól hogy nem ölsz embert. Ha statisztikailag nézzük nagyon kevés az olyan ember aki már gyilkolt az össznépességhez viszonyítva.

Az erkölcs nem csak erről szól és nem is csak a szexuális erkölcsről. Annál sokkal több. Nem tudom hogy mit olvastál de vagy nem értetted meg vagy pedig valami nagyon gyenge összegzést olvashattál.

2014. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sandor76 ***** válasza:

Jol latod,ezert van az ,hogy mind a mai napig a vallas,amit mondhatunk hamis vallasok osszessegenek,jelen van a politikaban,es minden olyan tevekenysegben ,amit atitat a hatalom utani vagy.

Konnyen lehet ezeket azonositani,pl;haboruba keverednek,uraljak a gazdasagi eletet,sot politikai befolyasuk is van,nem is keves.

Figyeld meg mindeggyik miniszter ,vagy magasabb politikus nyalja a legfobb vallasi vezetok s-et.

Holott Jezus kijelentette,az O kiralysaga nem resze a vilagnak,es a kovetoinek sem kellene beleolvadni.

Ha megfigyeled nem sok vallas van amelyik tavol tartja magat ettol.

Amitol en felhaborodok;A vallasi iskolakban az evoluciot tanitjak,kozben van Isten tisztelet is.

Az emberek mar azt sem tudjak,hol es mikor verik at oket,es kozben ugy gondoljak minden rendben van.

2014. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hú, látom a katolikusok végigsértődtek, hogy rajtuk kívül van még más is a piacon! Az meg egyenesen felháborító, hogy némelyik nem az ő yhvh-jukat imádja!
2014. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sandor76 ***** válasza:

Szamomra nem felhaborito,hogy nem mindenki ugyanazt hiszi,ettol vagyunk olyan valtozatosak.

Az mar igen ,hogy az igazsagtol sokan mennyire irtoznak.

2014. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 izidorkata ***** válasza:
egy színvaknak csak hozzávetőlegesen lehet megérteni azt hogy mik a színek. Előfordul hogy valaki nem képes érezni az illatokat. Az is csak elméleti síkon tud beszélni az illatokról. A hit az egy olyan nyitott, természetes látásmód, hogy aki nem hisz annak a hiányos látásmódja nehezen tudja azt felfogni. A hit világa annyira idegen mint a tudomány világa egy iskolázatlan érdektelen embernek, vagy hiába magyaráznánk Bach zenéjét, szent Albert filozófiáját annak akinek nincs érzéke, műveltsége a művészet, misztika, filozófia területeihez.
2014. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!