Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ennyire beszűkültek a...

Miért ennyire beszűkültek a katolikus, magukat konzervatívnak valló emberek?

Figyelt kérdés

Eléggé bántó, amikor a katolikus rokonaimat hallom beszélgetni családi eseményeken. Meg sokszor nekem is mondanak olyanokat...


Feltételezik rólam, hogy gyűlölöm a cigányokat, melegeket, és irtást akarok rendezni az országban. Szerintem, ha kerek perec megmondanám, hogy hova tegyék a véleményüket, ki is tagadna a család.


És, ők még jóval visszafogottabbak, mint sok más katolikus ismerősöm.


Különösen azért bánt ez például, mert tetszik egy külföldi lány, aki ide jött magyar nyelvet tanulni, de nem fehér bőrű... Remélem, hogy járni fogunk.


21/F


2014. jún. 7. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Ezek nem katolikusok.
2014. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katolikus, de az a véleményem, hogy a te részedről is vannak kommunikációs problémák.

Sok konkrétumot nem is írtál le, ami befolyásolhatja a gondolatukat (pl. a te vallásod, politikai nézeteid, stb).

Anyám rokonságánál szintén nagy téma volt az azonos vallás, de apám más vallású volt (gyakorlatilag pedig mindketten ateisták). Amikor bemutatta az anyám a párját a családnak, és szóba került a vallás dolog, anyám elintézte annyival, hogy ugyanolyan, mint az övé, mindenki megnyugodott, béke volt, hazugság sem történt.

2014. jún. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát, nekem nem célom az, hogy beszűkült gondolkodású emberek dilijeinek megfeleljek. Nem vagyok vallásos, és nem is akarom azt kamuzni, hogy az vagyok csupán azért, hogy szegényeknek ne törjön össze a lelki világa. Ha rákérdeznek, kerek-perec megmondom, hogy szerintem bullshit az egész.


Nekem amúgy is fontosabb az őszinteség családi kapcsolatokban, mint az, hogy ugyanabba a pici dobozba legyünk bezárva... Nem nagyon izgat, hogy ki milyen vallású vagy politikai nézetű, és ebbe nem is szólok bele, mert nem ezt tartom a legfontosabbnak az emberi kapcsolatok esetén. Ami viszont zavar az a gyűlölködés, más véleményének el nem fogadása, beszűkültség, stb. Lehet ezt kommunikációs problémának nevezni, de szerintem úgy, hogy (többek között ezek miatt) már lassan 4 éve nem élek otthon, szerintem annyi kijárna, hogy egyenrangúan kezeljük egymást, és nem én hajtok fejet az Ő akaratuk előtt. Nem azt várom tehát, hogy egyetértsenek, csak azt, hogy ahogyan én sem kritizálom őket, vagy más embereket személyesen a jelenlétükben, úgy ők se tegyék ezt velem. Szerintem ez az udvariasság minimuma, bár az is igaz, hogy számukra az jelent komfortérzetet, ha nyugodtan cigányozhatnak, zsidózhatnak, és beszélhetnek a fél ország kiirtásáról. Tudod, nem jó ezt olyan emberek szájából hallani, akik például iskolában, óvodában dolgoznak pedagógusként, olyan helyeken, ahol itt szinte csak cigány van. Még rosszabb ezt önkormányzatban vezető beosztásban dolgozóktól hallani. Úgyhogy, szerintem nem az én flexibilitásomon múlik ez a "kommunikációs probléma", mert szerintem az is elég nagy áldozat a részemből, hogy egyáltalán szóba álluk velük.

2014. jún. 7. 18:29
 4/20 A kérdező kommentje:
A konkrétumokat pedig igazából azért próbáltam meg először mellőzni, mert ezt a viselkedést nem csak a rokonságban tapasztalom... Sajnos úgy tűnik, ma már mindenhol ilyen emberekbe botlani, és így rákényszerül az ember arra, hogy valahogy megtalálja velük a közös hangot.
2014. jún. 7. 18:30
 5/20 anonim ***** válasza:

"Különösen azért bánt ez például, mert tetszik egy külföldi lány, aki ide jött magyar nyelvet tanulni, de nem fehér bőrű..."

"már lassan 4 éve nem élek otthon"


De akkor hol a probléma? Te nem tudsz egy levegőt szívni velük és nagyon úgy fest, nem is muszáj. Lazábbra veszed velük a kapcsolatot, vagy ha kell, meg is szakítod.

2014. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Lazábbra vettem én a kapcsolatot, de azért nyilván az, hogy külön élek, az nem jelenti azt, hogy nem vagyok rájuk utalva. Bár dolgozom, de mivel mellette egyetemre is járok, így a család anyagi segítségére még például rászorulok. De egyébként sem jó szerintem teljesen leépíteni a családi kapcsolatokat.


A másik meg, hogy nem a konkrétumokra, személyes vonatkozásra koncentrálnék, mert egyre több ilyen emberrel találkozom, ez nem csak családi vonás sajnos.

2014. jún. 7. 18:48
 7/20 anonim ***** válasza:
Mert erőszakkal kimosták az agyukat....Javasolnám azt,hogy beszélj velük de,mint tapasztaltad agresszívak és nem akarják elfogadni a tényeket.Úgyhogy csinál úgy mint,egy Pogány/Sátánista..Fogd be a szád!...
2014. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Mit vársz olyan emberektől, akik ókori módon gondolkoznak?
2014. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%

Ne várj sokat tőlük, amíg több ezer éves könyvekből tanulják az életet.

Neked azt tanácsolom, egyik füleden be, másikon ki, mindent amit mondanak. Mert változtatni nem tudsz rajtuk, de ne hagyd, hogy beleszóljanak bármibe is.

2014. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De, titeket nem aggaszt, hogy egyre dominánsabb ez az attitűd a társadalomban? Mi lehet az oka?
2014. jún. 7. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!