Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy nem keresztény nem képes...

Egy nem keresztény nem képes arra, amire egy keresztény?

Figyelt kérdés
A kereszténykedés csak az emberek kiemelése a tömegből, én úgy látom.

2014. jún. 9. 21:23
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
MI AZ, amire egy keresztény képes, a nem-keresztény meg nem? Mert én semmi ilyet nem tudok elképzelni.
2014. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanara képesek mind.
2014. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

MI AZ, amire egy keresztény képes, a nem-keresztény meg nem? Mert én semmi ilyet nem tudok elképzelni.


Szeretni, elfogadni a másikat, és hinni.


Erre minden ember képes.


Viszont ők ezzel tökéletesnek tűnnek, de tartja a mondás: Nincs tökéletes ember. Vagy senki sem tökéletes.

2014. jún. 9. 21:57
 4/48 anonim ***** válasza:
36%

„A kereszténykedés csak az emberek kiemelése a tömegből, én úgy látom.”

És olvastad pl. az Újszövetséget? Először el kellene olvasni, lehet, „árnyaltabban” látnád a dolgot.

2014. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 acelsziv ***** válasza:
58%
gondolom te még nem találkoztál mocskolódó és gyűlölködő keresztény tömegekkel... mert én már igen.
2014. jún. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=nGU2mR2CpBE


Először is! Ne támadj, én sem támadtalak, okos!


Ez érdekes. Mivel isten annyira felkapott. És több millióan, hanem milliárdan azt a teóriát vallják. És mégis itt meg az evolúcióval jönnek. De még a tudósok sem tudják, hogyan is keletkezett a föld, így az emberek persze hogy össze vannak zavarodvam és csak játszanak az emberekkel.

2014. jún. 9. 22:27
 7/48 anonim ***** válasza:
72%
A tudósok nagyon is jól tudják, hogy keletkezett a Föld.
2014. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Ha én most nem fogok kereszténykedni, hanem csak annyit mondok, hogy ne rúgjunk a másik emberbe, akkor én ezt most azért mondtam, hogy jobb legyek másoknál? (és az volna a helyes, ha inkább másokba rúgnék?).
2014. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
50%

A keresztény szeretetről ne beszéljünk, az ártatlanok a máglyán nem így gondolták régen.

Valamint a keresztények csak azt képesek elfogadni ami az összeollózott Bibliában áll. Minden másra az ördög mesterkedéseként tekintenek. Akik pedig nem hiszik el a bibliai történeteket, azok pedig az ördög cimborái.


A keresztények pedig általában rosszabb emberek mint az átlag, csak a biblia szentbeszédei miatt képesek jót cselekedni.


A keresztények semmit sem tudnak, csak hisznek. Ez pedig teljesen más. Valamint az, hogy sok a birka, akarom mondani keresztény, nem érv arra hogy igazuk van. Akik egy 2000 éves könyv tudásának hisznek, azok még mindig egy lapos Földön élnek.

2014. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
75%
Az emberek ugyanarra képesek, a kereszténység soha nem állította, hogy a nem keresztények nem képesek szeretni, másokért élni, stb. Ezt mi úgy hívjuk, hogy "alapkegyelem". Mivel Isten teremtett mindenkit, így a szívünk mélyén pontosan tudjuk, hogy mi a jó. Keresztény és nem keresztény között az a különbség, hogy a keresztény ennek a tudatában cselekszik, a nem keresztény meg inkább "ösztönösen", de lehet, hogy nem ez a legjobb szó rá.
2014. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!