Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A domesztikáció hogy fér...

A domesztikáció hogy fér össze a keresztény teremtéstörténettel?

Figyelt kérdés
Akár az időt nézzük mikortól vannak háziállatok, akár azt hogyan lettek kitenyésztve és nem úgy teremtve.

2014. jún. 24. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Elárulok egy titkot: Nem csak a domesztikáció nem fér össze a keresztény teremtéstörténettel.
2014. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem fér össze sehogy sem, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2014. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pendulum92 ***** válasza:
78%

Szó szerinti értelmezésben nehezen fér össze, mivel a teremtés könyve szerint a háziállatok nem tenyésztve lettek, hanem teremtve Isten által.


Az egyes felekezetek pedig a tenyésztést gy tudom elismerik, hogy a háziállatok is így jöttek létre.

2014. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Az agyasabb keresztények azon a véleményen vannak, hogy igaz az evolúció, csupán annyi a Mindenható szerepe, hogy az első életet ő hozta létre. Így a teremtéstörténetet, sőt az egész Ószövetségi részt, még a bűnbeesést is jelképesen értelmezik.

Mindez tiszteletre méltó, csupán azt kellene megoldaniuk még, hogy a jelképes bűnbeesést miként követheti valóságos megváltás, hiszen az Újszövetséget már nagyjából szó szerint vallják.

Előbb, utóbb Jézus megváltó szerepe is valami hasonló sorsra jut és attól kezdve nem lesz túl sok gond a vallással, főleg ha még a modern erkölcsi irányzatok is beleszivárognak.

Az emancipációval úgy tudom, már kezd megbékélni, az abortusz viszonylagos szabadsága a jövő függvényében nem elképzelhetetlen, persze csak akkor, ha már tömegnyomor lesz a Földön, mondjuk 20, 30 milliárd ember esetén már ezt sem fogják bűnnek tekinteni.

Muszáj a vallásnak is fejlődnie, mert különben teljesen hiteltelenné válik és ezt az ellehetetlenedést főleg a fanatikusok okozzák, akik azt hiszik, még mindig az ókorban élünk.

2014. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 a0511 ***** válasza:
Szerintem ez egy kissé szőrszálhasogató felvetés. A domesztikáció kérdése nem érinti a keresztény hit lényegét. Ahogy az előttem szóló is leírta, sokan elfogadják az evolúciót is, és ez nem okoz számukra gondot...
2014. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tudom hogy általánosságban a normális ember külön tudja venni a két dolgot. De mintha még mindig túl sok olyan lenne aki feleslegesen keveri a természettudományt a hittel és valami ellenséges vallást csinál mondjuk az evolúcióból.

Ezt nem tudom mire vélni, egy értelmes ember miért csinálja ezt?

2014. jún. 25. 15:25
 7/15 a0511 ***** válasza:
50%
Talán hiányosak az ismereteik és felületesen vizsgálják meg a kérdést. Ez viszont nem csak a hívőkre, hanem az ateistákra is jellemző. A legtöbbünk sajnos beleesik ebbe a hibába.
2014. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, az ismeret hiánya elég nagy gond minden embernek. de ez ellen nem lehetne valamit tenni? Hogy legyen valami előremozdulás.
2014. jún. 25. 16:04
 9/15 a0511 ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbbet az segítene, ha nem legyőzni, hanem megérteni akarnánk a másik oldalt. Ha meg szeretném ismerni a másikat, akkor nyitottnak és érdeklődőnek kell lennem és ez eleve kizárja hogy felületes ismeretek alapján máris fikázni kezdjem.

Nyilván fontos az oktatás is, de az iskolában többnyire csak adatokat akarnak a gyerekekbe erőltetni, nem pedig gondolkodni és párbeszédre nevelik őket.

Az sem ártana, ha nem mindent a saját mércénkkel szeretnénk megmérni. Egy materialista elme milyen szempontok alapján akarja megítélni egy vallásos ember hitét? Egy keresztény ember hogyan szeretné megérteni az ateista szempontjait, ha csak a Bibliára képes hivatkozni? Ha mindenki azt hiszi, hogy neki van igaza és egyedül az ő módszerei a jó módszerek... hát úgy elég nehéz beszélgetni.


Persze ez csak néhány tipp, sajnos nem tudom mi segítene megoldani a problémát.

2014. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pietrosol ***** válasza:
68%

Szia!


OFF!


A kérdés hibás, ugyanis nincs keresztény teremtéstörténet. Amire gondolsz, a Judaizmus teremtéstörténete.

2014. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!