Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova vagy Jézus a fontosabb?

Jehova vagy Jézus a fontosabb?

Figyelt kérdés
Ha az Atya és Jézus lógnának egy szakadéknál, kit mentenétek meg elsőnek?

2014. jún. 14. 13:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Én hagynám mindkettőt leesni.
2014. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
34%
Ilyen sose történne meg, mert lényegében az Atya, Jézus és a Szent Szellem egy és ugyanaz, mert bár külön-külön személyek, de mégis egyek, tehát pl. visszatérve a kérdésedre ha az egyiket megakarod menteni, amire ugyebár sose kerülne sor, akkor a másikat is ugyanúgy megmentenéd. Valamennyire érthetően magyaráztam? vagy ha nem, akkor szólj
2014. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi második! Abszuolút érthető volt!
2014. jún. 14. 13:34
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdés is abszurd. Ha tényleg elfogadjuk hogy nem fiktív lények, akkor miért kéne két mindenható lénynek segítség egymagamfajta bűnös embertől?
2014. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Egyiket se menteném meg. Minek játszanak egy szakadék szélén?
2014. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is hagynám lezuhanni mindkettőt, hisz elvileg én csak egy gyarló bűnös seggnyaló vagyok... ;)
2014. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Minek kellene nekem ezzel törődni?

Jézusról az a hír járja, hogy remekül ért a feltámadáshoz, a faterja meg mire leérne, már akár a gravitáció törvényeit is megváltoztathatná, és simán landolna, de ha arra szottyan kedve, akkor a talajt pihe, puha ágyikóvá varázsolná, ahová zuttyanva azonnal édes álomba szenderedhetne, ha akarná.

Ez olyan, mintha azt firtatnád, hogy adakoznék e Bill Gatesnek, hogy új Windows-a legyen a komputerén?

Ha meg ugye ők valójában egyek, akkor azt gondolnám, hogy biztosan csak a szemem káprázik, hogy duplán látok és bizonyára azt hiszem, hogy ők azt hiszik, hogy ha valaki azt hiszi, hogy léteznek, akkor a hit próbája csak az, hogy ha úgy látom, hogy mind a ketten ott lógnak, de ez nem lehet valóság, mert hiszen csak a hitemre kíváncsiak, hogy mit hiszek. Ezért ha a segítségükre sietek, akkor rögtön elárulom, hogy nem hiszek az emberfeletti képességek létezésében és lehetséges, hogy akkor járok el helyesen, ha a körmükre koppintok, mert így bizonyságot tehetnek csodás képességeikről.

De ha mégsem hiszik azt, hogy én nem hiszek, akkor meg bizonyára zokon veszik azt, hogy ennyire hitetlen vagyok és még csak fel sem tételezem, hogy direkt van ott az a szakadék és hitetlenségemet zokon is vehetik, ha a kisujjamat is mozdítom.

Asszem muszlim leszek.

Legyen meg Allah akarata...

2014. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az ateistáknak szólt. Gondoltam ezt nem kell leírnom. Csak nyilván nem fogjátok (akarni) éretni a lényegét.
2014. jún. 14. 20:59
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, szóval ez valami zavaros fejtegetés akar lenni a kereszténységen belüli nézeteltérésekről.

Ha a vallás rovatba tetted volna, akkor biztosan nem szólok bele, ritkán szoktam oda bekukkantani, csak ha a főkérdések szemléltetésénél valami kirívó képtelenség üti meg a szemem.

De részben igazad van, ez is kritika egy bizonyos szinten és mutatja a faramuciságot.

Szóval - Jó szőrszálhasogatást -, ha jobb dolgotok nincs.

2014. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha nem ateistáknak szólt, akkor tényleg...miért a valláskritika rovatba tetted fel a kérdést? :D
2014. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!