Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista és vallásos szempontbó...

Ateista és vallásos szempontból mi lehet misztikus, különösen érdekes, olykor megmagyarázhatatlan a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Kérdésem minden kötekedéstől mentes. Ki, milyen , misztikus dolgokat él meg akár a mindennapokban?

2014. júl. 1. 17:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

több esetben:

gyógyulás a másodperc töredéke alatt (nem megfázásra gondolok)

2014. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A vb-n látható esések.


Percekig fetrengenek a focisták, a bíró lefújja és egyből felgyógyul.

2014. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Biztos csak úgy szórja magában a miatyánkot:)))


Szerintem a kreativitás, amikor hirtelen " fény gyúl az értelemben ", egy hirtelen felismerés mindig megdöbbenti az embert...

Mikor az ember rájön olyan képességeire, amikről eddig nem volt tudomása...

2014. júl. 1. 19:34
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 1 nappal hamarabb jön meg a fizu,legalább 1 hétig nem csöngetnek be a Jehova Tanúi,láthatatlanná válok (ehhez mondjuk 15+ sör kell).......
2014. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A vallásosak egy darab pirítóson is tudják látni Jézust, bah.


Ateistaként azt mondom, bármi lehet érdekes, és a legtöbb dologgal a mindennapokban nem foglalkounk annyit hogy megmagyarázzuk.

Szvsz minden MÉG megmagyarázatlan dolognak amit találnak tudósok örülök, mert a fránya csillagközi utazás még mindig nem megoldott. Nem számítok rá hogy az életemben megoldják, az is kiderülhet hogy lehetetlen túlélni, de álmodozni szabad.

2014. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egy ateistának semmi sem misztikus.

A miszticizmus már nem ateizmus.

2014. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Pendulum92 ***** válasza:
51%

Számomra az Élet, vagy még mélyebbre ásva a Lét egy ilyen dolog.



Hogy a mindennapokból is vegyek példát: Néha a dolgok furcsán történnek, és később jövök rá az okára, hogy ennek így kellett lennie. Kell valami szervező elvnek is lennie, ami 5 érzékszervvel érzékelhetetlen. Mindennek megvan a jól meghatározott oka. Nekem ez nagyon érdekes dolog, főleg, hogy nehéz észrevenni, könnyebb a "véletlenre" fogni.

2014. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 selender ***** válasza:
100%
Nem tudom ,hogy misztikusnak mondjam-e, de számomra nagyon érdekes tény, hogy a világban létrejött egy olyan szerkezet, ami önmagát és a világot próbálja megfejteni.
2014. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Akár hiszitek, akár nem, nekem teljesülnek a kívánságaim.

Igaz, nem mindig származik belőle jó, sőt, valami faramuci módon visszájára szokott fordulni néha, mintha a sors, vagy az Istenek megtréfálnának.

Nem mondhatnám, hogy a keresztény istenvilág tükröződik ebben, inkább a régi pogány istenek szeszélyei nyilvánulnak meg.

A napokban rá akartam gyújtani és eszembe villant, hogy mennyire káros ez a bagó, tönkreteszi az érrendszert, a szívet és tessék, ahogy belekotortam a dobozba, egy szál sem volt benne, pedig azt hittem, hogy legalább félig van. Na ennyivel egy edzett bagóst nem lehet két vállra fektetni, a hamutál csikkeiből szaporán sodortam egy füstölni valót, de ekkor meg az öngyújtó mondta be az unalmast. A kávéval is jártam már így, éppen meditáltam a szívinfarktus lehetőségén, erre természetesen elfogyott a cukor. Mi az, hogy elfogyott, még a vésztartaléknak felmarkolt Mc Donaldsos kis zacskócskákból sem volt egyetlen egy darab sem és bármennyit keresgéltem, be kellett látnom, hogy elmarad a kávéivás. Ilyenkor csak egy lehetőség marad, laza igénnyel kívánni kell az ellenkezőjét és előfordul, hogy módosul a helyzet, az istenek megkönyörülnek. A cukorral is így jártam, mert csodák csodája a következő pillantásom a több éve hányódó szüszlire esett, mégiscsak kávézhattam, hálatelt szívvel gondolva a jóságos kívánságteljesítőre.

Az is előfordult, hogy rosszat kívántam mérgemben a főnökömnek, mert év végén szinte semmi prémiumot sem adott, pedig állandóan túlóráztam, na mit gondoltok, mi történt? Persze, hogy kitörte a lábát síelés közben, ráadásul pont engem neveztek ki ideiglenesen a helyére. Az igaz, hogy a gazdasági mutatók annyira gyengék voltak, hogy a következő negyedévben lehetetlen volt a prémiumosztás, ezért rendkívül népszerűtlen lettem és mivel a főnök ekkorra meggyógyult, visszakapta a beosztását és hála az én szorgalmas munkámnak, a helyzete is megerősödött, mivel sikerült tartalékokat képeznem. Hálásan mondott köszönetet és bevallotta, hogy előzőleg azon fohászkodott, hogy bárcsak történne valami, amivel megúszhatja a helyzetet és az a kis lábtörés pont kapóra jött neki.

Nocsak, figyeltem fel, Ő is fohászkodott, úgy látszik egy füst alatt két kívánság is teljesült, de mégsem én jártam jól, csak kikapartam neki a gesztenyét, kellett nekem kívángatni és már majdnem megint kívántam valamit neki, de még idejében észbe kaptam.

Lottó ötöst már nem is merek kívánni, mert valami szörnyű jó sülne ki belőle, valahogy meginnám a levét, egész biztos, már ismerem ezeket a misztikus marhaságokat.

Szerintem lehet, hogy Noé is csak a huzamos aszály miatt ácsingózott egy kis esőért, vagy azért, mert az új vitorlása megfeneklett. Már ugye, ha elhisszük a Biblia történeteit, amik akármennyire is tanulságosak, biztos, hogy valójában egészen más az erkölcsi tanulság és a jó valójában bajt hoz magával, ami pedig rossznak tűnik, valamilyen módon pozitív tartalmat hordoz.

Persze, sokan mondják, hogy véletlen, a körülmények összejátszása, eddig magam is így voltam, de egy ideje töröm a fejem, hogy a márványtestű raktáros maca miatt konzultálok Aphroditével, vagy legalább is Cupidóval, mert mi az neki, elereszt egy nyilat és kész, hát nem igaz?

Tegnap úgy vettem észre, még kívánni sem kellett, mert egészen barátságosan rezegtette felém a szempilláit és kétszer is nekem nyomta a bögyeit. Eközben valami meg is bökött egy kicsit, szerintem a nyílvessző ott jött ki rajta, így hát úgy tűnik, az égiek ugrásra készen lesik minden gondolatomat, alig várják, hogy teljesíthessenek valamit.

2014. júl. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon különös volt...

Sajna nálam mindig sikerült rájönni a miértekre, mikor azt hittem, na valami hihetetlen dolog történik, mindig volt ésszerű magyarázat, ami utóbb kiderült, igaz is, úgyhogy a misztikum eddig még elkerült, de nagyon figyelek...bár egy UFO észlelés igencsak megdöbbentene...

2014. júl. 2. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!