Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokan ezt a keresztény dolgot...

Sokan ezt a keresztény dolgot miért értik félre?

Figyelt kérdés

Sokan, főleg liberális oldalon igen félreértik.


Legtöbben nem a vallásosságot támogatjuk, hanem a keresztény kultúrát.

Én magam sem vagyok hívő,vallásos, de a keresztény kultúrát támogatom.


Mi a keresztény kultúra?

Például, hogy karácsony van és nem Hanuka, Húsvét van és nem Ramadán, Pünkösd van és nem RósHásáná....stb, meg, hogy nem kell körülmetélni az újszülött fiúka...stb


Mi is pontosan a baj ezzel?


Akik utálják a keresztény európai kultúrát, ők pontosan mit szeretnének a helyére?Iszlámot, törzsi afrikait, netán judaizmust?



2014. júl. 4. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Jobbára semmit. Úgy hülyeség az összes, ahogy van.
2014. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
62%
Én konkrétan napvallást szeretnék. hogy mások mit azt meg tőlük kérdezd. A körösztyénség a világ legnagyobb átcseszése, már rég ki kellett volna takarítani az országból.
2014. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
A keresztény nem egységes jelentés. Több sötét neoprotestáns szekta is kereszténynek vallja magát.
2014. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Ki akarja h ne legyen karácsony és helyette hanuka legyen? Még a zsidók se.


Ki akarja h ne ünnepeld a húsvétot?

A fanatikus dzsihádistákon kívül senki. Ők is azt akarják h mindenki Iszlamista legyen, de hát na...


Ki akarja h körülmetéld a gyereked?

Attól h valaki körülmetélteti gyerekét vagy saját magát, nem feltétlen jelenti h a zsidó vagy iszlám kultúrát akarja követni, lehet egészségügyi és egyéb esztétikai okok is.


Ki utálja a keresztény kultúrát? Szerintem te se hallottál még olyat aki pont ezeket kritizálta volna a nagy keresztény kultúrában. Akik a keresztény kultúra ellen vannak azokat általában az álszent keresztény erkölcs zavar.

2014. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
A Négyes tökéletesen leírta, így rám nincs is itt szükség :)
2014. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát amikor felsoroltál, max. a karácsony, ami szimpi. Húsvétot már kicsi korom óta rühellem a sok buzgómócsing emberke miatt. Szerencsére erre a szüleim is hamar rájöttek és inkább elutazunk olyankor, hogy ne kelljen ajtót nyitni senkinek.

Pünkösdi marhaságokon életemben nem vettem részt, nem is hiányzik. De aki szereti...

Inkább úgy lenne jó, hogy aki szeretné az megtarthatná, aki nem, annak pedig nem lenne erőltetve.


Egyébként a "keresztény kultúra" nagy része lopott, más, korábbi, pogány vallások elemei.


Aki pedig utálja a keresztény fundikat, az ugyanúgy utálja az iszlám és egyéb vallási őrülteket is.

2014. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

# 6

Még jó, hogy demokrácia van és nem kényszerít senki.

2014. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Inkább úgy lenne jó, hogy aki szeretné az megtarthatná, aki nem, annak pedig nem lenne erőltetve."


Hát ez az. Ez van most is, nincs erőltetve, a jobbik akarja erőltetni.

2014. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én ateista vagyok, de örömmel látnám az összes vallás hagyományait munkaszüneti napok keretében.

Addig sem kellene melózni.

Ramadánkor én zabálnám a rántott húst, a pénteki menű meg gulyás, vagy pörkölt, mert az "böjtös".

Mióta nagyok a gyerekek, Karácsonykor jó, ha egy faág van és ajándéknak megteszi egy doboz cigi is.

Én szeretem ezeket az ünnepeket, régi hagyományok felelevenítése volt a keresztények részéről is.

A két háború között nálunk volt a legtöbb vallási ünnep, ha visszajönne, akkor még templomba is elmennék szent Guszti, vagy szent Lujza napján, ha van olyan és ha a királyok ingyen bort osztanának, meg csak tizedet kellene fizetni adót, hát egye fene, éljen első Orbán, kiáltanám, de janicsárnak mégsem engedném a csemetémet.

A keresztény kultúrakörből is szelektálnék azonban, az eretnekek grillezését lepasszolom és a zsidóból sem szimpi a kisfiúk kukijának a meghegyezése, na bumm, legfeljebb nem lesz kiválasztott. Az iszlámból szimpi a mosakodás, de napjában ötször, az túlzás, reggel, este elég, meg ha piszkos lesz az ember és kaja előtt a kézmosás belefér. "Térgyepölni", meg Mekka felé hajbókolni nekem fárasztó mulatságnak tűnik, miért nem lehet fitnesszel tisztelni az Istent?

Ötven piros betűs ünnep kedvéért bevállalnám az asztali áldást is, - aki ételt, italt adott, annak neve legyen Intelligens Tervező -, rajtam ne múljon, azt eddig sem tudtuk, mi okozta a nagy Bummot, ezután sem fogjuk pontosan tudni az okát.

A húsvétot én szeretem, régen a menyecskéket vödörrel locsolták a legények felülről, manapság meg "zsivanzsival" kap a szomszédasszony alulról, meg a sonkát is szeretem. A Pünkösd az nem is tudom milyen hagyományokkal jár, talán a májusfa lehet a falvakban, városban nincs semmi, de lógni akkor is lehet.

Az örök élet nem túlságosan tetszik, de ha évente elég agyszer templomba menni, akkor azt sem bánnám, mert "odaátról" még senki sem jött vissza, csak talán Jézus, de hát a fejébe neki sem ütöttek szöget, csak a tenyerébe és elég hamar lekapták, nem vártak vele, hogy néhány hétig ott szikkadjon, amint az egyébként is szokásban volt, de ha az ilyen brutalitástól eltekintenénk, akkor a mitológia istenei is tetszenének, főleg a cirkusz meg a kenyér, ami ingyen dukál a polgárnak.

Valójában lehet, hogy azt sem bánnám, ha eltörölnék a vallásokat, csak legyenek jó kis ünnepek, farsang, meg majális, hétvégi roston sült hal, pecázással egybekötve, házi pingpong, sakk, focibajnokság, sőt, ha kellő komolysággal rendezik, gombfoci Mundiál, ha egyáltalán kedvem van felállni a komputer elől, amivel mindent szimulálhatok, fel sem kell kászálódni a plusz ötven szabadnapon.

Lehetne mondjuk nemzetközi Facebook ünnep, vagy szent EA napja.

Valami imádkozó program is kellene, eddig egyet tudok ilyesmit, a Sims Medieval, ahol jól szórakoztam a pap térítésén és a faluban az összes gyerek apja ő volt, ami azért kissé túlzás, de van benne valami.

2014. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Még jó, hogy demokrácia van és nem kényszerít senki"

A demokrácia nem azt jelenti, hogy a többség elnyomja a kissebbséget? (az utóbbi hiányosságát meg úgy kompenzálja, hogy a kissebbséget pozitívan diszkriminálja?)

2014. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!