Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták hisznek valamilyen...

Az ateisták hisznek valamilyen halál utáni létezésben?

Figyelt kérdés

Igen, álmatlan éjszakám van - és gondolkodtam.

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést: hogy tudják elfogadni, hogy feltételezésük szerint nincs élet a halál után? Lélekvándorlás? Vagy éltek 80 évet, aztán kész, vége, meghaltak, nincs tovább, mintha nem is lettek volna?

Személy szerint én ezt soha nem tudnám elfogadni, valami értelme csak kell hogy legyen az életnek, ha már minden olyan összetett. Ezért is érdekel nagyon, hogy más emberek hogyan állnak hozzá ehhez a témához.


15/L - szóval nem vagyok kvantumfizikus.:D



2014. júl. 6. 02:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Én vesztem össze már filozófia tanárral erről. :) Nagyon földhöz ragadt vagyok, nem hiszek a lélekben. Szerintem a test halálával a tudat is meghal, lényegében megszűnik az ember létezni (tudom, hogy sokan nem értenek velem egyet).

Viszont ez nem azt jelenti, hogy az életnek nincs értelme, szerintem az a legfontosabb, hogy amíg élsz boldog legyél, illetve biztonságban érezd magad(anyagi, családi, mindenféle szempontból). Van X éved élni, amíg minnél több dolgot megtapasztalhatsz, utazhatsz, rengeteg dolgot kipróbálhatsz, gyereket nevelhetsz, amihez kedved van. Oké, ez kissé hippisen hangzott :) Másnak biztos más a véleménye, én amondó vagyok,hogy nem a túlvilágra kell várni, hanem az életből kihozni a legtöbbet. Amúgy engem nem zavar ez, mármint hogy nem hiszem a mennyben/lélekvándorlásban, valagogy nem izgat. Elfogadtam, hogy egyszer élünk és ez van. Viszont nem olyan, mintha valaki nem is lett volna, mert az emléke ettől függetlenül tovább él a szeretteiben.

Na jó, kezdek tényleg úgy tünni, mint egy hippi :)

2014. júl. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdezö, én soha sem voltam ateista, gyermekkorom óta hiszek Istenben.


és mégsem hiszek a halál utáni létezésben. Tudod miért? Mert a Biblia úgy írja, hogy nincs lét a halál után.


Egyforma véget ír úgy az ember mint az állatok számára...a nemlétezés a nemtudás a teljes tehetetlenség állapota.


Ha van kedved elolvashatod mit ír a Biblia. Prédikátor 3:19-21 Prédikátor 9:7,12 Ezékiel 18:4,20 stb


Jézus Krisztus mielött feltámasztotta Lázárt, ezt mondta a halott Lázárról tanítványainak: "Lázár alszik". Nem mondta, hogy a mennyben van jó helyen, csupán azt hogy alszik.

Érdemes egy kicsit elgondolkodni..az úgynevezett bizonyítékokon, amikor egyesek azt állítják, hogy bizonyos élményeik voltak.


A "keresztény" kultúra szerint a mennyei élet a keleti folozófiák szerint az újraszületés bizonyítékait hozzák fel. Most melyik az igaz?


A Biblia szerint egyik sem. Isten azt mondta Ádámnak, ha engedetlen lesz, hogy meghal. A Sátán mondta az elsö hazugságot, hogy NEM haltok meg....az egész emberi történelmet végigkísérö, csaló gonosz módon.


kedves kérdezö, de nem reménytelen az élet. Tudtad hogy a Biblia tanítása az is hogy lesz feltámadás? Jézus Krisztus ezt mondta János 5:28,29 Jelenések 20:13

2014. júl. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Mielőtt megszülettél, abban a pár milliárd évben tulajdonképpen halott voltál. Ez mennyire volt rossz neked? Na ugyanennyire fog zavarni az életed utáni halott "lét".
2014. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:

Az élet értelme kedves kédező, hogy élj. Keress olyan környezetet, ahol szeretetben, boldogságban tudsz élni. Keress hobbikat, barátokat, tanulj, hogy meg tudj élni, megismerni és szebbé tenni tudd a világot.

Segíts másoknak is. És soha nem mondj le semmiről, üres fenyegetőzésekre.

Ha létezik az Úr, ő a legbölcsebb, legigazságosabb, legszeretőbb, aki nem rabszolgákat akar. Gyermekei és barátai vagyunk.

Szóval bárki bármit mond, te fiatal vagy és élned kell!


Egy dolgot kérek csak, hogy vigyázz magadra, és ha bajba kerülsz, ne add fel soha. (hibákat mind követŭnk el). Az egyéniséged (lelked) csak a tiéd.

A halál után még nem igazán jöttek vissza. De az életről nem kell lemondani.

(a szex meg természetes, ha érdekel, de mondom, lányként jobban kell figyelned)


Boldog, szép életet neked):


Ha nértrd a kvantumokat, még értheted :D De anélkŭl is vagy teljes értékű ember.

2014. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább agnosztikus vagyok...pontosabban gyenge ateista. Ekkor mindig megszólnak, hogy ha neked mind1, hogy ez vagy az igaz, akkor miért foglalkozol a témával? Na de mindegy...erre sosem tudok jól válaszolni :D


Érdekes, hogy az ember ennyire a halállal akar foglalkozni. 3 állapotot kell "átvészelnünk":

1.Születés előtti

2.Születés utáni

3.Halál utáni


Az emberek az elsővel nem nagyon foglalkoznak :D na mind1


Szerintem is, a halálommal elvesztem a tudatomat és slusszpassz. Nincs tovább. Számomra épp ezért értékes ez az élet, mert hát...az örök életnek mennyivel van több értelme? Én jó esetben a szabad ég alatt fogok elbomlani. Tetememből fű nő ki, a füvet megeszi a kecske és később talán a kecske teje egy ember csecsemőt fog táplálni :)


Telhetetlen nem vagyok láthatod.

2014. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek a halál utáni létezésben.Először mikor belegondoltam (20 éves lehettem) megrémített és hihetetlennek tartottam,hogy csak ennyi és kész.Kerestem is valami "kibúvót",olvastam minden vallásokkal kapcsolatos könyvet,ami a kezembe akadt.Végül röhögnöm kellett magamon,hogy ennyire begörcsöltem attól a természetes dologtól,amin már előttem milliárdok átestek és utánam még sokan fognak.Ettől függetlenül félek a haláltól,de nem ringatom magam dajka mesébe.Az életre fordítom a figyelmem és próbálom úgy játszani,hogy a végén visszagondolva....bla-bla-bla...:)
2014. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi mit tudunk vagy nem tudunk elfogadni - az az életet nagyon nem érdekli.

Jelenleg minden jel arra mutat, hogy a halál után nincsen az égvilágon semmi.

Ebből az egy életedből kell mindazt kihozni, amit szeretnél és amire képes vagy.

2014. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
100%
Van élet a halál után, de itt nem arra gondolok, mint pl. lélekvándorlás, vagy ilyesmi. Miután meghalunk, lebomlunk, visszakerülünk a természetbe, és aztán megint lesz belőlünk élet. Szerintem így nem olyan ijesztő a halálra gondolni. :)
2014. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

#2

A Biblia egyik fő üzenete, hogy van élet a halál után. A Prédikátor könyve eléggé eltér a többitől, itt egy gondolkodó, kétségek között vergődő embert találunk, aki az égvilágon mindent megkérdőjelez, többek között a halál utáni élet kérdését is.

Szerintem mindenki hallotta már ezerszer: "Aki hisz Őbenne, az el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

"...és tiétek a mennyeknek országa." - Nem tudok hivatkozni, mivel nem szoktam sokszor Bibliát olvasni, de ezeket biztosan tudom.:)


#3

Nem lehetek halott, ha még nem éltem.:D

Szóval az sem biztos, hogy az élet előtti lét ugyanaz, mint az utáni. Hiszen az életben szerzünk emlékeket, tapasztalatokat, és azok nem tűnhetnek csak úgy el...

Hacsak meg nem szűnik a lélek teljes egészében létezni.


#4

Köszönöm:)


#5

Igen, ezen én is gondolkodtam már, hogy örök élet - oké, de az nem unalmas?:DD Ülünk egy kertben, süt a nap, és tigriseket simogatunk. A nap 24 órájában.


#6

Én ebbe először úgy 1-2 évvel ezelőtt gondoltam bele, ki is akadtam rendesen. Oké, most is ki vagyok akadva.:3 A szüleim reformátusnak neveltek, de attól még belegondoltam minden helyzetbe. Egészen addig, hogy mi lenne, ha nem lenne Isten - vagy nevezzük Univerzumnak -, nem lenne Föld, élet, szóval semmi a világon, még fekete űr sem, semmi. Nagyon megijedtem, és próbáltam nem gondolkodni rajta, de aztán felháborodtam hogy mi az, hogy megijeszt?:D Szóval jelenleg is filózom.:3


#8

Igen, így kicsit lazább, de akkor meg ott van az örök körforgás és a "miért?" kérdése.:D Vegyük az élet értelmének pl, hogy fejlődjön a lelkünk. Jó, de akkor ugye több élet kell, vagy élet a halál után, mert akkor ennek sincs semmi értelme. Ha a világ megváltoztatását vesszük alapul, akkor meg azt is minek? Ha meghalunk, úgysem emlékszik rá senki.

Ha meg nem akarunk elfogadni semmit, akkor marad a Carpe Diem:DD

2014. júl. 6. 16:17
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Az egyén számára az élete előtt nem a halál van, hanem semmi. A halál az élet követője. Aztán a végtelen semmi.

A Természet szempontjából mi csupán atomok halmaza vagyunk, akik törzsfejlődésük folyamán tudatra tettek , mint néhány állatfaj is. A testünk folyamatosan bomlik és megújul. Egy ideig. Aztán a bomlás már visszafordíthatatlan, valamilyen ok miatt és minden anyagunk visszakerül oda, ahonnan jött, a környezetbe. Ez az élet körforgása, de a tudatunk nem része a Természetnek,ezért nem kerül sehová, szimplán megszűnik a halál eseményekor. Mit mondjak, szar ügy, de az el nem fogadásával sem lehet ezen változtatni. EZ VAN.

2014. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!