Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosoknak elfogadhatóbb...

A vallásosoknak elfogadhatóbb lenne az evolúció elmélete, ha nem a majmokból fejlődtünk volna ki, hanem a farkasokból, a lovakból vagy más "nemes" állatból?

Figyelt kérdés

A majmokat hagyományosan negatív színben látták az emberek, hiszen erőszakosak, ürülékkel dobálóznak és nagy a szexuális étvágyuk. Érthető, hogy sokan ódzkodnak a gondolattól, hogy ilyet állattól származzunk.


Ha a tudomány azonban arra jött volna rá, hogy olyan hagyományosan nagyra tartott lénytől származunk, mint a farkas, vagy a ló, akkor jobban elfogadnák az emberek az evolúciót?



2014. júl. 13. 15:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak.Én egy rágcsálóból fejlődtem ki.
2014. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 selender ***** válasza:
100%
A hívőknek azzal is bajuk van, hogy az evolúció szerint állatokból fejlődtünk ki. Sértő számukra, hogy egy szinten vagyunk az állatokkal, és felsőbbrendűnek gondolják magukat.
2014. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egy klingonból fejlődtem ki.
2014. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A majom és az ember között szinte alig van különbség, legalább is ránézésre, vagy éppen genetikailag, ha már azt is vizsgáljuk.

Szerintem ha más állatfajokról lenne szó, a vallásosak ilyen csekélységet azzal magyaráznának, hogy nincs is szó külön fajról, csupán némi variációs változat áll fenn, vagy hogyan mondják.(?)

Na igen, a majom szőrösebb, meg elég illetlen, mert nyilvánosság előtt is megteszi azt, amit az ember csak mások szeme elől elzárva szokott, de a tevékenysége ismerős mindenki számára.

A majmok lényegében már beszélnek is, csak a szókincsük nagyon kicsi, pedig eszük lenne hozzá.

Valószínű, hogy a közös ős intelligensebb volt már, de a fejlődés a majomembernél, az előembernél és az ősembernél pozitív irányban történt, amíg a majmoknál inkább negatívban, vagy éppenséggel stagnálás következett be, mind szellemi, mind testi változásokat alapul véve.

A majmok megnyilvánulásai, tevékenységük és még a csoportos hierarchikus rendszerük is meglepően humán jellegűek lehetnek, kezdve azon, hogy nevetni is tudnak, van éntudatuk és meglehetősen szocializálódtak, így magasan kiemelkednek az állatvilágból és kellőképpen jelzik az evolúciós fejlődés útvonalát, semmi kétség, rokonaink ők, letagadhatatlanul.

Megjegyzem, van egy unokatesóm, kiköpött majompofa, ha nem sértem meg vele ezeket a szegény állatokat, amit nem szívesen tennék, mert nem vétettek nekem semmit, ellentétben a fenti rokonnal, aki távolabbinak tűnik számomra, mint a valóban igen távoli, de biológiailag mégis közeli rokonság.

Nem hinném, hogy bármelyik majom lehetne annyira hitvány fráter, gonosz és rosszindulatú, ráadásul aljas és ostoba mitugrász fickó és én ha lehetne, örömmel elcserélném a rokonomat és bizonyos vagyok benne, hogy nyernék a cserén.

:)

2014. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%

"A hittan tanárom mondta, hogy az evolúció elmélete elfogadott, Ádám és Éva szimbolikus alakok a Bibliában. Vagy valami ilyesmit mondott, mindenesetre ez volt a lényege."


Most már csak az a kérdés, hogy akkor a többi hókuszpókuszt miért fogadjuk el valóságosnak, ha Ádám és Éva története csak szimbolika.


Mellesleg ki dönti el, hogy mi szimbolikus benne és mi nem az?

2014. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%

Amelyik vallás elfogadja az evolúciót, az nem Istentől van.

Mózes 1. könyve, 2. fejezetben benne van, hogy:

"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."

Tehát, az igazi hívők nem fogadnák el ezt az elméletet, akár ,ló akár farkas, akár más állattal helyettesítenék a majmokat.

2014. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 16 -os!


Nagyon feladtad a labdát, úgy kell birkóznom magammal, hogy ne írjak ilyeneket, hogy: "úgy tűnik, téged is szívesen elcserélne valaki", de belátom nem lenne igazságos, mert komolyan válaszoltál, ezért megillet a tisztelet és a viszonzott komolyság.


Azért az a por nagyon különleges lehetett, ennyit csak elismersz, fehérjékkel, aminosavakkal teli. Aztán jó sok kalcium is kellett, hogy legyen benne, magyarán mész, de ha láttál már vitamin komplexet, amin fel van tüntetve egy napi adag szükséglete, akkor bizonyára belátod, hogy akár patikamérlegen is készíthette az Úr azt a port, vagyis mégsem csak úgy a földről szedte fel.


Az is közismert, hogy a testünk túlnyomó része egyszerűen víz, ezért talán helyesebb volna sárról beszélni, mégpedig annak is igen híg formájáról, tekintve, hogy a testünket alkotó víz mennyisége megkívánja ezt az arányt.


Talán mégis képletesek ezek a szavak, ennek fényében, nem gondolod?

Ha meg már képletes, akkor talán az is lehetséges, hogy jobban képletes, mint azt első és felületes szemlélő gondolná.

Miért ne csinálhatta volna az Úr az evolúció közreműködésével az emberiséget?


Azt már csak félve teszem hozzá, hogy lehet, hogy maga az Isten is képletesen értelmezendő, ennyire már nem akarok előreszaladni, csak lépésről, lépésre, hiszen a 21. századba is így jutottunk, percről percre, óráról órára, de sajnos már itt vagyunk, nem az ókorban, amit kár, hogy nem mindenki képes felismerni.

2014. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

"Mózes 1. könyve, 2. fejezetben benne van"

...

"Tehát, az igazi hívők nem fogadnák el ezt az elméletet, akár ,ló akár farkas, akár más állattal helyettesítenék a majmokat."


Na most a hívők általában egyáltalán nem arról híresek, hogy túlzottan ismernék a Bibliát, úgyhogy ez nem igazán lenne szempont.

Sokkal inkább jellemző a felsőbbrendűségi tudat, álszentség, arrogánsság, ez pedig a majomsággal nehezen egyeztethető össze.

2014. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 17-es!

Isten tökéletes, intelligens, a port is a föld porát is Ő teremtette. Biztosan meg volt abban a porban minden fontos ásványi anyag, és víz ami kellett az emberi szervezetbe. Az Úrnak semmi sem lehetetlen.


Kedves 18-as!

Aki nem ismeri annyira a Bibliát, aki arogáns, felsőbbrendűnek érzi magát, az nem hiszem hogy hívő.

Én ismerem annyira a Bibliát, nem érzem magam felsőbbrendűnek másoknál.

És sokan vannak ugyan így.

2014. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy inkább kevesen, mint sokan vannak így.
2014. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!