Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az evolucionisták mind bigotta...

Az evolucionisták mind bigottak, vagy van köztük olyan, aki elfogad dolgokat a Bibliából?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 13:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
22%
Az a furcsa, hogy Charles Darwin az evolúcióelméletet Istennek ajánlotta, mégis az ateisták legnagyobb mérföldköve lett. De azért vannak olyanok akik a Bibliát is és az evolúcióelméletet is igaznak tekintik. Én személy szerint a Bibliában hiszek.
2014. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
83%
A Bibliában csak hinni lehet,az evolúció tény.
2014. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
92%
Bizonyára van vallásos evolucionista is.
2014. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
82%

Az Evolucionisták hamis tanítás szerint élnek, óvakodj és tőlük!

A Gravitácionisták járják az igaz utat, csatlakozz ha az igazságra vágysz! :P


Viccet félre, kérdező vannak dolgok az életben ami nem hit kérdése. A tudomány és vallás pedig nem ellentétes egymással.

2014. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
16%

Az evolúció nem tény! Tele van feltételezésekkel és hibás következtetésekkel.

Én a magam részéről, a bibliát nem isteni ihletésű műnek tartom, mert tudom mikor, kik és mi alapján ollózták össze. Lehet van benne igazság, talán van olyan része, ami tényleg isteni üzenet, de egészében képtelen vagyok elfogadni és hinni benne.

Emellett a makroevolúciót is egy baromságnak tartom. Az emberek betegesen választ akarnak találni, mert nem képesek elfogadni azt, hogy "nem tudjuk". A suliban meg az ilyen könyvekben pedig természetesen nem hirdetik a téma tudományos cáfolatait, mert akkor annak az lenne a vége, hogy már megint nem tudunk semmit...

Én valószínűnek tartom az intelligens tervezést, bár a mai vallásokban nem hiszek, de várom a tudomány válaszát is, mert meggyőzhető vagyok bármiről... :)

2014. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
85%

"a téma tudományos cáfolatait"


Pl.?

2014. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
82%

"meggyőzhető vagyok bármiről."

Azt látom...

2014. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
14%

Eszem ágában sincs itt vitatkozni :D

Pont nem érdekel, hogy mennyire ért egyet bárki is a véleményemmel, így a legtöbb kommentelővel ellentétben nem fogom vérben forgó szemekkel előadni, hogy én vagyok az isten, és aki máshogy gondolja, mint én, az mind idióta :)

Arról nem is beszélve, hogy a bigott evolucionista pont olyan, mint egy hívő. Ami a dogmájának megfelel, azt különösebb utánajárás nélkül elfogadja, ami ellenkezik vele, az tuti hazugság. Pont ezért nem meggyőzhető senki, aki nem hajlandó nyitottan gondolkozni :)

Rengeteg nem hívő tudós/professzor van, aki a tudományra tette fel az életét, és anélkül, hogy bármilyen hitvilágban is hinne, belátta, hogy az evolúció (nem minden állítása, de rengeteg) téves, és erről komoly tudományos könyveket adtak ki. Ha valakit érdekel a téma, könnyen utánaolvashat (főleg ha tud angolul). Én mikor megismertem az ELTE egyik professzorát, és hallottam néhány elgondolkodtató dolgot tőle, kezdtem utánaolvasni ennek az egésznek. Az ország egyik legmegbecsültebb történésze, és tagadja az evolúció legtöbb állítását. Vallásmentesen, csak tudományosan mondta el, hol vannak a buktatói.

Nem kell hinni nekem, de aki nem ragaszkodik semmilyen dogmához, annak tényleg csak ajánlani tudom a témában való elmélyedést. :)

2014. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
85%

"Az evolúció nem tény! Tele van feltételezésekkel és hibás következtetésekkel. "

Ha biológus lennél,akkor nem mondanál ilyeneket. Viszont annak se kell lenni,elég,ha logikusan gondolkodsz.Persze Darwin még nem ismert pár dolgot,de attól függetlenül az tény,hogy a DNS mutálódik így vagy úgy és ez egy idő után új látványos lesz az eltérés (azt nem is merem mondani,hogy új faj lesz,mert ezek a definíciók problémásak). Azt persze senki se várja ,hogy holnap megjelenik egy új valami,de pl létezik ember,akinek kopoltyúja van. Na most akkor ő ember vagy halember? Vagy nemrég volt egy kígyó,aminek lába is lett elég nagy,de a lényeg,hogy az egész sejt szinten kezdődik..

2014. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
88%

"Ami a dogmájának megfelel, azt különösebb utánajárás nélkül elfogadja, ami ellenkezik vele, az tuti hazugság. Pont ezért nem meggyőzhető senki, aki nem hajlandó nyitottan gondolkozni :) "


Ha valaki igazolt elméleteket próbál cáfolni minimális szakismeret nélkül, akkor általában a sok ezer órát a témába fektető szakemberek kicsit morcosak leszenk, hogy valaki középiskolai (se) végzettséggel lecsalózza vagy lehülyézi őket. Persze, amikor megkapargatják a felszínt, hamar kibubkik a turpisság, és kiderül, hogy az illetőnek vagy lövése nincs az evolúcióról, vagy szándékosan interpretálja félre, vagy pedig az a tévképzete van, hogy az utolsó jelentéktelen vírusnak is millió évekre vissza kell követni a genetikai változásait, ahhoz, hogy az evolúciót elfogadhassuk.



"Rengeteg nem hívő tudós/professzor van, aki a tudományra tette fel az életét, és anélkül, hogy bármilyen hitvilágban is hinne, belátta, hogy az evolúció (nem minden állítása, de rengeteg) téves, és erről komoly tudományos könyveket adtak ki." Hát persze, milyen kár, hogy az összes ilyen könyvet szarrá cicnálják a szakértők, ráadásul, ha valaki akkora játékos a témában, miért nem valami peer review alatt áteső tudományos szaklapban publikálja ezeket az eredményeket? Mert ott nem lehet laikusokat megtéveszteni és még anyagi hasznos se jön belőle? Ja! [A Critical biomass-en az egyik szerző megvizsgálta az ID eddigi tudományos munkásságát. Ami értékelhető, annak köze nincs az evolúcióhoz vagy annak cáfolatához, a legkisebb mértékben sem. Vajon miért?] Gondolom ilyenkor jön a szokásos összeesküvés-elmélet, de ez már nagyon ad hoc mentegetés.


"Az ország egyik legmegbecsültebb történésze, és tagadja az evolúció legtöbb állítását. "


Milyen fura, hogy ezek a fránya ID-sek/kreósok/akárkik, rendszerint történészeket, mérnököket, informatikusokat hoznak kirakatembernek.

2014. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!