Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszed vagy Tudott hogy van...

Hiszed vagy Tudott hogy van Isten?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 21:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

jaa és még az, hogy sokszor meghallgatta imámat :)


Nem a pettyes katy vagyok :D

2014. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

..és még harmadszori kiegészítés :)


természetesen HISZEM hogy van Isten. Erre a hitre és meggyözödésre úgy jöttem rá, hogy már gyermekkoromban kutattam, olvastam sokat a Biblián kivül a tuodmányos dolgokat is, mindig is érdekelt a történelem, az archeológia.....

2014. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 pelgrim ***** válasza:
22%

„Hiszed vagy Tudott hogy van Isten?”


Én TUDOM, hogy van Isten. Nem a Bibliából tudom, hanem belülről, onnan hogy ÉN VAGYOK, kell tehát hogy Isten legyen. Én Isten egyik legújabb fejleménye vagyok, mint egy sok-ezeréves, hatalmas fa legfrissebb hajtása. Isten nem szűnik meg létezni, ha én elszakadok tőle, de nekem akkor végem van! Én ugyanis Isten parányi szerves része vagyok.


Isten a bibliában nagyon kezdetlegesen van ábrázolva, mintha egy hatalmas néha szeszélyes valaki lenne, aki mindent teremtett, aki a sorsunkat meghatározza, aki az egyik embert megjutalmazza, a másikat megdorgálja mert valami nagyon rosszat tett. Egy ilyen isten természetesen nem létezik.

2014. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 pelgrim ***** válasza:
* helyesebben: sokezer-éves
2014. júl. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 r.sentinel ***** válasza:

Kedves grkaty !!!


Idezve szavaidat "már gyermekkoromban kutattam, olvastam sokat a Biblián kivül a tuodmányos dolgokat is, mindig is érdekelt a történelem, az archeológia..."


Mindezek fejeben foleg az archeologiara, magyarul kifejezve regeszetre vonatkozoan is, ezekszerint temaban vagy a Foldunkon talalt kezzel foghato bizonyitekok legalabb paranyi reszevel. Ugy gondolod hogy a Bibliaban az emberekhez beszelo leny akiit allitolag sosem lattak az ISTEN volt ?.

Elore is koszonom valaszod.

2014. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek a válasza erre a kérdésre az lenne, hogy: "remélem nincs". :)


Van itt valaki annyira őszinte, hogy ezt leírja? :)


Én speciel hiszem is és tudom is. De azzal se lenne problémám, ha nem lenne, örülök a hatásnak, amit a hit tesz az életemre, és semmivel sem szenvedek többet miatta, mint egyébként szenvednék. Sőt...

2014. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves grkaty, pont nélkül!


A Bibliát emberek írták, embereknek, tele is van sok marhasággal, mesével.

A Teremtésre semmi bizonyíték.

A hited a magánügyed.

A történelem pedig nem szigorú tudomány, mint a matematika, ráadásul könnyű hamisítani.

Az archeológiának pedig gondolom nem fogadod el azt a módszertanát, ami a kormeghatározási módszerekre épül, ami viszont szigorú tudomány.


Akkor mégis, mire építed az életvilágodat?

2014. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nálam okosabb emberek már kimondták ,hogyha meglehetne győzni a vallásos embereket akkor nem lennének vallásos emberek. És ez így is van ,a két oldal úgysem fogja meggyőzni egymást és ezért fölösleges is vitázni. Mindenkinek joga van annak hinni ,aminek akar a másik embernek erről joga van véleményt kifejteni. Innentől fogva egy örökös-körforgás az egész. Nekem nem a keresztényekkel van bajom ,hanem azzal ,hogy sokan rávágják valamire ,hogy tény miközben csak egy emberek írta könyvön alapul.
2014. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

felelek pont nélkül


Kedves Filoszmen....Te nem ismered a Bibliát :)

2014. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Angelo84 ***** válasza:
50%

Egy klasszikust idézve és némi-nemileg módosítva:

A hit tudás nélkül vak, a tudás hit nélkül sánta.

2014. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!