Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Nód földjén élő nő, aki...

A Nód földjén élő nő, aki Káin felesége lett, ő honnan származott, és a többi nő, akik a leszármazottjaik feleségei lettek? Akkor most Isten nem csak az Édenbe teremtett embert eredetileg?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Isten csak Édenbe teremtett embert eredetileg. A Biblia kezdetben látszólag egyáltalán nem tesz említést leánygyermekek születéséről, csupán közli, hogy „Kain ismerte az ő feleségét...” (1Móz 4,17). Az 1Móz 5,4-ben azonban már azt olvassuk, hogy „Ádám... nemzett fiakat és leányokat”.


Annak az oka, hogy a Biblia alig tesz említést a lányokról, a korabeli társadalmi szemléletben és értékrendben keresendő, ami gyakorlatilag az egész Biblián végigvonul, és érezteti hatását, tudniillik a férfiak társadalmi szerepét, jelentőségét és felelősségét többre értékeli. (Ez a jelenség nem is olyan régen még nálunk is ismert volt.)


A probléma másik oldala a vérfertőzés, azaz a vérszerinti testvérek házasságkötése, amelyből köztudottan nagy valószínűséggel fogyatékos utódok születése várható, ezért a mai polgári törvények tiltják is. Itt ismét a Biblia szemléletét kell figyelembe vennünk, amely gyökeresen eltér az általában uralkodó történelemszemlélettől. Az evolúciós felfogás szerint egy folyamatos fejlődés, felívelés jellemzi az emberiséget és annak történelmét, míg a Biblia ennek éppen az ellenkezőjéről, a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, és gyökere az erkölcsi hanyatlásban keresendő, de bizonyos vonatkozásokban az anyagi világra is kihat (l. pl. „Átkozott legyen a föld temiattad... Tövist és bogáncskórót teremjen tenéked...” 1Móz 3,17-18). Így azok a ma ismeretes rendellenességek, amelyek testvérházasság esetén az utódok genetikusan meghatározott megbetegedései hátterében meghúzódnak (a sérült DNS, amely a különböző örökletes tulajdonságok átörökítésért felelős molekulalánc), minden bizonnyal ismeretlenek voltak egy olyan világban, ahol „minden igen jó” volt, ill. amikor még éppen csak megindult a romlás folyamata a bűnesetet követő időkben. Hogy a Biblia üzenete ebben a vonatkozásban is mennyire valószerű, éppen az bizonyítja, hogy Mózes idejére - ie. XV. sz., azaz kb. 2500 évvel a teremtés után később - már ugyanúgy megjelenik a testvérházasság tilalma, ahogyan az napjainkban is ismert (3Móz 18,6.9). Ebből kitűnik, hogy a Biblia előtt sem ismeretlen a jelenség és az általa hordozott veszély, de arra is utal, hogy ez nem volt mindig így.


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De miért pont a testvérházasságra terjedt ki az,hogy az ember bűnbe esett? egy ideig nem volt vérfertőzés,aztán meg azzá vált,de miért? nem értem.
2014. aug. 5. 16:15
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem csak ádám és évát teremtette az isten. párhuzamosan több embert is "legyártott".például ezért is lehet, hogy nincs annyi vérfertőzéses ember, vagy hogy mi sem vagyunk azok
2014. aug. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Sziasztok!


Pedig leírtam miért. A vérfertőzés egy betegség, amit a sérült DNS okoz. Ha a DNS még nem sérült értelmetlen dolog vérfertőzésről beszélni. A Teremtéstől eltelt több mint 2500 év, mire Isten ezt a törvényt meghozta.


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez sem magyarázza azt, hogy Káin a hosszú vándorlása közben hogyan találhatott messze lévő, kiterjedt, népes falvakat, ismeretlen emberekkel.

Persze a hívők nem szoktak ezen fennakadni... miért is?

Mert, csak.

2014. aug. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5ös : Ez jó 4 :D

Am nem lehet, hogy ezek az emberek mivel sokáig (8-900 évig) éltek, sok gyereket nemzettek és ezek esetleg elköltözhettek és letelepedhettek messze egymástól?

Nem tudom, azért kérdem.

2014. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
bocs a 4est véletlenül ütöttem bele
2014. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez meg azért nem lehet, mert Káinék már igen korán, nagyon fiatalon összevesztek.

20 év alatt nem vándorolnak el az emberek több 100 km-re, és nem hoznak ott létre sok 100 éves, virágzó, népes falvakat.

2014. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na akkor erre sem kapunk választ soha.
2014. aug. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Pedig leírtam miért. A vérfertőzés egy betegség, amit a sérült DNS okoz. Ha a DNS még nem sérült értelmetlen dolog vérfertőzésről beszélni. A Teremtéstől eltelt több mint 2500 év, mire Isten ezt a törvényt meghozta."


Én azt nem értem Péter,hogy milyen bűnt követett el az ember,hogy Isten úgy gondolta,hogy ami odáig működött,az ne működjön tovább,a DNS sérüljön meg,és ebből probléma legyen.Ami azt illeti,az "Átkozott legyen a föld temiattad."-ot sem igazán értem,mert ha jól tudom Istennek az ember engedetlenségével volt problémája,nem a földdel.


"Isten csak Édenbe teremtett embert eredetileg."


És akkor a négerek,ferde szeműek,indiaiak,hogyan lakhatták be a bolygót?

És amit a 17:48-as válaszoló ír,az is elgondolkodtató.

2014. aug. 5. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!