Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaza volt Luther Mártonnak?

Igaza volt Luther Mártonnak?

Figyelt kérdés

"Az értelem a vallás lehető legfőbb ellensége; soha nem siet a spirituális dolgok segítségére, hanem meglehetősen sűrűn Isten Igéje ellen fordul, gyanúval fogad mindent, ami Istentől ered."


"Aki keresztény akar lenni, értelmének ki kell tépje a szemét."


"Minden keresztényben el kell pusztítani az értelmet"



2014. aug. 6. 15:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
59%
Erre csak annyit tudok irni,hogy sok tudós volt vallásos, és hitt Istenben
2014. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, erre csak azt tudom mondani, hogy nem véletlenül került bele a Bibliába a következő kis bölcsesség, ami egyébként a kedvencem... ;) Így hangzik:


"Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből, a magad értelmére pedig ne támaszkodjál" Példabeszédek 3:5

2014. aug. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
A Szentíráshoz kell csak az igazi értelem, sok pici résznek hatalmas mondani valója van, és némely részeket összefüggéseiben kell vizsgálni. Vannak benne "érdekes" dolgok is. Az sem árt, ha tisztában vagyunk a történelmi háttérrel, továbbá a fordítások sem pontosak. Szerintem egy élet kevés rá.
2014. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:

Nem tudom, hogy igaza volt-e, de én egyetértek vele, meg a Bibliai idézettel is, amit egyik korábbi hozzászóló írt le nekünk.


Szerintem ezt sokan úgy értelmezik, hogy ha vallásos vagy, butának kell lenned.

Szerintem erről szó sincs. Annyit tesz, hogy Istent egyszerűen nem lehet megérteni elmével, tehát a végső igazsághoz nem juthatsz el logika és értelem által.

Például az "érzések", a (igazi!) szeretet sem a logika és az értelem által átélt dolgok, amik az élet igazi lényegei a pénz, hatalom helyett, amiket oly keservesen hajszolnak az emberek.

2014. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Én meg azt tudom mondani, hogy nem csak értelemmel lehet értelmes az ember.
2014. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan idéztél, mi volt a szövegkörnyezet és az eredeti szó: az értelemnél? mert gyanús, soha ilyen otromba ostobaságot nem olvastam, és Luther nem volt ostoba. Egészen biztos, hogy direkt félreérthetőek ezek, hogy lerántsák. Egyáltalán nem kell a kereszténynek butának lenni,ezt soha senki nem mondta.

[link]

Mint Ágoston-rendi szerzetes mély teológiai alapjai voltak. A német Biblia-fordítás sem arról szól, hogy hülye volt. De nem tisztem őt védeni, csak azért jó lenne már határt szabni már a szűnni nem akaró kereszténység elleni áskálódásnak.

2014. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rákerestem a google-n, de nem találtam semmi forrást egy Dawkins írás és egy lutheránus egyház tévtanításai című fórumon kívül. Luther írásai nem titkosak, elmondanád, hogy melyik művében szerepel ezek a részletek! Van egy sanda gyanúm, hogy kamu az egész.
2014. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok benne biztos, hogy ezek valóban tőle származnak. Az interneten sok kamu idézet található. Albert Einsteintől pl. rengetek olyan vallással és ezotériával kapcsolatos hamis idézet van, ami pozitívan állítják be ezeket.


Meg az idézetekkel óvatosan, mert a tekintélyre való hivatkozás amúgy is érvelési hiba.

2014. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Élete vége felé meggyötört megkeseredett és dühös emberré vált én nem tartom kizártnak ,hogy ezeket a kijelentéseket tette. Mondott ő ennél cifrábbakat is.:D Lesátánozta a Pápát, egyházfőket, meg ehhez hasonlókat.
2014. aug. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Bárki elolvashatja ezeket a gondolatait, nem légből kapott kitaláció, hanem kőkemény igazság.


Wider das Papsttum zu Rom, vom Teufel gestiftet c. könyvéből!

2014. aug. 8. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!