Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovások szexelhetnek Nem...

A jehovások szexelhetnek Nem gyereknemzés, hanem csak élvezetek céljából?

Figyelt kérdés
2014. aug. 12. 09:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérdezö,


nincs jehovás. Hogy egy kicsit tájékozódottabb legyél, Jehova egy van, a Mindenható Isten, a Biblia Istene, a Teremtö, a teremtöje a szexnek is.


Mi emberek csupán a tanúi vagyunk. Elmondjuk az embereknek, hogy mi a célja, mi a terve.... nagyon szép jövöt készít az emberiségnek



Nos, Jehova tanúi igen szexelhetnek a házastársukkal, bármikor, amikor kedvük tartja. SÖT ... képzeld el, hogy ez még egy házasságon belüli kötelesség is.


Egymásra a Biblia tanácsa szerint szeretettel kell figyelni, az egészségi állpotára a társnak, tán nagyon fáradt... együttérzönek lenni.


De olyasmi nem létezhet, hogy örökké fájjon a fej...stb


Pál apostol megírta, hogy idönként a házastársak valami komoly okok miatt nem lehetnek "együtt", de tanácsolja, hogy ne sokáig, hogy a Sátán meg ne kísértse öket

2014. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, de ez most nagyon érdekel!

A kérdés neki szólt "jehovások".

Ő megválaszolta a kérdést /szerintem elég őszintén/.


Miért pontoztátok le?

A válsz miatt nem lehet.


Mert JT?

2014. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki csak gyereknemzés céljából szexel és elítéli a másikat vagy a szexet, az elmeháborodott, bigott bugris.
2014. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sandor76 ***** válasza:
A testverem helyesen irta,es igen,azert szoktak.
2014. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Én azért is felpontoztam :D


Azért mert valakivel nem mindig értek egyet, még nem pontozom le zsigerből minden válaszát ( nem is szoktam pontozni sem) Ez egy kicsit gyerekes viselkedés.



Szerintem a szexualitásban nem szabad túlzottan prűdnek lenni. Ha van egy stabil párkapcsolatunk, amiben valódi érzelmek vannak, szeretet, ott helye is van a szexualitásnak. Az óva intés inkább az ilyen egyéjszakások, és egyéb nem szerelemből, szeretetből jövő aktusok ellen szól.

2014. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ceri ***** válasza:
31%
Nincs jehovás, és nincs Jahve, Jehova nevű isten sem. Ő 1 bukott angyal, aki isten ellen fordult. Istennek nincs neve, ő az 1 és oszthatatlan -nincs szüksége névre, mert abban a kategóriában ő az egyetlen. Ez is 1 nézet, de elég alapos feltételezés. Mindenesetre az illogikus vallásuk - a biznisz vallások úttörője - elég ellentmondásos. Vért nem adhat a gyerekének életmentés céljából sem, de élvezetek céljából más testnedveket a házastársának igen.
2014. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem értem mi az oka /Te tudod/ hogy miért írsz ilyen negatívan egy ilyen csodálatosan szép, élvezetes ajándékról a házaságon belül, amit a Teremtö Isten adott a házastársaknak.


Kedves kérdezö, kérdezz meg csak bárkit, aki igazán illetékes, aki igazán informált /ne a szomszéd nénikét, vagy itt a gyk-en a gyerekeket/ hogy mi sokkal jobb és biztonságosabb egészségügyi kezelésben részesíttetjük gyermekeinket, mert szeretjük öket


.....kedves hozzászóló, az idö megy tovább, a tudomány is :)

2014. aug. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
#7: Mert kábé ugyanolyan fanatikusan hisz a saját vallásában, mint te a tiédben :)
2014. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Középút ***** válasza:

Kedves 6-os!


Kíváncsivá tettél, hogy honnan ered az információd, miszerint Jahve/Jehova egy bukott angyal lenne?

Mielőtt a kérdésért lepontoznának, nem fanatikusként kérdezem, csak még nem hallottam ilyen nézetet...

2014. aug. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 ceri ***** válasza:
54%

grkaty!


Nem a sexről írtam negatívan, hanem a zagyva vallásodról, illetve az gonosz, embernek is silány istenedről, a logikátlan tanokat valló szektádról. Számomra az ószövetségi gonosz, erőszakra buzdító, kirekesztő isten elfogadhatatlan. De persze mindenki maga dönt az ilyen kérdésben. Nem kérdőjelezem meg senki jogát, hogy miben higgyen. Legfeljebb sajnálom. Meggyőződésem, hogy ha egyáltalán van valami felsőbbrendű istennek nevezhető valaki, aki belénk lehelte a lelkét -tehát mi is isten vagyunk az anyagba zárva- az a lény nem vetheti a szemünkre utána, hogy miért nem élünk meg olyan steril létet, mint ő. Szerintem az életünk a miénk és ebbe senkinek sincs jóga kívülről bele beszélni. Még kevésbé 1 olyan lénynek aki elvileg maga hozott létre minket olyannak amilyennek, aztán meg azért büntetni minket, hogy tényleg olyanok vagyunk.

2014. aug. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!