Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Mennyiben változtatta...

Zenon kérdése:

Hívők! Mennyiben változtatta meg az életeteket a hit? Milyennek képzelnétek el nélküle a mindennapjaitokat?

Figyelt kérdés
Ateista vagyok,de gyötör a kíváncsiság,hogy ti elgondolkoztatok-e már ezen.
2010. jan. 13. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
hát én eleve hívő családba születtem szóval nem nagyon volt olyan h hit nélküli mindennapok...viszont voltak "kilengéseim" és egyszerűen nem akarok Isten nélkül élni. nehéz leírni azt amit Isten és a hit ad..mindig biztonságban érzem magam, sosem érzem magam egyedül és tudom h van vki aki mindent tud előre ami velem történik és történni fog és a legjobbat akarja nekem. mindig van kihez forulnom, van vki akinek bármit elmondhatok és megtapasztalni Isten csodáit..hát annél nincs jobb. és ettől boldog vagyok:)
2010. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, én bele se merek gondolni, hol tartanék, ha nem térek meg. Én szeretem figyelni az emberi sorsokat, nézni Isten munkáját, hogy hogy alakul egy-egy ember élete és a személyisége ha dönt Isten mellet, és hogy ha nemet mond neki. Mindkettőre sok példát láttam már, nyilván én sokkal szívesebben figyelem azt aki megtér, de nagyon tanulságosak azok élete, akik nemet mondanak. És egyaránt érdekel az ismeretségi körömben lévő, de úgynevezett hétköznapi ember, de nagyon tanulságosak az ismert híres emberek élete. Megdöbbentő fordulatokat tud venni olyan emberek élete, akikről bármi mást hamarabb el tudnál képzelni, csak azt nem, ami épp történik vele. Csak egy példa: Zárai Márta hányszor énekelte el a homokórát, és élete végén bejött. Nem irigylem érte.
2010. jan. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért, mi történt Záray Mártával?
2010. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ceri ***** válasza:

"gyötör a kíváncsiság"


cinikus vagy, és csak kötözködni akarsz.

2010. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok cinikus,ne magadból indulj ki.

Tényleg érdekel.

2010. jan. 14. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök, hogy Isten mellett döntöttem és megtértem! El se tudnám képzelni NÉLKÜLE az életem! Mivel Ő hűséges, így nem fog magamra hagyni, tehát nem kell aggódnom! Jó, hogy bármikor szólhatok hozzá! Jó, hogy itt van a szívemben és mindig megerősít, vígasztal, bátorít, körülölel a szeretetével! Mindig kedves és alázatos, nem kárhoztat! JÉZUS az út, az igazság és az élet!!!!
2010. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 16. 10:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Zárai Márta élete végén egyedül maradt, és nagyon súlyos betegségben szenvedett. A szám amit éveken át énekelt hatalmas sikerrel: "Ülök a szobámban, búsan, egyedül, és a fájó múltra gondolok. Oda kinn az utcán lassan fény dereng, és az órán pereg a homok. Szeretném a homok órát megállítani, szeretném az emlékeim elfelejteni, de a homok óra csak pereg, pereg, így hát kedves tovább szenvedek."
2010. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kamaszként egy csöppet deviáns életet éltem, azt hiszem, hogy a bulizások és a fiúzások miatti elkezdődött depresszióm tovább nőtt volna. (Zavart, hogy sok fiúval összejöttem, mert végül egyikükkel sem lett tartalmas szeretetkapcsolat, és az is zavart, hogy lány létemre sokat voltam részeg). Ez a tanulásomra is rányomta volna a bélyeget. Már a kábítószer is bejött, és olyan környezetben mozogtam, hogy lehet, hogy ha nem jutok hitre Istenben, abortuszom is lett volna, de pszichológust már így is elkezdtem keresni. Mikor megérintett Jézus, életemben először éreztem egy olyan szeretetet, békességet, amilyet még soha. Senki nem mondta, hogy ez Jézus, de én tudtam. Behívtam egy imában a szívembe, és minden más lett, a fák, a virágok, eltűnt a depresszió, és tudom, hogy minden rossz helyzetben segítségül hívhatom őt, mert az ő hűsége MEGSZABADÍTÓ HŰSÉG. Ez benne van a Bibliában. És tudom, hogy már régtől fogva kiválasztott engem, helyezett belém tehetséget, és megsegít, hogy olyan pozíciókba jussak, ahol ezt tudom forgatni. Sikeressé tesz a munkámban, van egy határtalanul kedves, vagány férjem, aki szintén szereti Istent, és nem kell félnem, hogy megcsal, elhagy, mert tudom, hogy ezt nem teszi, a házasságunk nem csak két szálon lóg, hanem ott van benne Isten is, és a hármas kötél nem szakad el. Van hitem, sőt biztos vagyok, hogy megsegít továbbra is az életünkben. És élvezem a jelenlétét, hogy válaszol az imáimra, hogy megérint, és megitat, és táplál az Igéjéből, és kedves és türelmes Ő, az én Istenem.
2010. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez meg nyugvás ,hogy a szereteim jobb helyen vannak és azzal ,hogy én is ott leszek 1szer
2010. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!