Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A XXI. századi ember valóban...

A XXI. századi ember valóban elhiszi, hogy egy ember a vizen járt és a vizet borrá változtatta az ókorban?

Figyelt kérdés
Pedig semmi bizonyíték rá, illetve nem több, mint Zeuszra.
2011. febr. 22. 15:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Láttam a Sprektumon egy műsort ahol a legendáknak járnak utána, és meg tudták csinálni. Igaz, hogy csak egy 3m-es kádban.

A Vörös-tenger, ahol Mózes átvitte a népet, rendszeren szétnyílik, és előre ki lehet számolni, mikor, és meddig tart. Ezért sürgette őket.

2011. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%

A XXI. századi emberek többsége is ostoba.

Azt is elhiszik sokan, hogy Chris Angel bűvész képes a vízen járni ( [link] ) , pedig ott ülnek a net előtt, és pár perc alatt rákereshetnének (ami egyébként is nyilvánvaló), hogy ez csak egy trükk.

2011. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
47%

Én inkább azt kérdezném, egy 21.századi ember valóban elhiszi, hogy 21.századi emberek hisznek az ilyenekben?

Néha kicsit beleolvasok ebbe a témakörbe és mindig ezt a tipikus naív, ostoba tinédzser hozzáállást látom itt.

Osztjátok a vallásos embereket, pedig ti vagytok a legnagyobb ostobák,mert ti hiszitek, hogy ezek az emberek mindent bevesznek.A mai vallásos ember nem a 13.századi vallásos ember.Ebből az egy mondatból is már sok mindenre rá lehet jönni.Igen van egy nagyon szűk1-2 százalékos "megszállott" aki szószerint értelmez ókori emberek által írt irományokat,de basszus ti ezen nem tudtok továbblépni,csak ezen tudtok pattogni.Rémes.

2011. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy megfigyelhető a történelemben egyféle retardáció, de azért a XXI. század embere sem mind olyan szűklátókörű, hogy ilyen egyszerű dolgot se tudjon elképzelni!

Vannak azért ennél nagyobb csodák is. Földön és égen.

2011. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%

ha az ember életszemléletet vált, világnézetet, megváltoztatja a hozzáállását azzal kapcsolatban, hogy hogyan jelenik meg az elmének a világ(anyag), akkor egy olyan szemszöget lel, ahonnan tekintve tökre racionális, józan és egyértelmű, hogy hogyan csinálta ez az ember ezen fantasztikumokat. egyetlen döntés az egész. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
az ezotéria kategóriában sztem mindenki elhiszi xD
2011. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Igen,valóban elhisszük,mert tovább látunk annál,mint amit a fizikai világban észlelünk!
2011. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%
9Mert töredékes az ismeretünk és töredékes a prófétálásunk. 10Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes. 11Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. 12Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. 13Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három;
2011. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%
...avagy az Istennek lehetetlen-é valami?
2011. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek néhány előttem szólóval, föl is "pontoztam " őket, hogy lássák mások is, nem annyi a világ, amennyit az érzékszerveink felfognak. Nem tanultátok fizikából, hogy milyen határai vannak az emberi fülnek, meg az emberi szemnek rezgésszámban számolva? Nem néztek soha egy kis legmodernebb fizikát az anyagnak az energiává válásáról, és visszsafelé? Talán ha mindent tagadtok, az a legbiztosabb jele, hogy okosak vagytok? Miért nem olvassátok el Fritjof Capra könyvét a "A fizika taója" címűt? Pedig ő jelenleg is a kaliforniai Berkeléey Egyetem nagrabecsült tanár. És magyarok közül Dr. Héjjas István, és Dr. Balogh Béla és sokan mások, azt hiszitek ők is mind bolondok, csak mert nem ér föl addig az eszetek?
2011. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!