Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elgondolkoztatok azon hogy...

Liababa kérdése:

Elgondolkoztatok azon hogy szinte mindenki megszegi a 10 parancsolatot?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 18:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

20-as a zsidók nem borotválkoztak, a rómaiak igen.


A zsidók ápolt körszakállt hordtak, igaz azt is nyírni kellett. De hogy jön ide a tükör, ami egy praktikus dolog?


Kedves valaki, oda kell figyelni, mit ír a Biblia.


NE csinálj faragott képet és azok elött MEG NE HAjolj!!!


Itt azokról a képekröl és szobrokról van szó, melyek vallásos célt szolgálnak.... nem a müvészi gyüjteményröl.


A Zsoltárok könyve, még átkot is mond azokra, akik a szobrok, képek elött hajlonganak.


Az ember saját magáért felel... vagy szót fogad az Istennek, vagy utánozza az emberi tradíciót

2014. aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Napfonat ***** válasza:

Kedves 21-es.

Én a 20-as vagyok.

Hozzászólásodat szerintem nem nekem akartad címezni!

Üdv

2014. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
aha bocsi... :) összetévesztettem a számot a 18-as ír a borotválkozásról
2014. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 mustafa33 ***** válasza:
Minket még az úttörő 10 szabályára is tanítottak.
2014. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
A házasság a legnagyobb bűn, mert az alól még az egyház sem ad feloldozást. :)
2014. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Igen az úttörőknek 12 pontja volt talán és én a tréfás változatát tudtam, amelyben ilyenek voltak, hogy

Az úttörő nem lop, csak ügyesen beszerzi hiányzó kellékeit.

Egyszer aztán feleltem is belőle és alig tudtam keservesen visszafejteni az eredeti szöveget.

A keresztényeknek nincs ilyen humoros tízparancsolata?

2014. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:

"Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát?" (Márk.12,24)


A tízparancsolat nem azért van, hogy betartsd - nem tudod. Egyik parancsolatot sem. Ha nem hiszed, olvasd el a Máté evangélium ötödik fejezetét. Ha csak egyet is megszegtél egész életedben egyetlen egyszer, megrontottad az egészet. Isten végtelen lény - a bűn következménye is végtelen...


A tízparancsolat nem azért van, hogy betartsd, hanem azért, hogy meglásd: aki megtartja, az él, aki nem, az nem él. Senki nem tartja meg - mindenki elveszett. Te is. A törvény által nincs élet. Csak kegyelemből, mert Isten szeretet:


Gal. 3,10-24

10. Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje.

11. Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él.

12. A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.

13. Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká levén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán függ:

14. Hogy az Ábrahám áldása Krisztus Jézusban legyen a pogányokon, hogy a Lélek ígéretét elnyerjük hit által.

15. Atyámfiai! ember szerint szólok. Lám az embernek megerősített testámentomát senki erőtelenné nem teszi, sem ahhoz hozzá nem ád.

16. Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az ő magvának. Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus.

17. Ezt mondom pedig, hogy a kötést, melyet Isten először megerősített a Krisztusra nézve, a négyszázharmincz esztendő multán keletkezett törvény nem teszi erőtelenné, hogy megsemmisítse az ígéretet.

18. Mert ha törvényből van az örökség, akkor többé nem ígéretből; Ábrahámnak pedig ígéret által ajándékozta azt az Isten.

19. Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében.

20. A közbenjáró pedig nem egyé, Isten ellenben egy.

21. A törvény tehát az Isten ígéretei ellen van-é? Távol legyen! Mert ha olyan törvény adatott volna, a mely képes megeleveníteni, valóban a törvényből volna az igazság.

22. De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.

23. Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.

24. Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.

2014. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Pont ezért tartom magam távol a kereszténységtől (és a többi vallástól is).

Elvileg ha valaki vallásos, és nem csak mondja, hanem az szerint él is, akkor a világnak szépnek és jónak kellene lennie. Legalábbis jelentős részének.

Ehhez képest, én eddig pontosan az ellenkezőjét tapasztaltam. Akik állítólag komoly keresztények, azok viselkednek a legundorítóbb, legmocskosabb módon másokkal! Persze érthető, bemegy gyónni, és le van rendezve minden... Egy kalap semmit nem ér az egész!

2014. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Sajnos MINDENKI megszegi. :(

Én estéként, mindig erre gondolok, hogy sajnos milyen bűnös ország ez. :/

2014. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 nagylzs ***** válasza:
EL
2014. aug. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!