Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tízparancsolat: hány parancsol...

Tízparancsolat: hány parancsolatot tartotok be?

Figyelt kérdés

Kis segítség:


1. Ne legyen más istened rajtam kívül!

2. Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is harmad- és negyedízig, ha gyűlölnek engem. De irgalmasan bánok ezerízig azokkal, akik szeretnek engem, és megtartják parancsolataimat

3. Ne mondd ki hiába Istenednek, az Úrnak a nevét, mert nem hagyja az Úr büntetés nélkül, ha valaki hiába mondja ki a nevét!

4. Emlékezzél meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt! Hat napon át dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon, se te, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálód, se állatod, se a kapuidon belül tartózkodó jövevény. Mert hat nap alatt alkotta meg az Úr az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az Úr a nyugalom napját.

5. Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked!

6. Ne ölj!

7. Ne paráználkodj!

8. Ne lopj!

9. Ne tanúskodj hamisan felebarátod ellen!

10. Ne kívánd felebarátod házát! Ne kívánd felebarátod feleségét, se szolgáját, se szolgálóját, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a felebarátodé!


2012. okt. 4. 18:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Mi a kérdés? Hogy melyiket szegtem már meg, vagy melyiket követem el a mai napig?

Nem mindegy? Bűnös ember vagyok...

Bármelyiket ki tudom magyarázni, de van értelme?

Inkáb kerülöm és bánom az összeset.

2012. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
59%

(János 13:34, 35) 34 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. 35 Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”


(Máté 22:36-40) 36 „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” 37 Ő ezt mondta neki: „»Szeresd a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« 38 Ez a legnagyobb és első parancsolat. 39 A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« 40 Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták.”


Én ezt a két parancsot igyekszem betartani, mert ez mindent magában foglal.


Zsömle/lány

2012. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Gyakorlatilag az összeset betartom. Más kérdés, hogy mindegyiket szegtem már meg, ha nagyon radikálisan értelmezzük (pl. gyilkosságnak vesszük, ha haragszol valakire és a szavaiddal gylkolsz).

De igyekszem betartani, bár ez nálam belső motivációból fakad. Elszomorít, ha másokat bántanak, ha káromkodnak körülöttem, lopnak, hazudnak, stb. körülöttem.

2012. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
4%
Talán a szombat nap, ami a keresztényeknél nem érvényes, mert Jézus a szombatnak is az ura, és Ő ezt már nem kötelezi, hogy betartsák, ezért aztán nem is a Mózesi törvény van már érvényben, mert Jézus új szövetséget kötött, a régi helyett, ezért nem kell 600 törvényt betartani.
2012. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Mindegyiket.
2012. okt. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Pietrosol ***** válasza:
33%

Szia!


Nincs szükségem parancsolatokra,anélkül is így élek!


Parancsolat annak kell,akiben nincs eredendő rend!Egyébként kiknek is írták ezeket a parancsolatokat?

2012. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mindegyik egyformán fontos, tehát igyekszem mindet betartani, de ezeknek a parancsoknak igazán az értelmét Jézus adta meg, mert az Ószövetség (bár nagyon fontos dolgok vannak benne) sokszor csak a zsidó nép korának faji törvényeit írja le.
2012. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

"Jak 2:10 Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös.

Jak 2:11 Mert aki ezt mondotta: Ne paráználkodjál, ezt is mondotta: Ne ölj. És ha nem paráználkodol, de ölsz, törvényszegővé lettél.

Jak 2:12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye fog megítélni."


Elég egyet megszegni a Törvény parancsaiból, és már bűnös vagy.

Elég egyszer megtérni az Úr Jézushoz, és abban megmaradni, és élsz. :)

2012. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

5,6,8,9,10.


Ööööö... a 7. pont konkrétan mit takar? :-)

2012. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A tízparancsolatot evidens hogy Krisztus követői megtartják hiszen Ő maga soha nem ismert bűnt:


1Ján 2:3 És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.


Isten a Törvényt a bűn felfedésére adta, ezért a törvénynek nem az a szolgálata hogy megigazítson, nincs ereje arra sem hogy a bűnt elvegye vagy attól megtisztítson, hanem hogy kárhoztasson, csak rámutat a bűnökre. Az Újszövetségben a Jézus Krisztusban való hit által, kegyelemből igazulnak meg (Isten nem tulajdonít bűnt nekik) mind a zsidók, mind a pogányok, és nem a törvény parancsainak a megtartásából:


Róm 10:9 Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr(!) Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

Róm 10:10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.


Vagyis ha valaki hisz Jézus Krisztusban mint Isten egyszülött Fiában, és Úrnak vallja, az felszabadul a bűn alól, és képessé válik a Krisztusban levő isteni természet által engedelmeskedni Istennek. Hiszen a tízparancsot először Ő írta fel a saját kezével a kőtáblákra.

A nemzetekből megtértek számára is kötelező a mózesi törvényeken belül az erkölcsi parancsoknak a megtartása, ezen felül még minden emberi rendelésnek is engedelmeskedni kell az Úrért.(1Pét 2:13)

2012. okt. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!