Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jellemeznétek nekem a következ...

Jellemeznétek nekem a következő hit (magyarországi) aktivistáit: jehovások, hitgyülisek, mormonok, szcientológisták, krisnások?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 13:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Ez így elég érdekesen feltett kérdés, hogy jön ez így össze? Akkor már ide lehetne venni a katolikusokat, a muzulmánokat és a budhistákat is... Hiszen ők is akar ák téríteni különféle módokon. Ezek közül mindegyiknek teljesen más az alapja, hite, szokásaik és nézeteik. Mindenki máshogy éli meg a hitét, próbálnak segíteni az embereken a maguk módján. A következőket tudnám így felekezettől függetlenül jellemezni az ilyen hívő embereket: aktívak, elkötelezettek, céltudatosan, fanatikusok... Mindenki hisz valamiben az is aki azt mondja nem, tehát ez egy nem releváns kérdés!
2014. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kzs ***** válasza:
86%

Igaza van az előttem válaszolónak.


Annyit hozzátennék, hogy a kérdésed nyilvánvalóan vitát fog képezni, mert szép számmal lesznek olyan válaszolók, akiknek halvány közük nincs az adott egyházhoz - vagy legyen az vallási közösség -, de azért osztják az észt ezerrel.


Én azt mondom, hogy ha rákeresel ezekre az egyházakra (vagy vallási közösségekre) a google-be, a wikipédián minden bizonnyal olvashatsz róluk.

Sokkal objektívabb képet kapsz, mintha hallomásokra, szubjektív, át nem élt történésekre épített "okos" válaszokat olvasol.

2014. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kérdés adott. Ha offolni akartok ne itt tegyétek légyszíves.
2014. aug. 26. 14:16
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

"...aktivistáit..."

Kikre gondolsz?

Ők is aktivisták, akik házról-házra járnak, hogy terjesszék az általuk egyedül igaznak tartott tanokat!

Mit vársz? Kezdjünk kutatást, gyűjtsük össze minden aktivista nevét, aztán jellemezzük neked? Ha megtennénk is, mire mennél vele?

Amennyiben nagyon fontos ez számodra, nosza, állj neki.

2014. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Angelo84 ***** válasza:
61%
Emberek, emberek, emberek, emberek és emberek. Tévedni pedig emberi dolog, belátni viszont emberfeletti.
2014. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Jack Wilshere ***** válasza:
84%

Jehovásokkal van némi tapasztalatom. Nagyon kitartóak és elkötelezettek a térítés kapcsán. Viszont mivel mindent a bibliából próbálnak levezetni, így oltári baromságokat képesek mondani és teljesen elvágják magukat a külső információktól.


Mormonokról annyit hallottam, hogy nagyon udvariasak, de rájuk is jellemző, hogy a saját vallásuk burkában élnek. Ami érthető, hiszen ha valaki veszi csak 5 percre is a fáradtságot és utánaolvas semleges forrásokban a mormon állításoknak, akkor belátja, hogy butaság az egész.

2014. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Ehhez mindet ismerni kellene.
2014. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
A jehovások és hitgyülisek a kereszténység fundamentalistább vonalát képviselik (ők a "butább" keresztények), mormonok igazából nem nagyon vannak, mivel a mormonizmus az amerikai nacionalizmus és kerszténység keveredése. Szcientológusok sem túl sokan lehetnek, leginkább azért mert ez elég egyértelműen egy biznisz-szekta. Krisnásokról nem tudok mit mondani.
2014. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Én csak a krisnásokról tudnék beszélni pár szót. Nagyon lelkesek, és szigorúan követik a szabályozó elveiket. Látszik rajtuk, hogy amit vallanak, azt komolyan is gondolják. Erős hitük van a szentírásaikban, és tudják is, hogy miről beszélnek. Nem erőszakosak, de nagyon barátságosak. Jótékonysági tevékenységük pedig páratlan.

2014. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Napfonat ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nekem is csak a krisnásokkal kapcsolatban van egy kevés tapasztalatom. Egyszer egy fesztivál-szerűségen megfosattak a kajájukkal, és az ezt követő két napom bizony küzdelmes volt ez miatt!

Egy időben a városomban aktívan jelen voltak az utcákon, és adományokat gyűjtöttek somogyvámosi templomuk építésére. Egy idő után kicsit zavaró volt már, hogy minden nap kértek, de ennyi!

A többit csak hallomásból ismerem, és hát csak rosszakat mondtak róluk!

2014. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!