Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jellemeznétek nekem a következ...

Jellemeznétek nekem a következő hit (magyarországi) aktivistáit: jehovások, hitgyülisek, mormonok, szcientológisták, krisnások?

Figyelt kérdés
2014. aug. 26. 13:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Először is néhány pontosítás: a különböző - általad felsorolt - vallások ill. felekezetek tagjait helyesen: Jehova tanúinak, Hit Gyülekezete tagjainak, szcientológusoknak és Krisna tudatú hívőknek mondjuk.


Jehova tanúi közül minden tag aktivista, akik abban különböznek a többiektől, hogy házról-házra járnak és minden fontosabb csomópontban állítanak un. traktát-polcokat, melyekről elvehetők ingyenes kiadványaik. Sajnos elég rámenősek, amivel sok embert szó szerint zaklatnak, ezért sokan nem szívesen beszélgetnek velük. Egy-egy beszélgetés alkalmával hamar rájössz, hogy többnyire betanult szöveget mondanak, ha komolyabb témákra kerül sor nem igazán vannak önálló gondolataik.


Ezzel ellentétben például a mormonok sokkal műveltebbek. Ők kevésbé rámenősek, nem szokásuk házról-házra járni, kis fekete táblájukról ismered meg őket. Sokkal kevesebben vannak, ők inkább az utcai járókelőkre vadásznak. Vannak akik ingyenes angolórákat tartanak, és úgy próbálják prófétájuk Joseph Smith tanait terjeszteni. Mormon könyve meglehetősen meseszerű, aki pontos ismerettel rendelkezik a bibliai történelmet illetően hamar leleplezi a hibákat, 8-10 éves eltérések vannak az évszámokban, ami a XVIII. századi ismereteknek megfelelő volt, de ma elfogadhatatlan.


A Hit Gyülekezete tagjai nem járnak házról-házra, az utcai evangélizációban sem erőszakosak, akik szeretik a fiatalos zenét, hamar felfigyelhetnek egy-egy utcai megmozdulásra. Az ő társadalmi megítélésüket, inkább a politikai kapcsolataik, az Izraelbarát gondolkodásmódjuk nehezíti, legalábbis jelenleg. Ami még sokakat megbotránkoztat az a "gazdagság evangéliuma", ami valóban néha visszatetsző.


A szcientológusok talán a legnehezebben felismerhető társaság. Ron Hubbard ugyanis jól becsomagolta a tanait, a Dianetika sokak számára ismeretlen fogalom. Az aktivistáknak ezért sokkal könnyebb, ki ne szeretne sikeresebb, magabiztosabb lenni, sokszor meglepő, hogy pl. egy-egy eladási tréning, vezetői tréning erre alapul.


A Krisna tudatú hívők megítélése talán a legjobb az összes felsorolt közül. Bár olvashattál itt ellenvéleményeket a kommentekben, tény, hogy ők a legnyíltabb társaság, azonnal felismerhetőek, külsőleg is. Nagyon sok pozitív üzenetük van: egzotikus, vidám és szórakoztató a velük való találkozás. Na ők tényleg nem akarnak senkit sem megtéríteni, egyszerűen példát mutatnak, hogy lehet így is élni. Kicsit szinte vicces, hogy a szobraikat legyezik, hajnalban összegyűlnek és táncolnak, egy átlag gondolkodású európai ember számára túl meseszerű az egész. Mindenesetre az állatok náluk vannak a legnagyobb biztonságban... :-)


Remélem tudtam segíteni, ha bármelyik részletesebben érdekel kérdezz bátran, mindegyiket ismerem elég jól, mindenhol jártam, személyes tapasztalatim vannak.


Üdv. Péter

2014. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Engem az Örs vezér terén zaklatott egy mormon, mondtam hogy nem érdekel de csak tovább beszélt és el akarta adni a bibliáját. Bár udvariasan zaklatott.


A scientológusok meg sunyin zaklatnak a blahán hogy írjak náluk személyiségi tesztet.

2014. aug. 26. 22:36
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdezö


sokáig gondolkodtam, írjak-neírjak :)


Én egy olyan családban nöttem fel, ahol a vallások sokszinüsége volt. Kaolikus, református, adventista, evangélikus....és Jehova tanúi...no meg "hitetlenek" :D


A családunkban hál´Istennek nem volt semmilyen vallásos háború, a vallás terén mindnyájan respektálták egymást.


Nekem a Jehova tanúi tanítása volt meggyözö. Alaposan ismerték a Biblia tanitásait, mindenre a Bibliából ki tudták keresni a feleletet, bármilyen fordítású Biblia is volt a kezükben.


Ma sokat beszélgetetek más vallású emberekkel. Mint embereket tisztelem öket.


Mint aktív Jehova tanúja kijelentem, hogy nem igaz, hogy be tanulnánk valamilyen szöveget és azt fújjuk. Nem ez nem igaz.


Elfogadjuk a Biblia egyszerü, szép igazságát. Tanulmányozzuk, nem másítjuk meg tanait. Odafigyelünk a történelemre, a tudományra, az archeológiára


Ha akarsz közelebbröl valamit megtudni rólunk ez az oficiális web oldalunk [link]

2014. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Nekem mind az öt egyház (illetve szcientológusok esetén egyház elnevezésű társadalmi szervezet) tagjaival kapcsolatban pozitív tapasztalataim vannak. Lehet velük beszélgetni és akarnak valamit, ami jelentős pozitív különbség a társadalom sok más tagjával szemben, akik sokszor úgy élnek mint a spenót. A tudósok és művészek mellett, talán a nálunk nem hagyományos vallások követői a leginkább nyitottak, érdekes személyiségek. Persze csak akkor, ha négyszemközt beszélgetsz velük, párban vagy csoportosan nem mindig őszinték, mert olyankor kötelezi őket a stratégiai sablon.


Ha feltétlenül össze kell hasonlítani, akkor számomra a mormonok és a krisnások a leginkább szimpatikusak. A jehovások és a hitgyülisek kicsit merevebbek. A szcientológusokkal kapcsolatban kevesebb személyes élményem van, így még nem tudok általánosítani, de velük kapcsolatban sincs rossz tapasztalatom.

2014. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
12%
a jehováknak, a mormonoknak, a szcientológiának, ésa krisnának semmi köze a Hit Gyülekezetéhez. A gyüli az igazi, és üdvözítő egyház, ahol betöltenek a SZent Szellemmel, és ahol az Úr szavát hallhatod. Térj meg, addig meg ne pofázz ilyen hülyeségeket.
2014. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Agymosott mind.
2015. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!