Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan mondjam meg a legjobb...

Hogyan mondjam meg a legjobb barátomnak, aki hívő, hogy ne akarja rám erőszakolni a vallását?

Figyelt kérdés
Katolikusnak vagyok megkeresztelve, ő meg baptista. Nem gyakorlom a vallást, de attól még nem vagyok ateista, mert hiszem, hogy van valaki, nevezhetjük Istennek is, aki irányít, segít engem. Elhiszem, hogy a barátom jót akar, de megbántani sem szeretném.
2010. jan. 18. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Hé haver, ne akard rám erőszakolni a vallásodat! Van nekem sajátom!
2010. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz ügy. Beszélj vele, ha nem fanatikus megérti, ha meg az lett akkor hanyagold egy darabig mert nem tudsz vele kijönni amig nem veszi észre magát. Ez lehet egy hónap vagy akár 10év is.
2010. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha meg akar téríteni, csak egy lehetőséged van: lekoptatni teljesen.
2010. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Imában kérd meg az Urat, hogy vezessen ebben a problémádban. Meglátod, ha hiszed, megoldja, mert Ő jó !
2010. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel a legjobb barátod, és hívő baptista is, nyugodtan lehetsz vele őszinte, nem fog megsértődni. Egyébként én azt gondolom, nem a saját vallását akarja rád erőszakolni, hanem azt szeretné, ha te is gyakorolnád a sajátodat. Egészen biztos vagyok benne, a barátodnak nem az fáj, hogy te katolikus vagy, és szeretné, ha baptista lennél, neki az fáj, hogy nem hiszel Jézusban, és szeretné, ha hinnél. Azt sem gondolom, hogy erőszakolná, nyilván sokat beszélgettek, sokszor kerül szóba a hit, és ő nagyon lelkesen beszél a megváltójáról, aki neki örök életet adott, és aki neked is adhat, és mivel a legjobb barátod, a legjobbat akarja neked. szerintem még nagyon sokat fogtok erről beszélgetni.
2010. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát így, ahogy nekünk. Bár nem biztos sajnos, hogy megmarad a barátságotok. A mi egyik barátunk is belekerült valamiféle csoportba, és próbálta erőltetni sokáig, hogy mi társuljunk. Ezzel fárasztotta hónapokig az egész baráti kört. Természetesen senki nem társult, de srác eltávolodott tőlünk. Egyre rikábbak lettek a találkák, ha mégis összejött, másról sem beszélt csak erről. Tehát őt elvesztettük.
2010. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hé haver, én se győzködlek téged, te se engem, oks? Na egy sör?
2010. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! :) Tudom, nem azt akarja, hogy áttérjek az ő vallására, de engem csak az zavar, hogy erőlteti. Én soha nem szóltam le azért, mert ő hívő, tiszteletben tartottam, hogy ez az ő választása. Azt várnám el, hogy ő is legyen megértő, én egyelőre nem szeretném azt az utat követni.
2010. jan. 19. 12:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Te egy nagyon jófej világi ember vagy, nagyon szimpi ahogy írsz. Bár én is azt szeretném, hogy add át az életedet az igazi, valóságos Jézusnak, mégis, látom a stílusodon, hogy ha ezt így elmondod a barátnődnek, hogy te erre most nem vagy kész, hogy változtass az életeden, és kéred, hogy ne beszéljetek erről a témáról mostanság többet, biztos megteszi. Esetleg javasold neki, hogy inkább csak otthon egyedül imádkozzon érted,:-))))) az többet használ most. Szerintem ez hatni fog. Áldjon meg az Úr!
2010. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez utolsó hozzászólónak is nagyon szépen megköszönöm a szavait, nagyon jólestek. :) Köszi mindenkinek!
2010. jan. 19. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!