Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem adhatnak Jehova...

Miért nem adhatnak Jehova tanúi vért?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mennyi hatása lesz a kérésemnek, de hálás lennék, ha megkímélnétek az "azért, mert agymosott hülyék, akiknek az agyát kimosták, és csak hülyeségekkel tömik" jellegű válaszoktól. Nem ez érdekel, hanem a tanúk álláspontja. Pontosan hol van leírva, ki mondta, és mikor? Nem vitatémának szánom, és nem szeretnék ennek helyességéről vitát nyitni, csak az okra lennék kíváncsi.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, remélve, hogy nem robbantok ki egy perzselő internetes hitháborút, van elég anélkül is.



2014. szept. 21. 19:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
76%
Ószövetség, vér szentsége, ami a Tanúk értelmezésénél érdekes mód ütközik az élet szentségével. Elég lesz ennyi?
2014. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 Jack Wilshere ***** válasza:
97%

A vértranszfúzió sérti a vér szentségét


Isten megmondta Noénak, hogy a vér szent, és a vér az élet 1Mó 9:4, 16


A Törvényszövetség megtiltotta a vér evését 3Mó 17:14; 7:26, 27


A tilalmat a keresztényeknek megismételték Cs 15:28, 29; 21:25


Ez található az Őrtorony oldalán.

2014. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. szept. 21. 20:01
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint nem is kaphatnak vért?
2014. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 sandor76 ***** válasza:
17%

Ami az Ortoronyban van,az van a Bibliaban is.

Csupan nemelyeknek ha nem a fogahoz illik ami benne van,akkor jonnek az Ortorony kiadvany gunyolasaval.

Pedig az nem szol masrol,mint ami a Biblia tanitasa szerint van,csupan megmagyarazza ertheto modon,ami mindemki szamara ertheto,ha figyelnek ra.

Az eggyik hozzaszolo,le is irta a Biblia verseket,de hozzatette,hogy ez van az Ortoronyban.

Ha a Bibliabol idezett ,akkor csak nem az Ortoronyban van.

Ezert van az ,hogy aki nem akarja elfogadni a Bibliaban leirtakat,az belekot mindenbe.

Foleg,hogy nem is tudja mirol van szo.

2014. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
80%
Nem mondta senki, hogy nincs benne a bibliában, csak ott nem magyarázzák félre, és nem forgatják ki a szavakat.
2014. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem kaphatnak vért. Söt, többet mondok: az USA-ban sajnos törvényadta joguk, hogy ezt a döntést a gyermekeik nevében is meghozzák. Prédikálnak a jóságukról, de inkább vègignèzik a saját gyerekük halálát, semmint hogy ezzel az eszközzel segítsenek neki.
2014. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
20%
üdv, nekem van egy biztosításom, ami fedezi azokat az eszközöket, amik a vér nélküli műtététekhez kellenek. gyakorlatilag elég a folyékony közeget fenntatrtani a vörösvértestek számára, és nagyon kis százalékban is ellátják a feladatukat. gyakorlatban elég speciális infúziót adni a sérültnek. szerintem a vér nélküli orvoslás fejlettebb, mint a vérrel történő. sőt, a megnövekedett tárolási, hűtési költségek miatt magyarország is lépéseket tesz, hogy minél kevesebb vért keljen tárolnia, ergo fejleszti a vér nélküli műtétek területét. nem véletlenül tanácsolta ezt Jehova
2014. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
4%

Vidiripi


sandor76!


"Ami az Ortoronyban van,az van a Bibliaban is."


Ez ebben a formában nem igaz!

Vannak olyan dolgok amelyek megtalálhatóak az Őrtoronyban is és a Bibliában is.

De ami az Őrtoronyban van az nem feltétlenül van benne a Bibliában.

Mert ha így lenne akkor a mai napig lehetne olvasni azokat a cikkeket amelyeket maga Russell írt! De ez nem így van!

Az Őrtorony egy ember által létrehozott dolog így állandó változások vannak benne mert az emberek hibáznak. De Isten örök a Biblia az ő szerzeménye s azon nem kellett változtatni semmit nem úgy mit az Őrtorony kiadványok által leírtakon.

Tehát ami benne van az Őrtoronyban az nem minden esetben egyezik a Bibliával.


Kérdező!


A választ már meg írták de én is leírom a vér szentsége miatt. Mert abban van az élet.

A vér nélküli műtéteket mind anyagi mind egészségügyi szempontból csak támogatni tudom. Nagyon hasznos s ha rajtam múlna egy széleskörű tájékoztatást tartanék a lakosságnak felhasználva a médiát.

2014. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
66%

Úgy emlékszem, hogy Jézus a vérét adta értünk, úgyhogy nekünk is a vérünket kell adnunk másokért, vagy lehet.

Egy megtért (szent) embernek, tiszta, (szent) vére van. Akkor meg miért ne? Ha nagyon kemény akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy bűnöző ne adjon nekem vért. De egyházon belül lehetne.

2014. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!