Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek csak annak van...

Szerintetek csak annak van értelme valamilyen egyházhoz vagy vallási csoportosuláshoz tartozni aki vallásos?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért,másért miért tartozna oda,csak a közösség miatt?
2014. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szp72 ***** válasza:
100%

Annak idején például Marx kikeresztelkedett a zsidó vallásból a kereszténybe, s persze ateista volt. Számára pusztán ez egy jobb érvényesülési lehetőség volt.

Szerintem hit nélkül, nem túl becsületes hitvallást tenni.

2014. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban rosszul tettem fel a kérdést. Szerintem nem érdemes ideológiai harcot vívni saját magammal. Ha valamit magamhoz közel érzek vagy úgy gondolom az én utam csak akkor tudok azon járni. Hit nélkül nem mehetek templomban, sem nem tartozhatok bármilyen vallási csoportosuláshoz, mivel ily módon önmagamnak hazudnék.
2014. szept. 27. 12:18
 4/6 szp72 ***** válasza:
100%
Természetesen elmehetsz, mint érdeklődő bármilyen nyitott alkalomra. De ne mondd azt, hogy hiszel, ha nem hiszel.
2014. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hit nélkül minek odamenni? Ha nem tudsz azonosulni az általuk felállított követelményrendszerrel?
2014. szept. 27. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mit értünk hit alatt..., vagy mi az, hogy vallásos, ill. milyen vallású. Attól, hogy egy-két nézőponttal nem tud valaki azonosulni, még tartozhat oda, van szabad akarata, lelkiismerete, saját felelőssége lesz. Ha egyáltalán nem hisz benne, akkor is vezeti valami (szülő, barát, v. csak a saját útját keresi)

Egyébként téged személyesen érint ez, hogy ennyire bánt a dolog? Mert részletek nélkül, nehezebb válaszolni.


Én nem vagyok se vallásos, se ateista, és olykor előfordul, hogy templomba megyek, aminek több oka van: nagyszüleim (is) ilyen vallásúak, szeretem a műemlékeket, és a templomnak meditatív hangulata van. De az általuk szervezett rendezvényekre, akár jótékonyságiakra is elmegyek, mert ezek a közösséget érintik, és szerencsére nem nézik, hogy ki milyen vallású.

2014. okt. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!