Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi értelme van apácának...

Mi értelme van apácának állni? Többi lent

Figyelt kérdés

Azért írtam a kritikákhoz, mert jelen tudásaim alapján nem látom értelmét, hogy miért is jó ez. Gondolom az állam támogatja őket, azaz az adófizetők állják az életüket. Dolgoznak ők valamit, vagy imádkoznak egész nap?


Nem kötekedésképpen írtam ki ezt a kérdésemet, hanem amiatt, mert érdekelne ez a dolog, illetve teljes mértékben tudatlan vagyok efelől.


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!!!


2014. jan. 15. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Vannak gyógyító, tanító, hittérítő, vagy más feladatokat ellátó rendek. A férfirendek között vannak, amelyekben sok a pap, és papi szolgálatot is ellátnak.

A szemlélődőket sem az állampolgárok tartják el, hanem önellátásra rendezkedtek be műár alapításuktól kezdve. Minden rendtagnak megvan a munkája a rendben, és megvan a megélhetése is.

2014. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok felhatalmazva az ítélkezésre, ám az Apácaság nem bibliai tanítás.
2014. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De hogyhogy önellátóságra? Azt megértem ha mondjuk iskolákban tanítanak. Ez korrekt, de mondjuk hittérítés, gyógyítás? Kuruzslók, orvosok?

Írod, hogy megteremtik maguknak a dolgokat, nem hiszem, hogy kint kapálnak a földeken, hogy legyen élelem, illetve a fűtést, vizet miből fizetik? Ha mindannyian tanárok akkor a kérdést le is zárhatjuk, mert megkaptam a választ, de ha ez nem így van, akkor továbbra is érdekelne, hogy miért jó az apácaság, illetve miből élnek meg? Továbbra is fenntartom, hogy nem kötözködök, csak egyszerűen érdekel.

És lécci ne politikai választ adjatok, hanem ténylegesen a kérdésre válaszoljatok.

2014. jan. 15. 21:54
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Attól mert neked a szex tölti be az életed és nem tudod nélküle elképzelni a napot, más még nem ennyire testies. Ne indulj ki magadból.

Van, aki a másikért szenteli az életét, vagytok akik magukért. Ez van. De ezért leszólni más bunkóság.

2014. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy életünk van...Mindenkinek a maga dolga hogy hogy éli le, ha ő így boldog akkor nekem semmi problémám nincs vele attól független hogy szerintem se bibiliai az apácaság.

Még ha az állam is tartja fenn gondolhatod hogy nem gazdagok

2014. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom, vannak olyan rendek, ahol az apácák maguk teremtik elő az életükhöz szükséges körülményeket. Kapálnak, állatokat tartanak, fát hordanak a fűtéshez stb. Ha fával fűtenek és kútból hozzák a vizet, akkor nem fizetnek víz- és gázszámlát sem. De ez nem minden rendre jellemző! Sőt, lehet, hogy ma már nincs is ilyen...

Akik nem tanítanak, azok foglalkozhatnak pl gyógyítással. Vannak kórházak, ahol apácák látják el az orvosi, ápolónői teendőket. Vagy dolgozhatnak például gyermekotthonokban, vagy bármi olyan területen, ahol másoknak segítenek.


Mellesleg: Lehet, hogy az apácaság nem bibliai tanítás... nos, a könyvelői, informatikai, énekesi pálya sem bibliai tanítás, mégis vannak egy páran, akik ezzel foglalkoznak. Vagy arra gondolsz, hogy nem élnek házasságban? Ez sem tilos, Pál apostol is megmondta.

2014. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm a válaszát :)

Az előtte lévő két hozzászóló: mondtam én bármi olyasmit, hogy miért nem szexelnek? Hát kit érdekel, teljesen az ő döntésük, egyáltalán szóba se hoztam, engem a megélhetésük érdekelt, nem a szexuális életük. Az sem érdekel, hogy bibliai-e vagy sem, csak ennél jobb topikot nem találtam neki.

2014. jan. 16. 02:28
 8/10 A kérdező kommentje:
A 4esnek pedig ismét leírom, hogy nem politikai választ szerettem volna, azaz nem elterelést és beszólni a másiknak, hanem a kérdést értelmezve, csak arra adni választ. Ha a válaszolót ez negatívan is érinti, akkor inkább ne is válaszoljon...
2014. jan. 16. 02:29
 9/10 anonim ***** válasza:

...helyesen azok mennek apácának, akiknek aza döntésük saját életük felől, hogy azt Istennek akarják szentelni, és ezt ezen a módon teszik (szervezetten, segítséggel, mert a "rend", vagyis a kolostori élet ezt a lehetőséget biztosítja a számára, és vezeti , támogatja ezen törekvésében a "rend" rendtartása szerint...ezek között választhatnak azok akik apácának szeretnének menni...


...van azonban apácaság isteni elhívás alapján is, amikor konkrét benső irányítást kap az illető, hogy melyik apácarendbe menjen, és hogy ott mi legyen a dolga (ez már karmikus dolog általában, és felsőbbrendű"én" irányítása...(azt hiszem Teréz anya is ilyen irányításnak engedett...és sok más híres (szentként elhíresült) apáca, vagy szerzetes (ami ugyanaz, csak a férfiaknak :))

2014. jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem vagyok vallásos, tehát arra nem tudok válaszolni, hogy mi értelme van manapság. Régen volt értelme, különösen a feudalizmusban, de hát erről bizonyára Te is tudsz, valószínűleg onnan maradt meg ez az intézmény és bizonyára némileg át is alakult, kapott valamilyen újabb értelmet.

A fenntartása nyilvánvalóan az államra hárul, amely támogatja az egyházakat, a súlyuknak megfelelően. Nem igazán elégedettek vele a különféle felekezetek, olvastam róla, hogy a kisebb létszámúak elégedetlenek.

Természetesen az adónkból telik erre, de nem csak a jövedelemadó jön itt szóba, hanem az állam összes bevétele. Részemről nem tartom igazságtalannak, mert a templomokat, az egyházi épületeket fenn kell tartani, sok közöttük műemlék, amelyek kulturális örökségeink. Aztán ugye az adó már csak ilyen, a vidéki pénzéből is épül a budapesti metró, de esetleg a vidékinek is jó, ha kitűnő utak húzódnak a faluja mellett. Végül is a vallásosak elég nagy számban vannak és ők is fizetnek adót, az ő munkájuk is benne van az államkasszában, ezért figyelembe kell venni az igényüket is. Szerintem aligha lehet önfenntartó egy apácarend, de ez ne zavarjon Téged, mert nem csak Te fizetsz adót, hanem a katolikusok is és az egyház a dotációt lényegében szabadon használhatja fel, persze a megfelelő keretek között, gondolom, mert a törvények és a szabályok rájuk is vonatkoznak.

2014. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!