Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak minden áron hinni Istenben? (Lentebb)

Figyelt kérdés

Ez egy elég bonyolult és kínos kérdés nekem is, mert itt most elég komoly dolgokat akarok leírni. Elsősorban is vannak olyan emberek akik kedvesek, jólelkűek, de az egész életüket békében, boldogságban élik le, gazdagok, sosem szenvedtek. Míg épp a legtöbb bűnöző a szegény rétegből kerül ki, az egész gyerekkoruk szenvedés volt, azonkívül nem elég hogy nincs pénzük buták és irigyek is.És erről sokszor nem igazán tehetnek.

Ott vannak a melegek is. Pont a kereszténység robbantotta ki a meleggyűlöletet, mert belesújkolták az emberekbe hogy Ádám és Éva van..de kiderült hogy vannak melegek, biszexek, meg olyan férfiak akik nőnek érzék magukat és ezért átműttetik magukat, meg harmadik neműek stb.Nekrofilok, pedofilok stb

Azonkívül minden keresztény eredetű ünnep a pénzről vásárlásról szól. A kereszténység mindig az optimizmust hirdeti, lenézik a pesszimistákat..mindenhez kérik hogy optimistán álljanak, pl: akit vernek a szülei is kérik hogy mosolyogjanak meg örüljenek

Sokszor úgy érzem hogy "szentebb" sokkal maga az ateizmus, ők nem ünnepelnek, hősieskednek, sokkal emberibb amikor pl fizikával, csillagászattal, matematikával kell foglalkoznom

Miért akarnak az emberek belemagyarázni mindenbe hogy pedig van Isten?


2014. szept. 26. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Mert akkor a felelősség nem az ő vállukon van.
2014. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Napfonat ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én szakmám szerint fizikával, csillagászattal és földtudományokkal foglalkozom, és hiszek Istenben. Ateista nevelést kaptam, és csak felnőttként győződtem meg Isten létezésében. Nem vagyok vallásos, és templomba sem járok, de Istenben hiszek.


"Azonkívül minden keresztény eredetű ünnep a pénzről vásárlásról szól."

Hát ezt éppen az ateisták találták fel!

2014. szept. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én hívő vagyok, de tudom milyen ateistának lenni és semmi kifogásom ellene.

De te nem ismered a vallásokat és kened az emberek felelősségét a vallásra.

Nagyapád volt ilyen?

2014. szept. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdezö


Igazad van sok bünözö kerül ki a legszegényebb osztályból.


De a paradox az, hogy rengeteg bünözö kerül ki a középosztály és a felsö osztály gyermekei közül is.


Sokan akik Istenben hisznek, helytelen, gonosz tetteket hajtanak végre..... ugyanúgy azok is akik Istenben nem hisznek.


Én még gyermekkoromban átéltem, mi volt az amikor az ateista szimbólumok, eszmék voltak istenítve. Igen, kedves kérdezö szószerint. Próbált volna valaki valamit mondani az istenLenin ellen.....:(


...nem tisztelegni a szovjetek zászlója elött....már a mai generáció nem emlékszik azokra akiket ez az ideológia a halálba küldött....Isten NINCS!!!! ez volt a szájukon, titokban a templomba jártak, mi ha mégis?


Személyesen ismertem ilyeneket. :(


Mond kérlek miröl szól a nem keresztény ünnep? A május 1-e politikai ünnep volt, rengeteg hasznot hozott az államnak :)


Borzongok, mikor látom az egyik ázsiai "ateista" országot, ahogyan hisztériásan sírnak, amikor meghal a vezérjük, ha nem elég erös a "fájdalma" politikai bünös.....


Kedves kérdezö, mélyen hiszek egy igazságos Teremtö Istenben, aki ennyi csodát és szépet alkotott, és NEM tiltja le, hogy kutassuk, tanulmányozzuk csodálatos müveit a fizikával, matematikával.....stb

2014. szept. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 ceri ***** válasza:
43%

Tényleg bonyolult a kérdés, de inkább azt mondanám, hogy összetett. Eléggé távolról kapcsolódnak egymáshoz.


szegénység- gazdagság

Ezt lényegében maga választja az ember. Persze lehet örökölni is. De ha valaki nagyon akarja, akkor lehet gazdag akkor is ha szegénynek születik. Igaz, hogy a törvények ez ellen vannak. "csak az első milliómat ne kérdezd hogy szereztem" mondja az amerikai. A bűnös út mindenkinek megadatik, aki meri vállalni a kockázatot is.

Nem hinném, hogy a gazdag boldogabb. Nekik is vannak problémáik, csak nem annyira anyagi természetűek. A szegénynek sok energiát kell az anyagi létbe fektetnie, ezért kevesebb jut a szellemiekre. De ez is relatív. Aki megelégszik kevés anyagival is annak marad energiája fontosabb dolgokra, mint a matéria.

A materialisták nagy részének egyik istene a pénz. Azt gondolják, hogy ezzel minden elérhető. Pénzért minden anyagit meg lehet venni, de boldogságot, szeretetet nem.


melegek

Saját véleményemet mondom!! Ők beteg emberek. Egész egyszerűen: nem egyezik a hardver és a szoftver. Ezzel nem az életet szolgálják. A betegséget senki sem szereti -nincs is mit szeretni rajta. Az utálatot, gyűlöletet ők maguk szítják azzal, hogy propagálják a betegséget. Már már ott tartunk, hogy annak kell szégyenkeznie aki nem beteg. Szerintem ezért utálják sokan őket. Régen mikor nem kérkedtek a rendellenességükkel, nem akartak gyerekeket beteggé tenni (mert az obszcén vonulgatásuk mi másra lenne jó?), lényegében senki nem törődött velük. Én pl. csak kerültem őket, de nem utáltam. Mindenesetre az tény, hogy nem normálisak, mert nem viszik tovább az életet, a faj fennmaradását.


-keresztény eredetű ünnepek-optimizmus

Azok az ünnepek nem nem a keresztényektől anyagiasultak el. Pontosan a materialistáktól -a nevükben is benne van, hogy nekik mi a fontos, mit tartanak elsődlegesnek.

Verés, optimizmus? Nem is értem, hogy sikerült ezeket neked közös nevezőre hozni, ráadásul még a kereszténységet is belekeverni. Az optimizmus pozitív életfelfogás. Szerintem hasznos az embernek bármilyen élethelyzetben, ha nem csap át irracionalitásba. Szerintem egy normális ember sem ugrik ki a 20-ról -ha vallásos ha nem. Ha valaki annyira vallásos, hogy nem veszi figyelembe az anyagi világban meglévő törvényszerűségeket, az idióta. Vannak szekták amelyek feszegetik, sőt átlépik a határokat -mert képtelenek felfogni, hogy itt és ezen közegben kell jól teljesíteni, és azt képzelik, hogy az istenük nem ezt várja el tőlük. Fénnyel akarnak táplálkozni, kiközösítenek más gondolkodásúakat az emberiségből -én goj vagyok pl. stb. Idióta, szélsőséges emberek mindig is voltak. Ez nem a világnézetüktől függ. Eltúlozni, rosszul értelmezni mindent lehet. Szerintem te is ezt teszed, ha ezt csak a keresztényekről gondolod.


" "szentebb" sokkal maga az ateizmus"

Miért? Mert csak az anyagiakkal foglalkozik? Egy vallásos is foglalkozik az anyagiakkal. Ő is főz paprikás krumplit. De neki nem csak ebből és az ilyenekből áll az élet. Az ő életének értelme nem az ilyen dolgokba merül ki. A "malacok a vályúnál" szindróma nem uralta el a gondolkodásukat, hanem hisznek valami magasabb rendű erkölcsben és célban is. A fizika, csillagászat, matematika kutatása, megismerése is szellemi út, csak éppen speciálisabb, kisebb léptékű, mint isten keresése.

Tudod van aki egyesével lépked fel a lépcsőn, van aki meg 3-4-vel. Egyesével biztonságosabb, de lassúbb. A mai tudományos élet is dogmaként kezel dolgokat, csak ezt tagadják. Mi másért nem foglalkozik isten keresésével? Ott vannak a piramisok. Tuti, hogy nem az ókori ember építette. Nem 20 meg 40, de 400 év sem lett volna elég a felépítésükre azzal a technikával ami akkor volt. De még csak nem is idő kérdése. Mégis ragaszkodnak ehhez a régészek. A tudomány területein is folynak ma a harcok, csak éppen nem fizikálisan gyilkolják egymást az emberek, hanem megelégszenek ha nevetségessé tesznek, vagy egzisztenciálisan lehetetlenítenek el valakit aki külön utakon jár.

Téged meg sztem senki nem akar isten hívővé tenni. Azt gondolsz amit akarsz. Azt viszont te se várd el senkitől, hogy azt mondja amit te gondolsz.

2014. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Jack Wilshere ***** válasza:
80%

"Már már ott tartunk, hogy annak kell szégyenkeznie aki nem beteg. Szerintem ezért utálják sokan őket. Régen mikor nem kérkedtek a rendellenességükkel, nem akartak gyerekeket beteggé tenni (mert az obszcén vonulgatásuk mi másra lenne jó?), lényegében senki nem törődött velük."


Most ugye viccelsz? Régen kifejezetten üldözték őket. Ott van Alan Turing esete, aki csapatával hozzájárult a nácik legyőzéséhez miután megfejtették a kódjaikat de nem számított, mert meleg volt és ezért kémiai kasztrálták.


Nehogy azt mond már hogy csupa vidámság volt az életük és ennek ellenére kezdtek vonulgatni, hogy felhívják a társadalom figyelmét a problémáikra.


"Én pl. csak kerültem őket, de nem utáltam. Mindenesetre az tény, hogy nem normálisak, mert nem viszik tovább az életet, a faj fennmaradását."


Ugye azt tudod, hogy egy homoszexuálisnak is simán lehet gyereke? És egy heteroszexuálisnak sem feltétlenül lesz gyereke. Kerülöd az aszexuálisokat is, akik nem akarnak szexelni?

2014. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A buta emberek a vallás által akarják magukat okosabbnak érezni. Lásd grkaty. Azt hiszik valami rejtett igazságot fedeztek fel, amit csak ők látnak (minden ember a maga igazságát hangoztatja, ez nem is nehéz megoldani egy ellentmondásos könyv értelmezése alapján).


Három fajta ember különböztethető meg. Vannak akik kutatják/felfedezik az igazságot, vannak akik hiszik az igazságot, és van akiket nem motivál az igazság keresése.

2014. szept. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 ceri ***** válasza:
61%

"Most ugye viccelsz? Régen kifejezetten üldözték őket. Ott van Alan Turing esete...."


Megint félre beszélsz. Én a jelenről beszéltem -amiről a kérdés is szól- te pedig a 2. vh utáni Angliáról. Ráadásul nem az egyház miatt történt vele ami történt.


"Nehogy azt mond már hogy csupa vidámság volt az életük és ennek ellenére kezdtek vonulgatni, hogy felhívják a társadalom figyelmét a problémáikra. "


Nem mondtam. Azt mondtam betegek. A problémájukat a társadalom nem oldhatja meg -hacsak éppen nem a kasztrálással :)

Problémája van a vaknak, a süketnémának, bármilyen fogyatékosnak, pszichiátriai (meg mindenféle) betegnek. Csak tudod ők nem kérkednek vele. Nem lopnak el sok ezer éves fogalmakat (házasság). Tudod a bűnöző mikor éjjel lopni megy, akkor dolgozik. Mégsem szeretném ha ezt egyenlőnek mondanák és gondolnák az értéket létrehozó tevékenységgel. De mondok ennél egyszerűbbet. Egy fertőző beteg nem megy közösségbe, hogy ne fertőzzön másokat. Ők viszont büszkék rá, és a gyerekeinket kell elzárnunk, ha nem akarjuk, hogy lássák ezt a közönséges, állati viselkedést. Manapság senki nem tiltja, hogy kiéljék a hajlamaikat. Tegyék ezt diszkréten a saját köreikben, mert senki nem kíváncsi rájuk. Én sem tehetek róla, hogy utálkozom tőlük, de azt sem szeretném ha a gyerekem ilyen példát látna. Mint ahogy azt sem ha heterok üzekednének, vagy akár imitálnák ezt az utcán.


"Ugye azt tudod, hogy egy homoszexuálisnak is simán lehet gyereke? És egy heteroszexuálisnak sem feltétlenül lesz gyereke. Kerülöd az aszexuálisokat is, akik nem akarnak szexelni?"


Persze, hogy tudom. Csakhogy nem homoszexuális minőségében, olyan kapcsolatból. Ilyen alapon a rabló-gyilkost is védhetnéd, helyeselhetnéd a magatartását, mert fizet áfát, mikor a boltba megy.

Az aszexuálisokkal nem foglalkozom, mert passzív magatartás. Nem tolakodnak, nem ártanak vele.

Miben hasonló egy JT a büszke meleggel? Mindkettő erőszakosan akarja terjeszteni az ilyen olyan orientációját, ha kell ha nem.

2014. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Vakok, sánták, süketek, fogyatékos emberek is vannak az utcán.

Miért baj, ha a gyerekeink nyálasan szexelő fiatalokat vagy öregeket látnak az utcán?

Nem velünk szexelnek.


Ennek oka lehet:

- irigység, féltékenység

- erőszakolástól való félelem

- a szexualitás elítélése


Miért zavarna minket, ha a gyerekeink esetleg perverz, kicspangó életet élnek?

E fajta viselkedés elsajátítása megtörténhet, ha az utcán vagy filmekben találkoznak vele?


Miért vált ki negatív hatásokat, ha egy meleg ember közli vágyait, érzelmeit, melyek felénk irányulnak? (amíg nem erőszakos).


Gondoltam felvetem, hogy ne haljon meg a beszélgetés.

2014. szept. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A szex szent?

A melegséget jobban kell titkolni, mint a heteroszexualitást?

2014. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!