Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen igaz történetekről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 12. 19:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
igaz történet? ez valami kitalált mese
2014. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
Hiszem, ha látom.
2014. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Irritáló ez a sok ízléstelen gif és összevissza színkavalkád egymás hegyén-hátán.
2014. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Ez a legjobb esetben is cssak valami álom lehetett, valóság nem. (Biológia)
2014. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igaz történet csak egy kitalált történet. Az igaz, hogy létezett Seiler Erzsébet, és tényleg missziónárus volt. Élénk fantáziával megáldva de hithű volt..
2014. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%
Valláskárosult trollok, kérjük távozzatok!
2014. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%
Ez a történet simán megtörténhetett szerintem, bár vitatható pontja, hogy tényleg Isteni közbenjárásra gondolta-e meg magát a kígyó vagy attól, ahogy rákiabáltak. A hívőkkel történnek úgy jó dolgok, hogy előtte imádkoztak érte... ilyen esetekben mért ne tulajdoníthatnák Istennek ezt?
2014. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem olyan ronda volt a néni, hogy a kígyó - amikor ilyen közelről meglátta a kiabáló vénséget -, eszét vesztve menekült.

Ha öreganyó nem Jézus nevét kiáltja, hanem csak elrikkantja magát:

"Jupiter és az összes római istenek nevében, mars a fenébe, te ocsmány féreg!" - a kígyó akkor is hanyatt-homlok eltépte volna onnan a belét.

Hacsak tényleg nem álmot látott a hölgy, vagy a híres kínai ópiumból nem "vett magához" túlzott adagot az ostya helyett...

2014. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

Hát lássuk az igaz történetet.


"Gyaloghintóval mentem,"


Mi a szösz, de jó a misszionáriusok élete...


"Az ösvény viszont olyan szűk volt, hogy ugyancsak ügyelnem kellett, bele ne essek jobbra a rizsföldekbe, vagy fenn ne akadjak baloldalon a bozótban."


Hogyan lehet beleesni a rizsföldbe? Na hja, bozót is van, csak mit keresett az a rizsföldön, meg a sziklás, ez talány, de rendben, viszont a kulik dolga pláne nem lehetett egyszerű...


"Hirtelen csodaszép mező tárult elénk"


Kár, igen tetszett a rizsföld, a sziklás, meg a bozót...


"Minden nehézség nélkül haladhattunk rajta, nem kellett félnem, hogy valamibe belepottyanok. Odaszóltam a kuliknak:

Pihenjetek egy kicsit, s majd jöjjetek utánam az üres hordszékkel. Előre megyek egy darabon.

Kétszer se kellett mondanom."


Azt elhiszem, szegény kulik. Biztosan kilógott a nyelvük a nyavalyásoknak, a hölgy meg csak gyönyörködik és sétafikál, de kegyesen pihenőt is engedélyez a jó szíve miatt. Rendes tőle.


"A táj körülöttem oly gyönyörű volt, hogy nem tudtam betelni vele."


Szerintem a kulik aligha értékelték.


"Úgy éreztem magam, mint aki börtönből szabadult."


Azt vajh honnan tudja egy misszionárius hölgy, mit érez az, akit lesittelnek? Lenyom mondjuk hat mázsát, aztán kiengedik. Nekem van fantáziám, de meg sem próbálom ezt átélni, mert addig, amíg ki nem próbálom, reménytelennek tűnik.


"egy óriáskígyót pillantottam meg"


De biztosan nem azt, ami a képen van illusztrációképpen, mert az egy anakonda, ami az Amazonas vidékén tengeti életét és az bizony Kínától elég távolra esik.


"Annyit mindenesetre tudtam, hogy nem szabad egyszerűen elfutnom."


Hát ja, mondjuk lehet úgy bonyolítani, hogy a bal lábbal kettőt lépsz. Közben Gregorián dalokat is kántálhatsz, csak gyorsan szedd a lábad, szerintem az a lényeg.


"De hova is menekülhettem volna a rémisztő gyilkos elől ebben a végtelen pusztában?"


Na, hová? Csak volt talán elég hely, ha egyszer végtelen volt.


"Eszembe jutott, hogy a legjobb magatartás, ha a támadó állatnak mereven a szemébe néznek."


Azt utálják a legjobban, mert kihívásként értékelik, de mindegy.


" Minél távolabb értem, a kígyó annál feljebb emelkedett. Feje már emeletnyi magasságban volt a talaj fölött."


Kínában nem él olyan kígyó, ami két, három méternél nagyobbra nőne.


"Elképzelni sem tudom, honnan vette a kígyó az erőt, hogy ilyen magasra emelkedjék, mert láttam, hogy a földön már nem sok gyűrű van."


Azt bizony én sem tudom elképzelni. Bizonyára meghazudtolta a fizika törvényeit, mert a kígyók max. a testük negyedét, harmadát tudják felemelni. Ha emeletnyi magasan volt a feje, akkor 12-15 méter között lehetett volna összesen a teljes hossza, ilyen kígyó Ázsiában nincs, de máshol sem sok, inkább csak a fantáziában létezik.


"Maradék erőmet összeszedve rákiáltottam a kígyóra, amilyen hangosan csak bírtam: "Jézus Krisztus Nevében takarodj innen!""


Még jó, hogy a kígyó fejből tudta a szentenciát, így tudta a dolgát, mert különben süketek, mivel nincs fülük.


"Valaki ugyanis azt mondta, hogy a kígyók ritkán járnak egyedül; a párjuk mindig ott lapul a közelben."


Már ugye, ha van nekik, akkor bizonyára az nem Alaszkában tartózkodik, de egye fene, a postás is mindig kétszer csenget, ezt is mondta már valaki.


"No, én szerencsére nem láttam a másodikat."


Még szerencse, mert akkor tovább kellene hallgatni a hamukázást.


" Egyetlen rablótámadás nem volt olyan borzasztó, mint ez a kígyótámadás."


Pedig a kígyó sem meg nem erőszakolt, sem a bukszádat nem vette el és egyébként is már messziről menekül az ember elől, de persze, ha 15 méteres volt, akkor az más kérdés.


"Akkor értek utol a kulik. Az egész eseményből semmit nem vettek észre, én pedig nem mondtam el, mert bizonyára nagyon megijedtek volna."


Egy ekkora vadállatról nem kell tudnia senkinek, főleg ha még veszélyes is. Persze ha elmondja, a kulik belehaltak volna a nevetésbe.


"De Jézus Neve megmentett."


Én kipróbáltam volna az Orbán Viktort, hátha attól is frászt kapott volna.


"Oly sok mindent tapasztaltam már, de kérlek, mutass még többet!"


Inkább ne, nekem elég volt ennyi is.

:)

2014. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
9%

Hallod-e, kilences, rég nem nevettem ilyen jót!

Köszönöm... :)

2014. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!