Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták és "tudósok" miért...

Ateisták és "tudósok" miért ítélitek el a hívőket, ha ti sem vagytok különbek? A többi lent.

Figyelt kérdés
A hívők elhiszik amit leírtak a Bibliában és ki is próbálják jó esetben, míg ti is elhisztek majdnem mindent a tudósoknak ellenőrzés nélkül, és bármit amire tudományos címkét nyomtak.

2014. okt. 28. 20:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
A tudomány álláspontja folyamatosan változik a világ dolgairól, míg a hívők ősidők óta egyetlen elméletet voltak képesek befogadni. Nekem nem tetszik, hogy szűk látókörűek, hogy rugalmatlanok. A "brit tudósoknak" meg általában mindenki tudja, hogy nem kell hinni, amennyiben a reggeli elfogyasztása közben olvasott újságban esett szó egy-egy nagy felfedezésükről.
2014. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
37%
Takarodjál már, jó?
2014. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
elsőnek, tehát a hitedben te is betonbiztos vagy, második pedig jobb választ nem tudtál.
2014. okt. 28. 21:53
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok hívô, viszont nem is itélek el senkit.

A tudomány azért más tészta, mert maga az ember is betudja magának bizonyítani a dolgokat.

pl. legyél szíves azt bebizonyítani, hogy hogy fért fel annyi állat a bárkára?

Viszont arra van magyarázat, hogy amennyi anyagot ír a biblia a bárka felépítésére nem lett volna elég...

Egy idôs vallásos ismerôsöm mondta, hogy becsületes,jó ember vagyok és csak egy hibám van.

Nem vagyok megkeresztelve...

Már nem azért, de nem attól lennék jobb ember...

Egy kérdés még a végére. Miért tetted idézôjelbe a tudóst??

.

2014. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

A tudomány nem egyetlen könyvből áll, ami 1500 éve ugyan olyan, ez olyan, mintha a tudomány csakis a fizikából állna, aztán a matematikát meg a biológiát le se tojnák, még csak nem is foglalkoznának vele. Mellesleg nem ítélnek el semmit, csak örülnének nekik, ha több száz millió ember nem csak egyetlen ősöreg mesekönyv alapján élne, hanem MERNE gondolkodni más perspektívákban is. Egy egyszerű példával élnék:


Te egész életedben csakis Pepsit ittál. Az üdítő szó neked a Pepsivel egyenlő. Olyan makacsul ragaszkodsz hozzá, hogy se Fantát, se Traubit, se Spriteot, se semmit nem iszol rajta kívül, plusz még azokat is savazod, akik nem Pepsit isznak. Félsz tőle, hogy azok talán jobban ízlenek és az addigi életed, amit a Pepsi okozta hatás alapozott meg, az bebizonyosodik, hogy hibás alapokon állt, vagy egész egyszerűen bele se gondolsz, hogy a Pepsin kívül létezik más lónyál is, úgy teszel, mintha csak az létezne, úgy nem kell belegondolni, hogy a tiéden kívül van másik üdítő.

2014. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
A tudományos módszert kéne megérteni. Nem kész válaszok jönnek innen vagy onnan, hanem baromi nagy viták vannak egy kérdésben és kihozzák a legjobb eredmény. Többen ellenőrzik ugyanazt, és nem fönntről megmondja valaki a tutit. Viszont a módszerek fixek, objektív tényekkel alátámasztott, és nem ad hoc/változó esetek szerint, hogy hol így hol úgy kell értelmezni. Bárki meggyőzhető erről, mert objektív alátámasztást ad. Amit mondasz, azt keresd a pápai kinyilatkoztatásoknál.
2014. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 hollófernyiges ***** válasza:
97%
Kedves kérdező, a tudomány bizonyított (már amennyire valami egyáltalán bizonyítható, de a filozófiába most ne menjünk bele) és a bizonyíték most is ott van a szemed előtt, az az eszköz, amin ezt a szöveget éppen olvasod.
2014. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!

Megkérdezhetem, hogy mennyire vagy értelmes?

Ugyanis, ha értelmes vagy, akkor képes vagy felfogni a tudás és a hit (így, idézőjelek nélkül) közötti döntő különbségeket.

Az egyik legfontosabb különbség az, hogy a tudásban nem kell hinni! Ott ugyanis ki lehet próbálni és meg lehet érteni a dolgokat.

És hit nélkül is működnek!

Sőt - elárulok egy titkot: amit még nem bizonyítottak be - azt nem is nevezik tudásnak!

2014. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 ceri ***** válasza:
11%

Én meg azt nem értem az ateistákban, hogy miért versenyeztetik az almát a körtével. Különben ugyanezt nem értem néhány elvakultan vallásos esetében sem. Mind2 a saját nézőpontjából von le következtetéseket a másikra nézve. Ez kb annyira értelmes, mintha a spenót zöldségének szempontjából arra következtetnénk, hogy ha a zene nem zöld, akkor az hülyeség vagy hazug, vagy nem is létezhet.


De ha már megint a bibliánál tartunk! - Az ószövetség a zsidó nép önigazolása. Aztán, hogy ez a nép és a vallása évezredek alatt eljutott a mai állapotába -megrohasztva a világot, mint féreg az almát- az már csak a bónusz. A kezdeti célt bőven túlszárnyalva uralja az egész emberiséget, lenézve, kizsákmányolva, élősködve mindenen és mindenkin.


Az újszövetség mottója a szeretet, az egyenlőség.


A kereszténység pedig egy platformra hozta ezt a 2 antagonisztikus szemléletet -már amennyire ez lehetséges. Mindenesetre van éppen elég alany akiknek ezt a hazugságot be lehet adni. Ők be is nyalják, mert imádnak nyalni. Így legalább tartoznak valami eszmeiséghez, annak ellenére, hogy nincs valamire való saját gondolatuk.

2014. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

A puding próbája az evés.

A tudományé az ellenőrzés.

A vallásos hité micsoda is?... Na ennyi..

2014. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!