Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők és ateisták! Miben...

Hívők és ateisták! Miben mérhető egy ember élete?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted?


Nyilván az volna a cél, hogy minél jobb életet éljünk.

De valahogy úgy nekem nem megy, hogy másokon áttaposva. Azt a magyarázatot pedig nem tartom normálisnak, hogy minden jó ember fél vagy sunyít, mert így remél hasznot.


Szóval szerintem akkor volt értékes egy ember élete, ha szeretet volt benne.

Ezeknek van értelme: enni, inni, aludni, szeretni, játszani, tanulni és kényelmesebbé tenni a világot + felfedezni. (bármennyire egyszerűnek tűnik).

2014. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy ember élete nem mérhető semmiben sem, ha mérhető lenne akkor lenne mértékegysége is.
2014. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyébként általános értelemben az ember tetti azok,de amit írtam azért írtam,mert ez szubjektív is lehet sok esetben.


Tegyük fel,van egy zeneszerző,aki írt egy csomó számot.Ha nem tetszik nekem,akkor nem volt értékes. Sőt lehet,hogy kifejezetten utálom azokat a számokat és károsnak ítélem meg.


Valaki épített egy hidat,ami sok embernek segített,hogy mondjuk kevesebb idő alatt jusson el a munkába,de közben kihagynak pár boltot ,akik így tönkrementek és az utcán keresik a kenyerüket..

2014. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Abban, hogy mennyire volt önmaga, mennyire bújt ki a másoknak való megfelelési kényszer alól. Mennyire sikerült feladni a vágyait. Mennyire sikerült megvalósítani önmagát.
2014. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A társadalom számára abban, hogy mennyi - társadalmilag elfogadott vagy preferált - értéket állít elő. Ezt pedig a társadalom pénzben, juttatásokban méri.

Az ember számára abban, hogy mennyire kedves, megértő, segítőkész vele szemben.

A természet számára abban, hogy mennyire tud vele együtt élni, mennyire képes összhangban meglenni mellette, benne, vele.

Az univerzum számára nem képvisel értéket az ember.

2014. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Abban amit tesz, hogy a legtöbbet hozza ki az életből.
2014. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyira drága egy ember élete, hogy az Isten fia az életét adta érte.
2014. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szigorúan tudományosan nézve:Semmi.
2014. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Például években, tapasztalatokban, élményekben, jó- és rossz cselekedetekben.

Függetlenül attól, hogy hívő vagy ateista valaki.

2014. júl. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!