Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják azt a hit...

Miért mondják azt a hit gyülisek, hogy nem szabad temetőbe menni halottak napján?

Figyelt kérdés
Főleg hit gyülekezetéhez értők válaszát várom!

2014. okt. 31. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Családi "program" többnyire, az meg nem jó. Élőktől, holtaktól el kell szigetelni a híveket, csak a gyüli számítson nekik.
2014. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Neked mondták?
2014. nov. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

Tudtommal nem nem szabad, hanem szerintük értelmetlen, mert a halottak nem ott vannak. De szerintem csak lusták kimenni és van mivel megmagyarázni. Sok más eltérő nézetük is van még ezenkívül, néha az az érzésem, hogy kényükre kedvükre értelmezik a hitet.

Egyébként én is azt vallom, hogy az eltávozottaink nem a temetőben vannak. Temetőbe menni segít a megemlékezésben, jelképes dolog és a "gyülisek" szerintem hasonlóan értelmezik, mint a szobrok felé forduló imádkozást, amit ők bálványimádásnak hívnak.

2014. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A "szellemiség" miatt, nekem ezt mondják.
2014. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
71%
Nem azért nem megyünk ki, mert bálványimádásnak tartjuk, hanem mert a halott emberekkel teljesen fölösleges foglalkozni, és nem hisszük, hogy két csokor virág meg vagy 7-8 gyertya a síron értelmet adna a napnak. Mindig megemlékezünk az elhunyt barátainkról, családtagjainkról, de nem a temetőben kell keresni őket! Ezért tartjuk badarságnak..de ahány vallási irányzat, annyi szokás!
2014. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is vannak ilyen ismerőseim, szerintem ez a nap arra való hogy megemlékezzünk a szeretteinkről, nyilván máskor is eszünkbe jutnak de ez a halottak napja, ez róluk szól.
2014. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%
Én hit gyülis vagyok.Ha nem lennék gyülis,akkor sem mennék ki.Isten azt mondta,hogy az élőkkel foglalkozzunk,és ne a holtakkal,ez az egyik.A másik h ott a halál szelleme meg a depresszió uralkodik.Kinek van erre szüksége?Nekem nincs.Aki akar az meg úgyis kimegy.A gyülekezetben nem tiltott dolog ez,csak nem ajánlják.Szabad akarat van..
2014. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
Azért mondják,mert mindnek mentális zavarai vannak.
2014. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
köszi,de nincsen mentális zavarom/zavarunk :) el kellene fogadnotok,ha valaki nem úgy él,ahogy ti.
2014. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Előzőnek:

A probléma az, hogy nem a Jehova tanúit térítgetik úton-útfélen, hanem ők, azaz ti térítgettek másokat!

Nem értem, milyen alapon írod, hogy másoknak kellene elfogadni azt, ahogy ti éltek! Hisz a ti életetek már önmagában is zaklatás!

Egy négylakásos kertes házban lakom. Nyáron nyitva hagytam az ajtót szellőztetni pár percre, és bementem a szobába.

Soha nem szokott hozzám hívatlanul bejönni senki. Kivéve ez alkalommal 2 Jehova tanúja.

Ez zaklatás!!

Ettől bunkóbb szektáról még csak nem hallottam soha!

2014. nov. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!