Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiszteletlenség lenne halottak...

Tiszteletlenség lenne halottak napján a temetőbe kifaragott haloween tököt vinni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az egyáltalán nem oda való.Tedd ki otthon az ablakba, ajtóba!
2011. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem,bár nem szokás. Lehet az elhunyt olyan volt, aki értékelné az effajta humort..
2011. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha az elhunyt humoros ember volt, akkor persze, nem. :) Én biztos örülnék, ha a síromon majd halloween tök is díszelegne. :P Komolyan. =)
2011. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A hullavén egy idióta amcsi ünnep, ha bárki ilyen ökörséget hoz a síromra, akkor egy életen át kísérteni fogom.

Az amcsik se a temetőbe viszik a kifaragott tököket, hogy abba tegyék a mécsest, ba+! Akkor most vagy Halottak napja legyen, és vigyél a temetőbe mécsest, koszorút, krizantémot, tedd ki a "hazajáróknak" a vacsora morzsáit, egy tál lavórt, tiszta vizet, szappant, és törölközőt,

vagy

akkor halloween-ezz, csinálj bulit, öltözz be valami "rémisztőbe", tegyél tököt az ablakba gyertyával, és egyél annyi édességet, amíg hányni kezdesz.


De ne keverd már a szezont a fazonnal!

Két különböző ünnep, két külön kultúrkör, sőt, két külön nap. Nem csak illetlen, de elég műveletlen dolog is keverni a kettőt.


Főleg úgy, hogy bármibe le merem fogadni, három évszázados magyar szokást nem tudsz leírni Mindenszentek, Halottak napja témakörben, csak annyit sikerült megjegyezni, hogy "Csokit vagy csalunk."


:(

2011. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha van valaki, akihez kötődik, akkor nem (értsd: pl amerikai egyén magyarországi sírjához), de a magyar szokásokhoz képest ez idegen. Kicsit olyan, mintha a karácsonyfa tetejére Dávid-csillagot tennél.
2011. okt. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a Halloween nem amerikai, hanem angolszász. Október 31.-én ünneplik, a félelmetesre faragott világító tök távol tartja a gonosz szellemeket a hiedelem szerint. Magyarországon ez egyáltalán nem ismert, sokaknak csak az amerikai jelmezes házjárás jut az eszükbe róla, így felháborodhatnak, ha ilyet teszel. Tedd a házad elé, maradjanak csak a gonosz szellemek a temetőben :)
2011. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen.vagyis nem illik oda.abszolút.
2011. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bánomisén ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ne. Halloween ma van (okt. 31.-én), Halottak napja meg holnap.

Teljesen másról szól a két nap, temetőbe nem való faragott tök.

2011. okt. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy ősi kelta ünnep, amire később rakódott keresztény tartalom, tehát szigorúan véve a töklámpás volt előbb. Különben meg 200 éve ugyanígy fanyaloghattak azon, aki virágot meg gyertyát vitt ki, mert csak akkor kezdődött ez a szokás, hallottam a rádióban.
2011. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

"Halloween ma van (okt. 31.-én), Halottak napja meg holnap"


Hát igen az ismeretek meg az ő hiányuk! Nov. 1.-e Mindenszentek napja!Nov. 2.-a Halottak napja!

2011. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!