Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui miért mondják,...

Jehova Tanui miért mondják, hogy a többi vallás hamis csak az övék igaz? És az új világ forditásukban miért használnak a "kegyelem"szó helyett"szerető kedvesség"-et? A kereszt, helyett meg miért van oszlop?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
üdv, nos a biblia határozza azt meg, hogy hogyan kell Istent imádni. mivel a többi vallás nem úgy tesz, ahogyan azt a biblia Istene jogosan elvárná, ezért jogosan mondhatják, hogy pl a katolikus vallás nem a biblia szerinti dolgokat tanít. a kegyelem helyett ki nem érdemelt kedvességet használnak, ami pontos szinonimája a kegyelemnek. a megfeszítés, kínoszlopon való kivégzés régi perzsa kivégzési mód, sokkal fájdalmasabb, mint a keresztre feszítés, mert az ember szó szerint függ, miként a biblia is írja. ezenkívűl anyagtakarékosabb, és időtakarékosabb, mert nem kell összemunkálni két fadarabot, emiatt mobilabb is. és a biblia nem a kereszt szót használja, ami a legfontosabb. :-)
2014. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Miért gondolja bárki is, hogy a vallás amelyben hisz, igaz? A saját hit miért igazabb mint mások hite?
2014. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
ennek az egyetlen fokmérője a biblia. pl a biblia szerint Jézus követői használják Isten nevét, nem vesznek részt háborúkban, nem politizálnak, szervezetten hírdetik a jó hírt, nem fogyasztanak vért, Jézus Isten fiaként ismerik el, messiásként,csak pár olyan dolog, ami mind mind le van írva a bibliában, amit Isten elvár azoktól, akik tanítványainak mondják magukat. ezt nem emberek döntik el, hanem Isten. Isten szava pedig a biblia.
2014. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz, amit mondanak.

"Hamis" csakis az a vallás lehet, amit mások megtévesztésére találtak ki.

Ilyen pedig nincsen... ill. egyről hallottam, ahol a hívő feladata eltitkolni mások elől a saját vallását: na, ez esetleg lehet hamis. De még itt is inkább a hívő hamis és nem a hite.

2014. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember természetéből fakadóan makacs. Nem is kell a vallást venni, vegyük például a focit. Lehet a csapatod a Chelsea, az Atlético, vagy akár a Fradi, te őket fogod éltetni, mint szurkoló és őket tartod a legjobbnak, értelem szerűen minden más csapatot is csak legfeljebb melléjük, de döntően alájuk rendelsz. Nem fogsz eljárni olyan meccsekre, ahol ők nem játszanak és makacsul véded őket, ha valaki szidni meri őket, te mindent a csapatod szemével nézel és értékelsz, ami foci. A vallással sincs ez másképp. Adott egy koncepció, mondjuk a K koncepció, értelem szerűen te azon belül gondolkodsz és azt fogadod el, így fogod azokat az embereket, akik mondjuk Zs, J, vagy M perspektívában gondolkodnak, ha szóban ugyan nem, te legbelül mégis lenézni. A jehovások is csak egy adott koncepciót vallanak, azt gondolják a legjobbnak, mert ezek a koncepciók megoldják az nagyon ügyesen, hogy te ne ismerhess más koncepciókat, pl. zsidóként nem házasodhatsz gój emberrel, vagy ausztrál totemistaként nem fogsz Sas törzsbeli nőt elvenni, ha te a Halat vallod a magadénak. Ezeknek a koncepcióknak a kitalálói számoltak azzal, hogy egy napon talán eljöhet egy olyan, ami jobb az övéknél és akkor oda a hatalmuk, épp ezért megtiltják a követőiknek, hogy másokat ismerhessenek meg.
2014. nov. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már csak azért mert minden más vallásrol csak rosszat mondanak,egyedül ők követik Jézus tanitását,habár köztudott,hogy ez csak az 1800-as években alakult meg
2014. nov. 7. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

kedves kérdező. maga a biblia beszél arról, Jézus mondta, hogy halála után elnyomó farkasok jönnek, és kiforgatják az írásokat. véleményem szerint ez jól érzékelhető napjainkban, de már valóban az első századtól le lehet vezetni Jézus tanításainak, és a bibliának a kiforgatását, ami a középkorban csúcsosodott ki, és ma is ezen a szinten van. a biblia leírja, hogy egy ideig el lesz nyomva az igazság, biztos tudod, az inkvizíció idején bűn volt, ha volt bibliád, a bibliával együtt égették el máglyán a katolikusok azokat, akik keresték Istent, és olvasták a szavát. de ezt ígérte Jézus: Amikor megérkezik a segítő, melyet elküldök majd nektek az Atyától, az igazság szelleme, amely az Atyától jön, az tanúskodni fog rólam; és nektek is tanúskodnotok kell, mert kezdettől fogva velem voltatok. Jehova tanúi szerint a földön MINDÍG VOLT OLYAN EMBER, AKIT JEHOVA FELHASZNÁLT AZ AKARATÁNAK CSELEKVÉSÉRE. ilyennek tartják a nagy vallási reformátorokat, akik habár nem ismerték még teljesen a biblia igazságát (mint ahogy Jehova tanúi sem ismerik a teljes igazságot) mégis felháborodtak és lépéseket tettek a biblia irányadó mértékeinek védelmében. a biblia sehol nem írja, hogy csak tanúk menekülnek meg, ezért a tnúk sem mondanak ilyet. de Radnóti szerint, és a BIBLIA SZERINT IS VAN OLYAN, AMIKOR AZ ISTENI TŰZ ÉGETI AZ EMBER SZÁJÁT, ÉS BESZÉLNIE KELL AZ IGAZSÁGRÓL, ÉS ARRÓL MILYEN BŰNÖKET KÖVETNEK EL AZ EGYHÁZAK JÉZUS NEVÉBEN. többek között jó példa erre a malakiás könyvének egyik gondolata:A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő nagy urát. Ha tehát én atya vagyok, hol a nekem járó tisztelet? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet. és „Most pedig nektek szól ez a parancsolat, ti papok. 2 Ha nem hallgattok rá, és meg nem szívlelitek, hogy dicsőséget adjatok az én nevemnek — mondja a seregek Jehovája —, akkor rátok küldöm az átkot, és megátkozom áldásaitokat. Már meg is átkoztam, mivel nem szívlelitek meg.

béke :-)

2014. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!