Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták mit hiszenek az...

Az ateisták mit hiszenek az ember keletkezésében? És mit gondolnak hogy mi lesz az élet után?

Figyelt kérdés
Én pusztán kíváncsiságból kérdezem meg, mert úgy gondolom hogy minden embernek van elkézelése a föld és az emberiség kialakulásáról és arról hogy mi lesz az élet után.

2014. nov. 21. 15:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Az élet kémiai önszerveződés. Ahogy például Gánti Tibor tudományos könyvei is boncolgatják. Az ember evolúció eredménye. Ahogy napjainkban is fejlődnek a képességek. A jogi és biológiai értelemben tekintett halál után még egy darabig aktív marad az agy. De csak a komolyabb szövetkárosodások beálltáig. Majd az lesz ami a születése előtt, atomok és molekulák, tudat nélkül.
2014. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 csabika1971 ***** válasza:
94%

Ember keletkezése?: Evolúció.

Mi van a élet után?: Halál. Amúgy meg csak a nagy semmi. Csak ez az egy életünk van és slussz-passz.

Ezért mondom: "Az élet sz'r, de legalább rövid!"

2014. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Az evolúció azért logikusabban hangzik, minthogy egy elképzelt hatalom csak úgy random idecsinált minket, mert miért ne.

Élet után meg nincs semmi. Meghalsz, úgy, mint az állatok, a növények, minden élőlény. Megszűnsz létezni. Nem száll tovább semmid semmibe, mivel lélek sincs, csak agy van, amivel gondolkodsz és a személyiségedet adja. Ha az agy leáll, akkor vége. Véged.

2014. nov. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Csak én azt nem tudom elhinni hogy én azért tanulok és azért éretségizek azért fogok dolgozni hogy utána majd megszűnjek létezni..

Engem egyszerűen megőrit ez a gondolat....

2014. nov. 21. 15:36
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Először is, az ateisták nem alkotnak közösséget, ezért nem is gondolkoznak mind egyformán ebben a kérdésben. ( Ennyi erővel létre hozhatnánk "nem hiszek a rózsaszín kutyagumi létezésében" címmel is egy anti hit közösséget)Sok ateista is hiszi, hogy van valami a halál után, csak azt nem kapcsolja egy istenhez. És vannak akik úgy gondolják, hogy semmi sincs. Részemről azt gondolom, hogy megtudom majd ha oda érek, addig hiába aggódom rajta.
2014. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%
En peldaul ateistanak vallom magam, megis hiszek abban hogy a tudatunk nem szunik meg a test halalaval es ujjaszuletik (reinkarnacio). Hiszek emellett a tudomanyban,, akar az evolucioban is, a 2 nem zarja ki egymast.
2014. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Írtad hogy "Csak én azt nem tudom elhinni hogy én azért tanulok és azért éretségizek azért fogok dolgozni hogy utána majd megszűnjek létezni.."

De maga az emberiség és az utódaid tovább élnek. Tevékenységeddel jobbá tudod tenni az életedet, de még az utódaid életét is. Például Edison is elhunyt már. De nem dolgozott hiába, mert saját karrierjét is élvezte, de az egész emberiség is élvezi azóta is. A fényárban úszó városok még az űrből is látszanak. Szinte úgy érezzük hogy meg sem halt. Ez csak egy péla volt a sok közül, nem pont az ő példáját kell követni, mert nem mindenki a feltalálásban leli örömét. Mindenki más dologban.

Van egy mondás, miszerint élj úgy, hogyha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézned.

2014. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
92%

nem hiszek egyik vallásban sem.

a halál után ugyanaz lesz szerintem, mint a születés előtt. semmi.

valahogy nem tudom magam abba a hitbe rengetni, hogy majd szépen felkerülök a mennybe, és egy felhő szélén üldögélek, és nézem a többi rokonomat aki még él.

és szerintem jobb is, mert pl ha meghalnék, nem szeretném, hogy utána a páromat más nővel lássam.

de ez csak egy példa.

ha az lenne amit én szeretnék, akkor lenne egy másik világ ahova a holtak lelke mehet. és azokkal az emberekkel/állatokkal , akiket szerettem, de szintén meghaltak együtt lehetnék.

de sajnos nem hiszem, hogy ez megtörténik.

2014. nov. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
19%

"a halál után ugyanaz lesz szerintem, mint a születés előtt. semmi."


Honnan tudod, hogy nem volt semmi? Lehet csak nem emlékszel. Pl. a születésed utáni egy hétre, sőt egy évre sem emlékszel, pedig akkor már éltél.

2014. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én nem tudom azt felfogni hogy az én belső énem megfog szűni..
2014. nov. 21. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!