Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éli meg a hétköznapokat...

Hogyan éli meg a hétköznapokat olyan ember aki fiatalon nem élte ki magát?

Figyelt kérdés
Egy lelkileg egészséses emberhez képest.

2014. aug. 6. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Aki lelkileg egészséges az nem vágyik arra, hogy kiélje magát...
2014. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sem éltem ki magam, de nem is volt rá igényem. Eltudtam és tudom foglalni magam értelmesebb dolgokkal is.
2014. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Én se éltem ki magam, de ettől még lelkileg egészséges ember vagyok!
2014. aug. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ki éltem magam, még is most kegyetlen szar helyzetben vagyok, és nagyon szar az életem. Szóval mit kértem el azzal, hogy kiéltem magam? húúú sok évig tök jó volt az életem? Hát jelenleg ez nagyon nem segít, sőt jobban fáj tőle most...
2014. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt fejtsd ki előző kérlek.


Mit éltél meg, és mi hiányzik, fáj most? Miért rosszabb?

2014. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Segítek. Ha valaki kiéli magát, akkor általában élvezetes dolgok történnek vele. Futó kalandok, aztán szerelmek, bulik, kalandok, gondtalan élet. Ennek nyilván egyszer vége szakad valamilyen módon. Aztán mondjuk egy gyárban kell robotolnod, és egyik napról a másikra élsz. Ilyenkor borzasztóan hiányozhat, hogy régen milyen jó volt.

Ha meg egész életben poshadtál csak otthon, akkor is sz..r rosszul élni, de akkor nem hiányzik a kánaáni élet, hiszen nem is tudod milyen az.

De nem jó mindig a csúcsra gondolni. Általában mindenkinek van olyan, hogy éppen nagyon jó az élete, és jól érzi magát. Ez nincs mindig így, és ha mindig a csúcsra gondolunk, arra vágyakozunk, akkor nem tudjuk értékelni, ami éppen van.

2014. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De az, hogy valakivel élvezetes dolgok történnek, emberről emberre változó jelentéssel bír. Soha nem voltam buliban, nem volt futó kalandom. Szerintem akinek ilyen szélsőséges dolog a kiélés, annak persze, hogy egyszer abba "kell" hagynia, de ha normálisabb dolgok érdekelnek, azokat bele lehet szőni a mindennapokba.
2014. aug. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy éltem ki magam, hogy egy nap nem telt el úgy, hogy ne unatkoztam volna, vagy haverokkal kockultunk a cod2 -n közbe ts en beszéltünk egész nap, vagy elmentünk valahova stb. tehát egy bizonyos időben kb. pár év alig volt olyan nap, hogy azt mondtam volna, hogy unatkozom. Kb. azt mondom, hogy tökéletes volt minden, mert ha visszamehetnék semmin nem változtatnék, mert minek, de aztán hirtelen vége szakadt, és már nincs egy barátom sem. Igaz még mindig nagyjából fiatal vagyok, és most fogok érettségizni, de attól még kiéltem magamat, de őszintén ez most jelenleg semmit nem számít, hogy kiéltem magam, mert csak annyi az egész, hogy elmondhatom, hogy voltak idők míg jó volt minden, de attól még a jelen szar. Szerintem sokan túlbecsülik ezt a kiélés, bulizás stb. dolgot, mert nem becsülik azt amilyük van, hanem többet és többet akarnak, már nem számít hogy vannak barátok, mert bulizni akarok stb...
2014. aug. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne azonosítsuk a "jól érzem magam az életemben" érzést a kiéléssel. A kiélés szerintem egy egyszeri, átmeneti állapot. Habzsolod az életet. Aztán egy idő után megunod. De most nem azt mondom, hogy nekem például ilyenre szükségem lenne. Csupán nekem ez a szó ezt jelenti.

Az "élvezetes fiatalkor", "bárcsak fiatal lehetnék újra" kifejezések már mást sugallnak.

A kiélés nekem az élvezetek nagy kanállal való fogyasztását jelenti. Pár éves intervallumot foglal magába.

Amúgy ha valakinek ilyenre szüksége van, és nem csinálta meg valami miatt fiatalkorában, akkor annál jön elő a kapuzárási pánik. Tudatosul benne, hogy vagy most, vagy soha. Ilyenkor elhagyja a családját, lelép valami fiatal nő/pasival. Új házat vesznek, új életbe csöppen, úszik a boldogságában. Aztán 4-5 év múlva rájön, hogy akkor ebből ennyi most elég, kérné vissza a családját, és a békés, nyugodt életet. Néha késő már. Ilyenkor tönkrevágja magát lelkileg, tehát a kérdésre válaszolva így éli meg ezt egy olyan ember, aki nem élte ki magát fiatalon ÉS(!!) szüksége lett volna rá.

Van akinek nincs szüksége rá, az is éli az életét, ahogy tudja/akarja.

2014. aug. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

tehát 2014ben ott tartunk, hogy akinek nincs kapuzárási pánikja, az nem is egészséges ember.


már csak idő kérdése, hogy az antialkoholizmus meg a monogámia személyiségzavar legyen a pszichiátriakönyvekben.

2014. aug. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!