Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok a pápa bejelentésé...

Mit szóltok a pápa bejelentéséhez, miszerint nem kérhetnek többé pénzt a papok az egyház szolgáltatásaiért?

Figyelt kérdés

Itt a HVG.hu mai cikke:

[link]



2014. nov. 22. 10:12
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Ha esetleg levennék idővel az oldalt, bemásolom ide:

"Ferenc pápa szavaira sok pap összerezzenhetett


A megváltás ingyenes, be kell fejezni azt a gyakorlatot, hogy az egyház pénzt kér keresztelőkért, az áldásért és a misékért - mondta Ferenc pápa a pénteki reggeli misén.


Rosszul viseli az egyház anyagiasságát Ferenc pápa, a péntek reggeli misén a római Santa Maria templomban ugyanis arról beszélt, hogy botrányosan eluralkodott az egyházon belül a kereskedelmi szemlélet.


Azt mondta Ferenc pápa, hogy az egyház időnként botrányosan viselkedik az emberekkel, egy templomba belépve gyakran árlistákat látunk, amelyen felsorolják a keresztelő, az áldás és a mise ellenértékét. A nép ezen felháborodik - mondta a pápa a Corriere.it beszámolója szerint.

Ferenc pápa a reggeli misén abból az újszövetségi szövegrészből indult ki, amelyben Jézus korbáccsal űzi ki a kufárokat a templomból. Jajj azoknak az egyházaknak, amelyek üzletelnek, a megváltás igyenes! - kiáltott fel Ferenc pápa a cikk szerint.


Aztán elmesélt egy személyes történetet: még papként találkozott egy párral, akik szerettel volna misével megesküdni, de a plébánián azt mondták nekik, hogy nem lehet. Mire visszakérdeztek, hogy az hogyan lehet, hiszen a konzílium azt tanácsolja, hogy mindig mise keretében eskessenek, a plébánián azt a választ kapták, hogy nincs rá idő, mert más is vár, és ha valóban akarnak egy plusz húsz perces misét is, akkor fizessenek dupla időt.


Azt is hozzátette a misén a pápa, hogy az emberek minden hibát meg tudnak bocsátani a papjaiknak, kivéve kettőt: ha egy pap anyagias, és ha rosszul bánik az emberekkel."

2014. nov. 22. 10:16
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Helyes döntés!
2014. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy ilyen pápára volt szüksége a Katolikus egyháznak.
2014. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 szp72 ***** válasza:
78%

A normális az, ha a hívek rendszeresen adakoznak, akkor is ha éppen nincs szükségük csúnya szóval "egyházi szolgáltatásra", a lelkipásztor pedig teszi a dolgát s nem kell külön pénzt kérnie a "szolgáltatásokért".

A mai gyakorlat valóban azt sugallja, mintha a szent cselekmények kerülnének pénzbe, s nem a lelkész megélhetése, az épület, a ruhák, a gyertyák stb.

2014. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Na igen, ez mind igaz; de miért nem jutott hamarabb eszébe ez a pápának? Miért épp most? Van ennek valami oka, vagy ezer év kellett ahhoz, hogy erre rájöjjön??

Sehogy se értem! Aki eddig egyházi szolgáltatást pénzért vett igénybe mind át lett verve, vagy hogy kell ezt érteni?

2014. nov. 22. 10:53
 6/24 anonim ***** válasza:
30%
Az egyház is változik, hol ilyen hol olyan. Ha emlékszel a reformáció korára, ott is a papok pénzszedése volt az egyik ok. Konkrétan pénzért árultak olyan cédulákat, amivel bűnbocsánatot kapott a vásárló.
2014. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Áh, igazad van, hogy is felejthettem el! Hisz én is vettem belőlük párat...


De most komolyan! Én átverve érzem magam. Annál is inkább, mert mikor anyámat temettük alig volt pénzünk, de a pap volt az első aki elkérte a temetés árát..., míg a temetési vállalkozó azt mondta, hogy majd a végén rendezzük.

Hát szerintem a papoknak ezen a beállítottságán még a pápai rendelet sem javít.

Ha máshogy nem feketén ugyanúgy el fogják kérni a pénzt mindenre. Egy pap sem az az ingyen dolgozó fajta...

2014. nov. 22. 12:36
 8/24 anonim ***** válasza:

Miért, eddig milyen indokkal kérhettek pénzt?

Inkább szeretet kérnének az egyház szolgáltatásaiért.

2014. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
6%

üdv, véleményem szerint teljesedik a biblia próféciája, egyrészt: 3 És láttam, hogy a sárkány szájából és a vadállat szájából és a hamis próféta szájából három tisztátalan ihletett kijelentés jön ki, melyek úgy néztek ki, mint a békák. 14 Ezek valójában démonoktól ihletett kijelentések, amelyek jeleket tesznek, és elmennek az egész lakott föld királyaihoz, hogy egybegyűjtsék őket a mindenható Isten nagy napjának háborújára.

a pápa mármondta, hogy ki ő, hogy elítélje a homokosokat, meg hogy Isten nem tud mindent megtenni. ugyanakkor nagy jeleket is tesz, pl ez a mostani is nagy jel, de addig csak szájkarate, amíg pl egyházi adót kell fizetnünk nekik. gondoljátok el, ha innentől kezdve nem kapnának támogatást az egyházak, vagy nem adakoznának az emberek.

2014. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó! Beteljesedik valami a Bibliából!

(Most ugrálok, csak nem látod...)


Te tényleg hiszed is, vagy csak szajkózod ezt a marhaságot a békákkal? Zökkenj már vissza ide, ebbe a világba, B.M.!

2014. nov. 22. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!