Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A biblia szerint beszennyezi-e...

A biblia szerint beszennyezi-e az embert a dohányzás?

Figyelt kérdés
egyetértek, hogy a dohányosok bizonyos fokon önpusztítóak, de maga az élet is öl, a stressz meg pláne. egyetértek, hogy egy dohányzó pap rossz reklám az egyháznak, és ki is rugnám. de azzal nem értek egyet, hogy a hívők közül is ki kellene tíltani azt, aki dohányzik, mint sok egyház teszi ezt. de az is lehet, hogy csak nem olvastam még azt a részt a bibliából, ami erre ad utasítást. segítenétek ebben? (még annyit, hogy életemben nem szívtam el egy szál cigit sem, nem is gyújtottam rá sohasem, nem magam miatt kérdezem.)
2014. dec. 1. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
A füst köztudottan tartósít. :D
2014. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem az a kérdés, hogy orvosilag egészséges, vagy egészségtelen, egyértelmű, hogy káros. de a BIBLIA SZERINT beszennyezi-e az embert annyira, hogy nem tartozhat e miatt Isten imádóihoz?
2014. dec. 1. 11:24
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
A Biblia születésekor még nem hozták be az akkor ismeretlen Amerikából a dohányt, tehát erről nem mond semmit, mert Európában és a Közel-Keleten sem volt ismert.
2014. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi erővel akkor azokat is ki kellene tiltani, akik alkoholt isznak (pl. bort!), tocsogós rakott káposztát esznek, stb.
2014. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akik a Bibliára hivatkoznak, azok általában az 1Kor6,19-ra hivatkoznak. Vagyis, hogy a test a Szentlélek templomba, és azért bűn károsítania azt egy hívőnek (is). Szerintem ez ennél sokrétűbb, mintsem, hogy ennyivel le lehessen zárni. Nyilván nem erény és dícserndő dohányozni, de nem tartom halálos bűnnek. Az ember, ha teheti, ne dohányozzon, vallja meg gyengeségét és próbáljon szabadulni ettől a szenvedélytől.
2014. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
8%
Amikor a bibliát kitalálták, akkor még ismeretlen volt a dohányzás - ebböl következöen semmi sem lehet erröl benne.
2014. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Igen beszennyezi


Hiszen ha csak a testünkre gondolunk, ezek a függőséget okozó szerek, nem a test egészségét szolgálják,

a modern világ sok ilyet hozott magával, de aki tiszteletben tartja az életet és annak alkotóját az távoltartja magát ezektől.


Egyébként a dohányt, permetező szerként lehetne vagy lehet használni egyes rovarok, stb ellen.


(2Korintusz 7:1) 7 Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


ez a vers is azt közli velünk hogy akik Isteni önátadásban szeretnének élni azok mind gondolkodásban mind fizikálisan tartsa magát távol a rossz beszennyező dolgoktól.


aki pedig dohányzik az nem szereti a Teremtőt és a felebarátját sem , sőt saját magát sem.


Már pedig a két legnagyobb parancsolat amit Jézus kihangsúlyozott a következő:

(Máté 22:36–40) 36 „Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” 37 Ő ezt mondta neki: „»Szeresd a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« 38 Ez a legnagyobb és első parancsolat. 39 A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« 40 Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták.”



ezek magukért beszélnek...

2014. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Képmutatók, találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«” 10 Azzal odahívta a sokaságot, és így szólt hozzájuk: „Figyeljetek, és fogjátok fel az értelmét: 11 nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert.
2014. dec. 1. 12:58
 9/22 A kérdező kommentje:
akkor Jézus hazudott? „Figyeljetek, és fogjátok fel az értelmét: 11 nem az szennyezi be az embert, ami bemegy a szájába, hanem ami kijön a szájából, az szennyezi be az embert
2014. dec. 1. 12:59
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha biblia nem tud a dohányzásról, az azt jelenti, hogy nem csak az isten, hanem a sátán útjai is kifürkészhetetlenek, mert még az isten se látta előre, hogy mit hoz be a sátán majd a középkorban Európába!


Mindez elég nevességes, a biblia egy egész könyvében foglakozik azzal, hogy hogy jön el majd a világvége, a füstölgő koporsószegről meg sejtett semmit?


A dohányzást eleinte amúgy az egyház az ördöggel való cimborálásnak tartotta és üldözte, de aztán Jézus Szent Péternek tett dumája ellenére ez ügyben is erőt vettek aztán az egyházon a pokol kapui.


A Krisztus testét és vérét fogyasztó pap pedig látens kannibál és alkoholista is egyben.


A dohányzás meg kábítószerezés, függőség, kényszer, egy ravasz csapda, aki a hazug embereket ejti foglyul.

Akik állandóan nagy fiúk, nagy lányok akarnak lenni, de nem valami őszinte, tiszteletet érdemlő tevékenység által, hanem valami látványos és értéktelen szemfényvesztéssel szemfényvesztéssel.


Aztán addig erőltetik magukra mindezt, amíg már nem képesek leszokni róla.

Mindez össze társul feltételes reflexként egyéb tevékenységekkel is, például ha ideges, akkor rá hogy megnyugtassa egy szál cigaretta. De legközelebb már 2, aztán három szál kell neki: és jé kiderül, hogy valóban nem nyugtat, hanem idegzet rongáló tréning a cigaretta.


A dohányzás az egyik leggyengébb függőséget okozó kábítószerhasználat, mégis igen nehéz leszokni róla.

Szinte csak abba kellene hagyni, de ezt kizárólag azt tudja megtenni, aki képes kitakarítani az agyából a nagyfiú játszás okozta torzulásokat és feltételes reflexeket.


Enélkül hiába is erőlteti magát, nagyon nehezen fog menni a leszokás és igen jó eséllyel vissza fog esni.


Én 10 éves koromban kezdtem el bagózni, napi 1 doboz (!) Symphoniát elszívtam! De 3 hét múlva teljesen magamtól abba hagytam, mert nálam mindez csak egy gyerek csíny volt, de soha nem akartam senkinek hamisan játszani az én vagyok a birkanyáj sztárja nagyfiút!

2014. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!