Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus/Isten, nem vetne meg...

Jézus/Isten, nem vetne meg senki azért, mert vannak szokásai ugye? Akkor a bácsikámék miért nézik le a barátaimat, közben nem is ismerik őket?

Figyelt kérdés

A barátaim fiatalok, ahogy én is(18-20 évesek vagyunk) és én nem, iszok, se nem cigizek, de ők szeretnek inni, és cigizni.

De amúgy semmi gond nincs velük, nem néznek le senkit, nem beszélnek másokkal gonoszan, rendesek hozzám, és másokhoz is.

És anyám tudja, hogy ilyenek, és biztos elmesélte a nénikéméknek, akik nagy templomba járósak, nagy istenhívők.

És engem is be akarnak vonni ebbe az egészbe. Nekem nincs bajom a kereszténységgel, a vallással, de azzal igen, hogy úgy beszélnek a barátaimról, mint egy semmire kellő társaságról.

Mondták nekem, hogy "És te miért nem normális emberekkel barátkozol?" mondom: "Normális? Az milyen?" "Hát aki NEM piál, és cigizik!"

Pedig nem is ismerik őket.

Olyanokkal látnának szívesen, akik nagy templomba járósak, hogy járjak én is templomba, meg gyülekezetbe, vagy hogy hívják.

De nem értem. Miért mondja, ezt a nénikém/bácsikám, ha Ők is isznak? Szeretnek borozni! Nem egyszer láttam már őket családi bulikon részegnek...


És miért nézik le a barátaimat, mert isznak, cigiznek?

Jézus, nem nézte volna őket le ugye? Ha Jézushoz oda ment volna egy ember, aki dohányzott volna, és ivott volna, és kérte volna, hogy tanítsa, Jézus nem mondta volna azt, hogy "takarodj! Fúj mit képzelsz, te mocskos dohányos alkoholista!"

Ugye?

Isten sem válogat dohányzó, és nem dohányzók között ugye?



2013. aug. 26. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez az a tipikus eset amikor valaki bort iszik és vizet prédikál.

Jézus nem nézett le senkit. Alkoholt fogyasztott ő is, és a környezte is, senkit nem fedett meg emiatt. Sőt, egy menyegzőn még ő maga is "készített" bort. A mértéktelen alkoholfogyasztást biztosan ellenezte volna, de erre sincs bibliai eset, de ugyanakkor Jézus életéből ez egyértelműen lejön.

Dohányzásról nincs szó a Bibliában, lévén, hogy akkor azt még nem is ismerték az emberek. A cigire saját magad és leendő gyereked érdekében jobb nem rászokni, a barátaid is csak saját maguknak ártanak ezzel, szóval nyugodtan barátkozhatsz velük.

2013. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha olvastad a Bibliát, akkor tudod, hogy Istennek a legfontosabb a szelekció, ezért van annyi szabálya, törvénye és intelme. Jézus szerint mondjuk az is baj, ha férfiként egy nőre hosszasan bámulsz úgy, hogy érzel is valamit iránta(Máté 5:27, 28) (persze kivéve ha házasok vagytok). Jézus is kikergette a kufárokat a templomból, pedig akkori zsidó szokás szerint ez természetes volt. Tehát Jézus sem volt annyira toleráns.


A szüleidet nem ismerem, szerencsére a környezetemben nincsenek ennyire valláskárosult emberkék.

DE! A dohányzás és az alkohol is káros, főleg nagy mennyiségben. Durván fogalmazva a barátaid öngyilkosságot követnek el, az pedig örök kárhozattal jár a Biblia szerint.

2013. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól látod kérdező.
2013. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. Az idézetben házas nőről van szò. És nem a nézés a baj, hanem a tervezgetés.
2013. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Jézus/Isten, nem vetne meg senki azért, mert vannak szokásai ugye?" - Ez azert igy eleg altalanos. Egy sorozatgyilkos szokasa pl, hogy embereket ol.


A kerdesnek amugy nincs sok koze a vallashoz, a rokonaid jot akarnak neked, nem akarjak, hogy alkoholista, tudorakos, legyel, vagy hogy ilyen dolgokra szord el a penzed. Gondolom lattak mar sok hasonlo esetet, amikor valakit a baratai (akar akaratlanul is) belevittek a rosszba.


De elmultal 18, biztos tudsz donteni, meg vigyazni magadra. En sem hagynam ott a barataimat, csak mert dohanyoznak. Mond el a rokonaidnak, hogy ne feltsenek, helyen van az eszed, stb. Remelhetoleg megertik.

2013. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok ilyen képmutató vallásos ember van.Bújják a Bibliát,de még arra sem hajlandóak,hogy értelemmel olvassák(pedig Máté 5.7-et nem olyan nehéz megérteni...)Isten nem vet meg ezért,hiszen eleve nem adott volna szabad akaratot,ha megvetne azért,amit csinálsz.Jézus bűnözőkkel vacsorázott,miért vetne meg egy dohányost,vagy rendszeresen ivót(ő is piált)

Ne foglalkozz a bácsikádékkal.

2013. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nagylzs ***** válasza:

Ha Jézus/Isten létezik, azon a módon ahogy leírják a bibliában, akkor nem vet meg senkit. Pont.


Hogy a bácsikád mit miért csinál, azt meg nem igazán tudhatjuk, még az is lehet hogy ő se tudja.

2013. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
Aki nem csak kipróbálja, milyen a dohányzás, az vétkezik; és Isten nagyon is különbséget tesz bűnösök és ártatlanok között. Az alkohollal is ez a helyzet. Aki rászokik, az vétkezik.
2020. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!