Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon mi lennénk Isten?

Vajon mi lennénk Isten?

Figyelt kérdés

Rengeteg kutatás után erre a következésre jutottam.

Nem találtam sok anyagot az interneten ami ezt említené. Egyetlen egy lényegesebb anyagot találtam amit lefordítottam magyarra. Kérem olvassátok el, itt megtalálható: [link]



2014. dec. 26. 14:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem
2014. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
50%
Már az is túlzás, ha azt mondjuk, hogy a világ nekünk lett teremtve, az hogy mi vagyunk azok, akik megalkották, és mi vagyunk a teljhatalmú istenek, eléggé egoista kijelentés.
2014. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdésben nincs egoizmus, úgy gondolom minden vallás értelmezése után arra a következtetésre jutunk, hogy mi vagyunk Isten. Sajnos nagyon sok mindent szerettem volna megosztani, de túl hosszú az üzenet és nem engedte elküldeni, ezért a kérdésben levő linkben osztottam meg a hosszú szöveget.
2014. dec. 26. 15:11
 4/36 Angelo84 ***** válasza:
88%
Ez sosem volt másképp, és hogy egy kedves fórumozó szavaival éljek. Az ember képes látni, amikor megszabadul az illúziótól, melyet az Isten által indukált világ okoz.
2014. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Szia!


Hallottál már a szolipszizmusról, az advaita tanról? :)

Nézz utána! :)

2014. dec. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, nem hallottam még a szolipszizmusról. Szerintem teljesen ideillő, bár jobban át kell még néznem, köszönöm mégegyszer.
2014. dec. 26. 17:10
 7/36 anonim ***** válasza:
95%
Csak önnönmagunk istenei
2014. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Angelo84 ***** válasza:
94%

#5.


A szolipszizmussal az a "baj", hogy nem mutatja be a személyes "én" mögött elhelyezkedő személytelen "én"-t, ha jól tudom, csak annyit mond ki, hogy csak én létezem (sole ipse), de ez félreérthető a következő miatt, mivel azt az eredendő "én"-t amiben létezik bármi, nem taglalja. Ez az "én" minden tekintetben meghaladja azt az én-érzetet, amit most az emberek java jelenleg magáénak érez.


Viszont a javaslatod mindenképpen megéri az utánanézést. Legalábbis az advaita, ami ugye kettősség nélküliséget jelent, azaz Osztatlanságot.


A kérdezőnek is megemlítve:


Erre épül egyébként épül egy jól kidolgozott tanítás, amit egy előző századi fickó vetett papírra, egy kétkötetes könyv formájában. Bemutatja, hogy végül is miért is van osztatlanság, bemutatja, hogy mi az ember, mi a világ és mi Isten igazából.


Ha érdekel, nagyon szívesen mondom a szerzőt és a címet.

2014. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Angelo84 ***** válasza:
***amit most az emberek java jelenleg magáénak érez...és sokan ezt az utóbbi én-érzetet veszik alapul, amikor a szolipszizmus kerül szóba, és ezzel egyúttal el is bagatellizálnak egy olyan dolgot, amiben nagyon sok igazság rejlik, ha a megfelelőképpen boncolgatjuk.
2014. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, az Advaita Vedantáról már olvasgatok, nagyon érdekes.

@Angelo84 felhasználónak: Természetesen érdekel a cím és a szerző is.

2014. dec. 26. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!