Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sok hívő kereszténytől kérdezt...

Sok hívő kereszténytől kérdeztem már, hogy. (? )

Figyelt kérdés
...hogy miért van az, hogy mondok valamit, amit nem hisznek el (lehet szó az életben elért eredményeimről, vagy csupán arról, hogy a szomszéd Marika néni kiugrott az ablakon), de Istenben hisznek. Mi a különbség a között, amit én, húsvér ember mondok, és amit a Bibliában, rég elmúlt emberek mondtak? Miért van az, hogy elhiszik azt, amit ír egy százées könyv (Biblia), de azt nem hiszik el, amit én mondok? (jó, itt nem úgy kell elképzelni, hogy "sosem" hiszik el az emberek egymás szavát. csak én meglepődtem, mert azt hittem, hogy egy hívő keresztény könyebben elhisz valamilyen különleges, szokatlan dolgot...

2014. dec. 28. 18:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%
Hogy neked nem hisznek, talán sokat füllentesz? :D
2014. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem az a lényeg, hogy mennyire hiteles a sztori, hanem, hogy hányan hiszik el. Legyen egy sztori akármilyen abszurd, minél többen hiszik el, annál hitelesebb lesz. Ha X állítás hamis és Y az igaz, de az X-et hiszik el többen, akkor az lesz a hiteles. És most jön be a képbe a birka effektus. Ha van két teljesen ismeretlen állítás, de az egyiket 50-en támogatják, míg a másikat ketten te valószínűleg az előbbit fogják választani, mert azt feltételezik, hogy az azt támogatók azt racionálisan elemezték és hihetőnek találták, holott az esetek többségében csupán közelebb áll hozzájuk.
2014. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%

Végre egy értelmes kérdés olyan vkitől, aki nem hisz Istenben és nem pusztán csak támadni óhajtja azokat, akik hisznek. Ezt bóknak szánom neked kérdező! :)

Ezen egyébként én is kezdő keresztényként sokáig elgondolkoztam magamon, hogy Istennek miért tudok hinni, míg embereknek nem. Én egyébként sokáig a Bibliának sem hittem, tehát csak Istennek. Aztán végül többek közt erre is választ kaptam, egy részt az életből tanultakból, másrészt magából a Bibliából, és azért van, mert mi keresztények nem magunktól hisszük Istent, hanem az Ő kegyelme által, Ő adta a hitet nekünk. Neked, azért nem hisznek, mert te mint ember nem tudsz hitet adni csak tettek alapján, ha bizonyítasz, de csak úgy nem. Erről egyébként Pál apostol is ír, nem tudom beidézni a konkrét helyet, de szól arról, hogy a hitünk nem tőlünk magunktól van, hanem Tőle. Én, mint keresztény, ezért sincs eszembe hibáztatni senki olyan személyt se, aki még nem tud Benne hinni.

2014. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Magam sem vagyok vallásos, szóval nem őket akarom védeni, de azért mégis... egy vallást és egy "Marika néni kiugrott az ablakon" szintű pletykát ne akarj már egy lapon említeni :D

Hinni valamiben, és elhinni valamit nem ugyanaz :)

2014. dec. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Márpedig ki fog ugrani, ha meglássa a 2015 ös nyugdíját és a rezsit.
2014. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
Egyrészt nem száz éves. És szerintem jobban járnál, ha utána néznél a Biblia "keletkezésének", mint saját magad által kitalált válaszokkal tápláld magad. De ezen az oldalon is le lett írva sokszor, használd a keresőt. De a válaszom az, hogy te nem vagy Isten és a marika néni sztorija semmit sem jelent nekem és nem ad semmit az életembe. Ellenben a Biblia megtölti azt.
2014. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

A keresztények hívők, és nem hiszékenyek (bár van kivétel, de az nem a vallásból ered).


A hívő és hiszékeny között nem kis különbség van.


Én rk. keresztény vagyok, hívő, de nem hiszékeny. :)

2014. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Valamikor 30 évvel ezelőtt olvastam egy cikket. Hőtérképet készítettek ember agyakról. Azt találták, hogy a vallásos emberek agyának egy bizonyos pontja melegebb (vérbőség), mint az ateistáké. Nem tudom, mennyi igazság van ebben, de mindenesetre megmagyarázná, hogy a bigott vallásos nagyanyám miért lett egy agyvérzés után istentagadó.
2014. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Most hirtelen nagyon sok válasz jött, egyszerre nem tudok mindenre kommentelni.

Azt a "százéves könyv" átvitt értelemben értettem, ami annyit tesz, hogy úgy értem, nagyon régi könyv.


más példát mondok, a "Marika-néni-kiugrott-az-ablakból". Miért van az, hogy létezik olyan hívő, aki nem hisz abban, hogyha jóra gondolunk, nagyon szeretnénk elérni valamit, akkor az sikerülhe? jó, nem konkrétan így értem. mondok egy példát. van egy nagyon kedves, hívő ismerősöm, akinek meséltem az agykontrollról, és hülyeségnek vélte. Miért? és ez nem Marika nénis dolog. Azt mondta az ismerősöm, hogy az agykontroll isten-ellenes dolog, holott távolról még hasonlítanak is egymásra. (értsd: ha imádkozol Istenhez azért, hogy teljesítse egy vágyadat, az majdnem olyan, mintha csak simán sokat álmodoznál arról, amit szeretnél)

2014. dec. 28. 20:15
 10/25 anonim ***** válasza:
Az emberek már csak ilyenek. Ha elmondod, hogy találkoztál Istennel, angyallal, ufó emberrel, stb., hülyének néznek. Ezért nem mondom meg senkinek, hogy mindig ufókkal álmodom, meg még sok mindent.
2014. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!