Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsony? Akik nem hisznek...

Karácsony? Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor?.

Mert: "A karácsony keresztény ünnep, amelyen Jézus Krisztus születésére emlékeznek." (wikipedia)


Én hívő római katolikus vagyok, és érdekelne, hogy a nem hívők milyen jogon és mit ünnepelnek ilyenkor.



2014. dec. 17. 07:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

A karácsony NEM csak Jézus születésének ünnepe, hanem a szereteté, a családi összetartozásáé is.

Az ünnepléshez nem kell jog.

2014. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

utólagos belemagyarázás...


Akkor tehát a szeretetet "ünneplik".

2014. dec. 17. 08:16
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
A karácsony eredetileg pogány ünnep volt (Sol Invictus), majd a keresztények csavartak rajta egyet, és rárakták Jézus születését. Azt hiszem legalább annyi joguk van az ünneplésre az ateistáknak is, mint neked. Rajtad sem kéri számon senki, hogy milyen jogon nyitsz ki egy fizikatankönyvet. :)
2014. dec. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

rossz kifejezést használtam... bocsi


Helyesbítés: Akik nem hisznek Istenben, Jézusban, akik nem keresztények, azok mit ünnepelnek ilyenkor?

2014. dec. 17. 08:20
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a jobb érzésű ateisták (akik ettől függetlenül természetesen tagadják Jézus Messiás mivoltát is) szintén tisztelettel gondolnak az emberre, akinek a tanításai, az élete olyan sok emberre olyan építő hatással volt, és akinek a neve, mintegy a szeretet "szimbólumává" vált.



Hogy aztán ők "milyen jogon" gondolkodnak szimbólumokban, amiután saját bevallásuk szerint csak a konkrét és empírikus valóságban hisznek, nos, az már érdekesebb kérdés lenne... De nekem úgy tűnik, hogy az ateisták is tudnak tisztelni szimbólumokat: nemzeti lobogót, címert, ünnepnapokat, stb. Ezek szerint ilyen szinten akár Jézus nevét, és a róla megemlékező ünnepet is.

2014. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%
Én azt látom, hogy a legtöbb embernek Jézus eszébe sem jut ilyenkor, persze vannak kivételek, de szerintem már rég nem azért ünneplik meg a Karácsonyt mint rég. Egyes emberek esznek-isznak, mondhatni dorbézolnak és ez nem hozza össze a családot, inkább szétrombolja. Soha nem tapasztaltam azt, hogy ez valóban a szeretet ünnepe lenne, az emberek némelyike tehernek érzi, mert annyira kiköltekezik magukat, hogy az azt követő héten, még kenyeret sem tud venni. Nem értem hogy így mi értelme van az egésznek. De hangsúlyozom, hogy vannak kivételek. CSak ez egy személyes vélemény arról, amit az évek alatt megfigyeltem a környezetemben.
2014. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
37%

#3 A keresztény vallás hivatalossá tétele előtti pogány ünnep tulajdonképpen véletlenül esik majdnem egybe ézus születésével, ahogyan a zsidó Hannuka, és egyes hindu ünnepek is. Célszerűnek tűnik akkor már úgy időzíteni a keresztény naptárat.


Ettől függetlenül a karácsony még saját jogon ünnep, nem attól, hogy egy másik ünnepen csavartak volna egyet... Szóval van a karácsony, és vannak a többi ünnepek, amiknek e TARTALMA teljesen más, ettől független kérdés, hogy a DÁTUMA (esetleg szándékosan) egybeesik.

2014. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Miért, a keresztények mit ünnepelnek? Az biztos, hogy nem Jézus születését, mert ő nem ekkor született. :D
2014. dec. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

csak furcsállom, hogy ugyanúgy készülődnek, takarítanak, bevásárolnak, sütnek, főznek, díszítenek, beszereznek, izgulnak, stb stb, mint a vallásos emberek.

Nekem van mögöttes tartalma mindennek, vagyis , hogyismondjam, van mit ünnepeljek, de aki nem hisz, az mit vár, mire készül?


Nem azt mondom, félreértés ne essék, hogy aki nem hisz, az ne is ünnepeljen, és dögöljönmeghitetlengyaurkutya. Ugyan olyan joga van hozzá, persze.


Csak furdal a kíváncsiság, hogy Ők mit várnak, mire készülnek, mit ünnepelnek?


Én csak azt látom, hogy ajándék így, úgy, amúgy, ezt sütni, azt sütni, mit vegyek, honnan, hova, ki, mi stb stb, és nem látom, mire fel ez az egész.

2014. dec. 17. 08:31
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jogon ünnepelnek, mint te.


Hogy mit, az pedig teljesen emberfüggő. Nemcsak katolicizmus létezik a világon, hála Istennek. Egyébként december 24-e a téli napforduló ünnepe, mint bizonyára te is tudod. Azt ünneplik szerte a világon, főként az északi földtekén, hogy innetől kezdve rövidülnek a hosszú téli éjszakák és egyre több lesz a napból nappal. Azaz jön a tavasz.


Amikor az ember még nem volt megverve ennyi technikai csodával, mint ma, akkoriban nagyon sokat jelentett az emberek számára az a hit, hogy nem lesz mindig sötét, hideg éjszaka, hanem hamarosan visszajön a jóidő és sok-sok napfény lesz újra. Ezt ünnepelték és ezt ünneplik ma is.

2014. dec. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!