Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten büntet a bűnös tôkéletle...

Isten büntet a bűnös tôkéletlen mivoltunkért, mégis tôkéletesséhet vár! Ha igazán szeretne megsem teremtette volna így a világot, az embert. Vélemény?

Figyelt kérdés

#világ #Isten #bűn #lecke #tökéletlenség #elvàràsok #igazsàgossàg
2014. dec. 29. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
A tökéletesnek teremtett volna, akkor végképp nem várhatná el, hogy tökéletes legyél, hiszen azért már nem kellene neked tenned semmit. Vélemény?
2014. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Gratulálok, megtaláltad a millióból az egyik paradoxont a Bibliában. Nem lehet megválaszolni, de az átlag hívőt ez nem zavarja, ő nem foglalkozik ilyenekkel, gondolkodni amúgy is nehéz.
2014. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletes dolog nincs, mert az nézőpont kérdése lenne csupán.

Ádám már csak azért sem lehetett tökéletes, mert vagy nem volt elég piros a füle, vagy túl piros volt, de agyilag max. tökéletesen buta lehetett, ha bekajálta a kígyó szövegét.

Genetikai tökéletesség meg nincs, mert ami egy bizonyos környezetben jó, az máshol éppenséggel hátrány, de ez már az evolúcióhoz kötődik és ezt vallásos embernek felesleges magyarázni.

A kérdéshez meg csupán annyit jegyzek meg, miért ne lehetne Isten kétbalkezes?

Miért ne hibázhatna, ha egyszer mindent meg tud tenni?

Miért ne lehetne hibája?

Isten annyira mindenható, hogy akár azt is megteheti, hogy nincs is és nem is ő teremti a világot, ha akarja.

Én ebben hiszek, ezért vagyok ateista, mert ha van is, akkor sincs, mert ha nem lenne, akkor viszont mégsem akarhatná, hogy legyen, tehát más út nincs, csak ez, hogy egyszerűen nincs.

:)

2014. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos mint ahogy sok embernek neked is hiányos az ismereted ezt illetően.

sokan vannak akik kereszténynek gondolják magukat, ám nem tudnak olyan alapvető dolgokat, amit Jézus tanitott, inkább az emberi mende mondák, és hagyományok követői ,


A Teremtő tökéletes ember teremtett szabad akarattal.

elmondta az irányelvet, és ezzel szabadon választhatot a halál, és az élet között.

Sajnos az ember a halál mellett döntött, nem gondolta át mit fog elvesziteni, és azt sem gondolta át, hogy az utódai is megisszák ennek a levét.


Persze a mi esetünkre a Teremtő kitalált egy jogilag helyes megoldást számunkra, és szeretetét bizonyitva vállalta Ő is és a Fia is, hogy vissza vásárolja az mebereknek azt amit Ádám eltékozolt.


Isten senkit nem büntet abban az értelemben ahogy Te gondolod.

Ha lenne pontos ismeeted Istenről akkor nem lenne ilyen kérdésed, és nem állitanál ilyet.

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


irj kérlek ha igényt tartassz erre a jw.org honlapunkon

2014. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudjuk, hogy ellentmondásos, ne keress benne logikát.

Halva született ötlet.

2014. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Isten büntet a bûnös tôkéletlen mivoltunkért, mégis tôkéletesséhet vàr!"


Ki mondta? Nem büntet érte.Nem vár el tökéletességet.

2014. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A Teremtő tökéletes ember teremtett szabad akarattal."


Megkérdezhetem, hogy neked miben nyilvánul meg az, hogy van szabad akaratod?

2014. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Isten tökéletesen teremtette meg az embert
2014. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem vár tökéletességet, hiszen arra csak Jézus volt képes. Mitőlünk csak fia áldozatának elfogadását várja és a bűneink őszinte megvallását neki. Cserébe ő adja a lelkét, ami átformál minket és jobbá tehet minket, de még mindig nem tökéletessé. Ki van ez találva... :)


Egyébként pedig nagy igazság van az első válaszoló soraiban. Ha tökéletes emberek lennénk szabad akarat nélkül, csak követnénk Isten parancsait, az vajon dicsőségére válna Istennek?


Mi a nagyobb eredmény, ha teremtesz egy robotot és beletáplálod, hogy szeressen, vagy pedig ha teremtesz egy robotot, aki tud szeretni és gyűlölni is, te pedig megszeretteted magad vele? (analógia, nyilván nincs ilyen robot még)

2014. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem akarjátok megérteni, hogy tökéletes egyszerűen nem létezhet.

Na, rendben ha a piros fül nem mozgatta meg a fantáziátokat, folytatom. Szerintem aligha tudott a víz alatt maradni Ádám három óráig és ha izzó acélba ejtették volna, akkor biztosan megégett volna és a száz métert sem hinném, hogy nyolc másodperc alatt lefutotta volna, de ha mégis, akkor miért nem hét, vagy nagyot mondok, akár röpke egy másodperc alatt hogyhogy nem tudta megkerülni a Földet, mikor pedig a fény ezt nyolcszor is megteszi.

No nem hinném, hogy úgy pillangózott volna, mint a Spitz, vagy úgy korcsolyázott volna, mint a világbajnok, de szerintem ökölvívásban is lecsapta volna őt a Tyson, a műugrósáncról meg simán elmenekült volna és még csak a c++ rejtelmeiben sem volt járatos, egy egyszerű deklaráció meghaladta volna a képességeit.

Aztán meg nézzük a férfiúi képességeit. Szerintem Éva anyánk helyre nőszemély lehetett, igazi nő, amint azt a kígyós eset is bizonyítja. Márpedig én még nem láttam nőt, aki elégedett volt a párjával, mert az vagy túl gyakran akar szeretkezni, vagy túl kevésszer, de ez még soha nem passzolt és hiába is mondod nekem, hogy pont annyiszor akart Ádám, amennyiszer kellett, ahogy én a nőket ismerem, ez kizárt eset. Különben is erről Évát kellene megkérdezni, mint egyedüli kompetens személyt és már csak a szeszélyeik is azt mutatják, hogy számukra a sok azonnal dinamikusan kevésre változik, vagy fordítva és vagy túl engedelmes nekik egy férfi, vagy meg éppen azt fájlalják, hogy nem, mert túl akaratos.

Ha jámbor volt Ádám, akkor biztosan azt szerette volna, ha erőszakosabb egy kicsit, ha meg kemény férfi volt, akkor meg miért nem szelídebb, szóval ne beszéljetek nekem tökéletesről, főleg nem ebben a dologban, mert hogyan lehetett volna a Éva elégedett a párjával, mikor igazi nő volt és ennek szellemében neki még az Isten szava, tiltása is kevés volt, amint azt a Biblia részletesen taglalja.

:)

2014. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!