Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek az alábbi helyzetbe...

Mit tegyek az alábbi helyzetben, felnőttként? (Katolikus, református, evangélikus hívők válaszát várom! )

Figyelt kérdés

Felnőttként vettem fel a keresztséget, a keresztszülőket is én kértem fel, akik akkor örömmel vállalták azt.


Azért éppen őket választottam, mert számomra példamutató keresztényi életet éltek/élnek, és fontos volt számomra, hogy ne csak "hobbikeresztények" legyenek, stb.


De kb. egy év eltelte után, elgondolkoztam azon, hogy többnyire én keresem őket. De ha én nem hívtam, nem kerestem őket hetekig, meg sem kérdezték, hogy élek-e még?

Amikor felhívom őket, akkor kedvesek....de ők maguktól nem keresnek engem telefonon sem.

Pedig én ragaszkodom hozzájuk, mint keresztszülőkhöz, számomra fontos volna ez a kapcsolat élővé tétele, de sajnos azt tapasztalom, hogy ez csak egyoldalú.


Mit tegyek azon kívül, hogy imádkozom értük?

Nem akarok tolakodó lenni, csak nekem fáj ez az egyoldalúság.


2014. okt. 11. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nekik említsd meg.

Mennyi idő szokott eltelleni, míg keresed őket?

2014. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Legalább háromhetente kerestem őket rendszeresen telefonon.

Illetve igyekeztem havonta egyszer találkozni is velük.

Szerintem ez optimális keresztgyerek részéről.


Tehát nem vagyok egy nyomulós típus.

De úgy érzem, hogy talán így is "sok" vagyok nekik.



A lényeg az, hogy amikor 1,5-2 hónapig nem kerestem őket, ők akkor sem vették volna a fáradtságot, hogy megkérdezzék, mi újság.


Soha nem kértem tőlük semmit, nem is akarok.


Egyszerűen az fáj, hogy a kapcsolat egyoldalúnak bizonyul.


Már gondoltam arra is, hogy egyszerűen kivárom, hogy ők mikor keresnének maguktól. Mikor vennék észre, hogy nem keresem őket...


Persze nem dacból, csak hogy hol lenne az a pont...

2014. okt. 11. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésként, csak valószínűleg tudsz rá válaszolni...

Felnőtt ember esetében mi szükség van keresztszülőre?

Gyerek esetében érthető, mert nem döntésképes, ezért más vállal felelősséget a vallási neveltetéséért. Felnőttként azonban saját akaratából veszi fel a keresztséget. Az evangéliumokban sem szerepelnek keresztszülők.

2014. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem nekik csak egy ritualé volt az egész.

Előtte mennyit kommunikáltatok?

2014. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Felnőtt ember esetében mi szükség van keresztszülőre?

Gyerek esetében érthető, mert nem döntésképes, ezért más vállal felelősséget a vallási neveltetéséért. Felnőttként azonban saját akaratából veszi fel a keresztséget. Az evangéliumokban sem szerepelnek keresztszülők."

3. hozzászólás


Köszönöm szépen a hozzászólásodat, észrevételedet!

Számomra azért fontosak a keresztszülők, mert eredetileg egy vallást nem gyakorló családból származom, és ők, akiket keresztszülőknek választottam olyan életet éltek vallásgyakorlás szempontjából és a hétköznapokból is, amilyenre én magam is törekedtem.


Illetve a családban nem tudtam senkivel beszélgetni, csak "világi", profán tanácsokat kaptam.

Ezért érzem szükségét annak, hogy időközönként mélyebben el tudjak beszélgetni olyan, vallását gyakorló emberrel, akiben meg is bízom, és erre a keresztszülők lennének alkalmasak, ideális helyzetben.

2014. okt. 12. 09:41
 6/8 A kérdező kommentje:

"Igazából szerintem nekik csak egy ritualé volt az egész.

Előtte mennyit kommunikáltatok?"

Lucifer-666


Köszönöm az újabb hozzászólásodat is!

Előtte igazán azt éreztem, hogy a keresztszülő-keresztgyerek kapcsolat megfelelően működik. Kétoldalú volt, nemcsak akkor beszéltem velük, amikor én kerestem őket, hanem ők is érdeklődtek.


Kb. az utóbbi 1 évben változott ez, legalább is így visszatekintve ezt az időszakot tudnám behatárolni.


Nekem hiányzott az, hogy ők is érdeklődjenek, mint azelőtt és ne csak akkor hangozzon el a "Hogy vagy?" amikor én felhívom őket, vagy elmegyek hozzájuk.


Igen, megmondhatnám nekik, hogy távolodást érzek.

De ezt ők maguk is észre kell, hogy vegyék.

Ha most odaállnék és elmondanám ezt nekik, az tolakodásnak tűnne, hiszen én magam is észrevettem a változást részükről.


Ezért is gondolkozom azon, hogy esetleg egyszerűen nem keresem én sem őket - bár ez nehéz lesz - és így majd megtudhatom, hogy ők mikor veszik észre ezt a változást.

Nem dacból nem keresném őket, hanem belátva, hogy egyoldalú lett a kapcsolat és akkor legyen, ahogy lennie kell...ha ők maguktól keresnek, szeretettel fogadom, de én nem leszek tolakodó.


De ez járható út-e?

Főleg úgy, hogy szeretem őket és hiányoznának nekem.

2014. okt. 12. 09:50
 7/8 anonim válasza:
Ismerős dolog. Velem is ez volt a keresztszülőkkel és más rokonokkal is. Odaáig jutottam, h az egyoldalú kapcsolatokat szépen leépítettem. Nem keresem őket. És sokkal jobb ez így. A megmaradt energiámat, időmet, pénzemet a saját családomra fordítom. Volt h nagynéném reklamált, h már nem is hívom őket, neki elmondtam akkor, h nincs energiám az egyoldalú kapcsolatokra. Nagyot nézett. Ennyi.
2014. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Domiking12 válasza:
Keressetek eggyütt valami szuper programot, ha ez nem válik be, ahogy írták a válaszolók el kell velük beszélgetned!!!(Ui.: csak bátran :D)
2014. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!