Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A pápa szerint a szólásszabads...

A pápa szerint a szólásszabadságnak van határa. De ha ez igaz, akkor felmerül a kérdés, hogy még szólásSZABADSÁGról beszélünk-e?

Figyelt kérdés
forrás: [link]

2015. jan. 15. 19:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
A pápának igaza van. A szabadság nem azonos a szabadossággal. A szabadság azt jelenti, hogy tudjuk és ismerjük a korlátokat. Szabad ágybaszarni is, csak éppen épelméjű ember a következmény miatt nem teszi.
2015. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, mit szólnál és ennyire a szólásszabadság MELLETT állnál, ha valaki elkezdené az anyádat mocskolni. Ebben az esetben ugyanis a legtöbb ember átvált abba a móduszba, hogy az "én családomat/anyámat" senki nem szidhatja.


Az szabadság és a szabadosság közt valahol itt van a határ.

2015. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
11%

Nekem pedig nem fér bele a szólásszabadságba a vallás, mert agymosásnak tartom, tehát tiltsuk be a vallási dogmák hirdetésének lehetőségét.


Mit szól hozzá a Pápa úr?

2015. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
42%
Mert egy Pápának mégis mit kellene mondania? Csináljon mindenki azt amit akar, le van sz-rva Isten? Nyílván nem...
2015. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 István000 ***** válasza:
72%

A pápának igaza van. :)


Amúgy nincs se szólásszabadság, se demokrácia, se liberalizmus. Soha nem is volt. Egy normális társadalomban nem is kellene ilyen dolgokról beszélgetni, mert természetesek lennének. Sajnos soha nem is fognak megvalósulni, mert ezek csakis az intelligens emberek kiváltságai. (Azokból pedig nagyon kevés van. A proli konzum idiótáknak pedig elég a látszatszabadság is.)


A szabadság álcája alatt kemény hatalmi játékok folynak. Ezek soha nem lesznek mentesek vallási vagy politikai eszméktől, gazdasági érdekektől.


Egy kis nézni való a világhelyzetöl és a francia "terrortámadásról".

[link]


Utálom ezt a műsort, legszívesebben betiltatnám. (Sajnos kiforgatja a liberalizmust és demokráciát, és rengeteget általánosít.) De most igazat beszél.


A #2. válaszolónak:

Nekem nyugodtan szidhatod anyámat, családomat, nemzetemet, vallásomat, személyemet...

Nem érdekel. Akkor sem érdekel, ha előttem mondod élőben.

Egészen biztosan nem fog tetszeni, max visszaszólok vagy zsörtölődök magamban kicsit.

De ilyenek miatt értelmes ember nem alkalmaz erőszakot, nem ragad fegyvert.

2015. jan. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%
Attól még, hogy semmit sem érzel sértőnek magadra nézve, még vannak emberek, akiknek tekintettel kell lenni az érzéseire.
2015. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
0%

"A #2. válaszolónak:

Nekem nyugodtan szidhatod anyámat, családomat, nemzetemet, vallásomat, személyemet...

Nem érdekel. Akkor sem érdekel, ha előttem mondod élőben.

Egészen biztosan nem fog tetszeni, max visszaszólok vagy zsörtölődök magamban kicsit.

De ilyenek miatt értelmes ember nem alkalmaz erőszakot, nem ragad fegyvert."


Nem értetted meg, hoyg mit akartam. NEM arról volt szó, hogy jogos a "fegyvert ragadás", hanem hogy a szólászszabadság nem azt jelenti, hogy nem kell másokra tekintettel lenni. Ha valakit sértegetsz, az nem azt jelenti, hogy "öszinte" vagy, hanem hogy "bunkó"! (Nem konkrétan rád értem, hanem általánosságban)

2015. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
49%

Sokan azt hiszik, hogy a szabadság határát filozófiával, egyezménnyekkel, alkotmánnyal, stb. lehet megszabni.

Pedig nem.

Ha bármelyikőtők gyereke fejéhez fegyvert fogok, majd megkérdezem, szidhatom e az anyátokat, elég gyorsan beleegyeznétek.

Ez a franciákra is igaz. Csak akkora mértékű pl. a szólásszabadságuk az Iszlám felé, amekkora mértékben képesek megvédeni magukat tőle. Most kiderült, hogy nem akkora a szabadságuk, mint amekkorának hitték.

Mindenki tettinek következménye van. A következmények mértéke pedig nem csak a tetteiktől függ, hanem pl. a hatalmuktól is.

2015. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

És ha egy orvost sért az, ha a beteg istennek hálálkodik, miközben a doki miatt van még életben? A vallás, és a hit is lehet sértő. Miért ne lehetne felszólalni a történelem során már oly sokszor kárt okozó vallások dogmáival és butaságaival szemben.

Ha pl egy elmebeteget, aki szerint a gyilkolás élvezet, nyilván sértenek a keresztények nézetei. Akkor most kinek is kellene korlátoznia magát?

2015. jan. 15. 21:48
 10/34 anonim válasza:
Annak akinek nincs a kezében fegyver...
2015. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!