Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen bibliai alapokon...

Milyen bibliai alapokon nyugszik a kereszténység egyik alaptanítása, a Szentháromság?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy a Háromság fogalmát 325-ben a niceai zsinaton alkották meg, és ekkortól lett az egyház tanítása. Bibliai alapja nincs. Biztos, hogy bölcs dolog ezzel még mindig félrevezetni a híveket?

2015. jan. 16. 17:29
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
84%
Imádom, mikor valaki megválaszolja a saját kérdését ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

:)

Szerintem nincs. Ez az én álláspontom. Azokéra vagyok kíváncsi, akik szerint van.

2015. jan. 16. 19:04
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
A biblia milyen alapokon nyugszik, ami miatt készpénznek vehetnénk?
2015. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdés, írd ki! Biztos sok válasz fog rá érkezni!
2015. jan. 16. 19:56
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Csak egy kérdés: ha az Atyát még soha senki nem látta, a hangját sem hallotta, még a jehovista biblia is ezt írja, akkor ugyan hogy látogatta meg Isten Ábrahámot? Ja, lecsekkoltam a héber és jehovista szöveget is.

Nagyon sok vers ír többesszámban Istenről és ez nem fejedelmi többes. Jézus pontosan ugyanazokkal a jelzőket kapja, mint az Atya, lásd: én vagyok az alfa és ómega.

A Szentlélekről személyként ír a Biblia.


Biztos hogy bölcs dolog félrevezetni az Istenkereső embereket? Attól mert a háromság csak akkor kapott nevet még nem azt jelenti, hogy kitalálták. Vagy tagadjam én is a te neved, mert szerintem abban az évben mikor születtél csak kitalálták a létezésed?

2015. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Még valami: bár a Biblia szavához ragaszkodnál és véd ebéd foggal körömmel egy földi szervezet helyett. Jobban járnál. A szervezet nem ad védelmet.
2015. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
János sokat tanít róla. Mind az evangéliumban, mind a leveleiben, mind a Jelenések könyvében. Konkrétabban akkor lehetne erről beszélni, ha meghatároznád, szerinted mik az Isteni attribútumok?
2015. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha ez köztudott, akkor az baromira ciki, mert ez egyáltalán nem így volt. :)


Egyébként pedig azt mondta Jézus az apostoloknak, mielőtt fölment a mennybe, hogy "Kereszteljétek meg őket az ATYA ÉS A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK nevében" (Mt 28,19)

2015. jan. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

@jnbogi


Mégis honnan vetted, hogy a Szentháromság fogalmáz a Niceai zsinaton alkották meg? De még egy kérdés, tudod egyáltalán, hogy mi okból ült össze a niceai zsinat? Feltételezem, hogy nem, ezért tegyük rendbe kicsit a dolgokat.


1. A Szentháromság fogalmát már a 325 előtt is ismerték. Erre egyértelmű bizonyíték van az ókeresztény irodalomból. Például Dénes pápa Kr. u. 262-ben a "Levél (töredék) Dionüsziosznak, Alexandria püspökének" dokumentumban szó szerint beszél a Szentháromságról. Erről tehát ennyit.


2. A niceai zsinat összeülésére azért is volt szükség, mert egy eretnek tanító, Arius elkezdte tagadni a Szentháromságot, és kitalálta azt a tévtanítást, hogy csak az Atya az Isten, a Fiú egy teremtmény, a Szentlélek pedig nem személy. Az Egyház a zsinaton leszavazta Arius tévtanítását, és hitet vallottak az Egyház addigi tanítása mellett, amely a Szentháromság, amelynek természetesen bibliai alapjai is vannak, gondolhatod, hogy nem hasraütésszerűen hitt a háromszemélyű Istenben az Egyház kezdetektől fogva.


Szóval téged nagyon félreinformáltak.

2015. jan. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Kár hogy a János mindig mérges. János nyugi :). Mielött feleletet írsz, ülj a kezedre, mélyen lélegezz, számolj legalább 10-ig....Ha éhes vagy egyél vagy igyál valamit, olvasd el a kérdést a kommentet még egyszer, biztosan több hasznunk lesz a feleleteidböl. :)
2015. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!