Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi ti milyen könyvek...

Jehova Tanúi ti milyen könyveket szoktatok olvasni (Biblián kívül), milyen zenéket hallgattok és milyen filmeket néztek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

szia


olyan ami szellemileg nem romboló hatású,

és olyat amit azért jó tudni tájékozottság miatt ami által megvédjük a hitünket és nem az egészséges tanitás ellen használunk

Pál is tájékozótt volt görög filozófiákban, kultúrákban stb hogy tudjon érvelni az embereknek, de nem egyet értett ezekkel csak használta


ugyan is egy keresztény aki nem akar háborúzni és démoni dolgokat nézni hallgatni az megválogatja a szokásait,

hogy kimenthessünk embereket segitő kezet kell nyujtani, és nem utánnuk menni a pocsolyába


Mint ahogy a pocakunkat sem szeretnénk mérgező, moslékkal megtölteni az elménkbe sem engedünk olyan dolgokat, ami rombolja a hitet a keresztény mivoltunkat


Ebben a világban nagyon nehéz mert többnyire nincsenek olyan filmek zenék, persze azért akadnak.


a szolga osztály készitett hiterősitő filmeket is amit a jw.org oldalon letölthetsz megnézhetsz, és sok kiadvány is van különböző élethez szükséges témákkal


fiatalok idősebbek házasságban élők, egyedülállók nagy hasznot merithetnek ezekből

2015. jan. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

még annyit, hogy személy szerint szoktam a párommal vigjátékokat, humoros dolgokat nézni, s vannak szép zenék amit meghalgatunk


Pl nekem koromnál fogva tetszenek a Piramistól a szállj fel, vigyázz a madárra, stb modern zenében is vannak szép dallammal elfogadható szöveggel is dalok

Vastag Csabi, caramell, stb

2015. jan. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MINDENT SZABAD NEKEM. ezt olvastam a bibliában. DE NEM MINDEN HASZNOS. ezeket meg te, illetve a környezetedben élők tudják megmondani, hogy jobb, vagy rosszabb ember lettél. a Teremtő, amikor azt ajánja, hogy valamit ne tegyél, megfelelő alternatívát is kínál. pl logikus, hogy aki le akar szokni a cigiről, kerüli azok társaságát, akik dohányoznak. így szinte egyedül marad. viszont a Teremtő nyílván ajánl olyan társaságot, akik szintén nem dohányoznak, leszoktak. stb
2015. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Könyvek.

A monitor mellett most éppen Kafka van, mert rájöttem, hogy újra szeretném gondolni a szimbólumait. Egyébként szépirodalmat, történelemmel foglalkozó műveket olvasok és aránylag elég sokat a közlekedésről.


Zene.

Ma Madonnát, Nelly Furtadot és a Playing for Change-t hallgattam. Van egy lejátszóm, abban 97 számból álló gyűjtemény van. Pár Tankcsapda is akad.


Film.

Most néztem meg a Dead Like Me c. sorozat utolsó epizódját. Szerettem a Homeland c. sorozatot is, nagyon jól megírták. Nem tudok betelni vele. Néztem a "Főnök" c. valamit is, olyan volt, amilyen. Miatta megnéztem az utódját, a Major Crimes-t is. Szerettem a 2 pasi és egy kicsit, szerintem a 3. évad volt a csúcs, az újabbak már gyengék.

Nem sorozatból éppen most néztem meg a legveszélyesebb ember vagy valami hasonló c. filmet, ami Hamburgban játszódik. A hétvégén láttam azt a filmet, amelyikben Jennifer Aniston "drogcsempész" lesz.

Az Adéle életét hétfőn néztem meg. Amíg az előbb felsoroltak nagyon tetszettek, az Adéle nem. Most sem értem, mi volt a film üzenete.

Múlt héten néztem újra Jancsótól pár Kapa-Pepe filmet. A II. világháborús és a "lottós" zseniális. Sajnos elfelejtettem a címüket.

Talán: Kelj fel komám ne aludjál az egyik.


Segítettek valamiben a válaszaim?

2015. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Ne haragudj amiért ezt írom de kicsit ellentmondásos amiről írsz vagy pedig én értelmezem félre. Jancsó Miklós filmjeiben meztelen nők jelennek meg, a Kapa-Pepe filmekben nem kis mennyiségben fordul elő vulgaritás. Ez utóbbit a Biblia tiltja, továbbá tiltva van a szexualitás megjelenítése is. Úgyhogy nem értem hogyan engedik ezt Neked a hívek. Vagy tényleg én vagyok félretájékoztatva.

2015. jan. 29. 00:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor leülök filmeket nézni, akkor nem kell előtte semmilyen cenzori engedélyeztető testülethez beadnom egy engedélyezési kérelmet. Ha valaki mást állított Jehova Tanúiról, akkor félretájékoztattak.


A Kelj fel komám ne aludjál c. filmben a kórházi jelenetben van 2 másodperce egyetlen női mell, akkor is éppen az idős Dávid királyra utalva - sokkal finomabban, ahogyan azt a Biblia megteszi.


Az Ede megevé ebédem c. filmben szerintem egyetlen meztelen nő sincsen. Legalábbis én nem fedeztem fel.


A Lámpásban meg ha van is (mert elvileg nem zárom ki, de nem emlékszem rá) - maximum pár másodpercre.


Ha a vulgáris beszédet kritizálja valaki, akkor nyugodtan kitépheti a saját Bibliájából a Hóseás könyvét. Annak minden lapját. Ha szentségtörésnek érzi, akkor el kellene gondolkodnia azon, hogy talán másképp gondolkodik ezekről a dolgokról, mint a Biblia.


Az, hogy valaki mit néz meg, mire van igénye, mit képes felfogni - sok dolgon múlik. Ha valaki Jancsó filmjeiből csak a meztelen nőket fogja fel, akkor az ne nézze.


Azt készségesen elismerem, hogy a gyülekezeten belül nem állok ki a mikrofon elé és védem meg olyanokkal szemben a konkrét filmeket, akik semmit, se semmit nem értenek az irodalomhoz, a művészethez vagy a filmekhez. Az Ede megevé ebédem c. filmet viszont először hatan néztük meg együtt a gyülekezetből.

Nézd, mások megnézik a focit, ami engem nem érdekel. Ha akarom, bebizonyítom, hogy van benne kifogásolnivaló, de annyira sem értek a focihoz, mint Dávid Ibolya, ezért nem szólok bele. Nem járok horgászni sem és nem csorog a nyálam egy Audira vagy egy jó motorra. Ha valakinek mégis, nem botránkozom meg. Az ő dolga, az ő ügye. Gondolom nem olyan nagy dolog ugyanezt elvárnom a többiektől.

2015. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!